جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی الیاسی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی الیاسی

چرا در اتیوپی قحطی می­آید و مردم از گرسنگی جان می­دهند این­ها همه­اش از شرق­زدگی و غرب­زدگی است چون غربی­ها و شرقی­ها در سازمان ملل دور هم می­نشینند و صحبت­های بیخودی می­کنند و میلیاردها دلار خرج می­کنند که توطئه بر علیه ایران و لبنان و ملت­های ضعیف دیگر بکنند و به آن­ها حمله می­کنند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی الیاسی
نام پدر :صادق علی
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۷/۰۸
محل تولد :روستای تویه رودبار دامغان
شغل :چوپان - عشایر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۰۲/۰۱
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :تویه رودبار
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای تویه رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی الیاسی

فصل سرودن ترانه های نمناک عشق از زبان باد بود, در میان کوه و دشت, از میان کوچه ها و خانه های ساده و با صفای شهر و آبادی این گل از کویر.

صادق علی نگاه لعل فام کودکش را چونان ناردانه‌های ترک خورده پاییز، سرخ و خندان در آغوش می‌فشرد.

دانه دانه تسبیح شکر و ثنا را نصیب باد سرد و وزان پاییز می نمودتا هفت آسمان نام علی را گوش تا گوش نجوا کنند. علی مرد آبادی رودهای خروشان, تویه رودبار, جاری شدن آغاز کرد. با هر ربنای پدر قد کشید تا قد قامت بندگی را زیر سایه بان تلاش و همت اهل با ایمان خانه در تمام هستی اش جاری کند. تحصیلاتش را تا پنجم ابتدایی ادامه داد.

از آن پس همراه پدر شد در مسیر راه زندگی. گله دار بود.

روی دست زمین و میان ابر و آب، تلاش و توکل و صبر را بارها تجربه کرده بود. او برای گذراندن خدمت نظام وارد سپاه شد. جاده ای که به سمت آسمان امتداد داشت و سجاده اش از آن پس در پس لحظه های سرخ انتظار پهن می شد.

سرباز وطن میهمان شلمچه شد در ماه بهشتی اردیبهشت. فرزند رودهای خروشان و باغ های سرسبز تویه رودبار در عروجی به وسعت تمام نقشه های سرزمین های عاشقی پس از هفت ماه انتظار بال و پر زنان در آستان دوست ماوا گرفت. پیکر پاکش در جاری ترین فصل رودها مقیم تویه رودبار شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

ولا تحسبن الذين  قتلوا في سبيل ا امواتا بل احياء عند ربهم  يرزقون

با درود بر امام امت خمينی كبير و سلام بر شهدا عزيز اسلام و درود بر امت شهيدپرور ايران و با اميد به پيروزي نهایي رزمندگان اسلام بر كفر جهاني و بر فتح كربلاي حسيني. امت شهيد پرور چند كلمه  در مورد رفتن به جبهه دارم كه خدمت شما عرض مي‌كنم.

برادران عزيز امروز شرعاً تكليف است و بايد تمام افراد به مقامات مسئول مراجعه كنند و اگر مقامات مسئول تشخيص دادند كه مي‌توانند به جبهه بروند، بروند. زيرا كه الان جبهه به شما احتياج دارد. نگویيد كه ديگر از دست ما بر نمي‌آييد. من مي‌بينم در جبهه پيرمردهايي هستند كه كمر آن‌ها خم شده‌است آيا شما از آن‌ها كمترايد.

حتماً نبايد اسلحه به دست بگيريد و بجنگيد و اگر مي‌توانيد بجنگيد و اگر نمي‌توانيد كار خيلي زياد است. مسئله ديگري كه سفارش مي‌كنم كمك به رزمندگان است. برادران عزيز، من و تو  كه اين‌جا نشسته‌ايم و راحت زندگي مي‌كنيم.

رزمندگان اسلام در غرب و جنوب مشغول حفاظت از ميهن اسلامي هستند. پس ما بايد در پشت جبهه  را محكم نگهداريم نگویيد ما نمي‌توانيم، بايد تابع اسلام باشيم تا خداوند هم پشتيبان ما باشد، چرا در اتيوپي قحطي مي‌آيد و مردم از گرسنگي جان مي‌دهند اين‌ها همه‌اش از شرق‌زدگي و غرب‌زدگي است چون غربي‌ها و شرقي‌ها در سازمان ملل دور هم مي‌نشينند و صحبت‌هاي بيخودي مي‌كنند و ميلياردها دلار خرج می‌كنند كه تؤطئه بر عليه ايران و لبنان و ملت‌هاي ضعيف ديگر بكنند و به آن‌ها حمله مي‌كنند و مهم‌تر از آن‌چه كه ما در جبهه مي‌بينيم  جاي سوال است كه چرا يك بسيجي به جبهه مي‌آيد و براي چه مي‌جنگد؟ مي‌گوييد براي اسلام.

ما اين‌جا از خدا فقط شهادت مي‌خواهيم و اين خود يك مسئله خیلی بزرگ است. به كليه برادران و خواهران سفارش مي‌كنم در نمازهاي جمعه و جماعت و دعاها شركت كنند و امام را تنها نگذاريد و از روحانيت در خط امام پشتيباني كنيد و در پايان از خانواده محترم خود، پدر و مادرم به خاطر زحماتي  كه براي من كشيدهاند حلاليت مي‌طلبم.

در شهادتم ناراحت نباشيد و صبر كنيد كه خدا با صابرين است از همه دوستان مي‌خواهم كه جبهه‌ها را محكم نگه داريد و از برادران بسيجي مي‌خواهم  كه بسيج را هميشه پر كنيد و فعاليت خود را بيشتر كنيد.

علي الياسي 63/10/30

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.