جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر نوری

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر نوری

شما را دعوت مي كنم به اين‌‌كه هدف مرا و هدف تمام شهيدان را دنبال كنيد و از هيچ چيز نترسيد به غير از خدا و من از خدا مي‌‌خواهم كه تمام شما را به راه راست هدايت فرمايد تا بتوانيد تكليفي كه بر دوش داريد خوب انجام دهيد و اين را بدانيد كسي كه طبق تكليف عمل مي‌‌كند خدا با اوست ان‌‌شاءالله خدا كمكش مي‌‌كند و به خدا و پيامبرش ايمان مي‌‌دارم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر نوری
نام پدر :محمدباقر
تاریخ تولد :۱۳۳۵/۰۱/۰۱
محل تولد :کردکوی - گرگان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :معاون دسته پياده
سن :۳۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عمليات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و دست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :زردوان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر نوری، فرزند محمدباقر، در تاریخ ۱۳۳۵/۰۱/۰۱ در کردکوی از توابع گرگان دیده به جهان گشود . خانواده پس از مدتی به روستای زردوان دامغان آمدند. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در شرکت ذوب آهن کار می کرد و از این راه چرخه ی زندگی را به حرکت درمی آورد . علی اصغر پس از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان شد و تا سال دوم ابتدایی به تحصیل ادامه داد.

بعد از آن به دلیل مسائل اقتصادی ومعیشتی قادر به ادامه ی تحصیل نشد و به کارگری مشغول شد تا بتواند کمکی به خانواده اش بکند و در مسایل مالی باری از روی دوش آنها بردارد. بعد از مدتی به عضویت شرکت ذوب آهن درآمد و در آنجا مشغول به کار شد. وقتی زندگی اش وضعیت مناسبی پیدا کرد تصمیم گرفت ازدواج کند و تشکیل خانواده بدهد و حاصل این زندگی مشترک چهار فرزند به نام های معصومه و فاطمه و روح الله و سمیه می باشد.

وقتی در شهریور ماه ۱۳۵۹ ارتش عراق به کشورمان حمله کرد و نقاط مختلفی از ایران را با خاک یکسان کرد و مردم کشورمان را در این مناطق به خاک و خون کشید، جوانان و مردان غیور ایران به پا خواستند و لباس رزم پوشیدند و اسلحه به دست گرفتند و راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند تا در این موقعیت بحرانی و حساس به هموطنانش خدمت کنند.

شهید نوری هم به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد تا او هم رهسپار میدان مبارزه و جهاد شده و به تکلیف شرعی خویش در قبال هموطنانش جامه ی عمل بپوشاند . او در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۰  به منطقه ی جنوب اعزام گردید.

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی مجنون بر اثر اصابت ترکش، از جام گوارای شهادت سیراب گردید و به دیدار حضرت حق شتافت. پیکر پاک او در زادگاهش روستای زردوان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله رب العالمين

« الذين امنوا و هاجروا و جاهدوا في سبيل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئك

هم الفائزون »

آنان كه ايمان آوردند و هجرت كردند و بكوشيدند در راه خدا به مال‌‌ها و جان‌‌هاي خود، بزرگ‌‌تر

است پايه آنان نزد خدا و آنانند رستگاران.

من به خدا مؤمن مي‌‌باشم و به كليه اوامر الهي كه خداوند قرار داده است ايمان دارم از جهنم و بهشت و حساب روز قيامت و بشارت مي‌‌دهم به اين اوامر همه اين‌‌ها حق است روزي از دنيا بايد رفت و اينقدر به دنيا وابسته نباشيد از كالبد جسم بيرون بياييد و به روح سازنده رجوع نماييد ترك گناهان كنيد تا حقيقت را بيشتر درك كنيد و ان‌‌شاءالله خداوند همه را از دل‌‌ها و قلب‌‌هايتان برداريد و حقيقت را بيشتر درك كنيد تا به عظمت اين انقلاب بيشتر پي ببريد كه تا جهاد نفس نكنيد مطمئن باشيد جهاد جنگ نمي‌‌توانيد بكنيد و تا قلبتان مملو از گناه است به عظمت جهاد و جنگ پي نمي‌‌بريد.

هدف من فقط براي اهداي تكليف و براي رضاي خداست و براي اين هدف حال كه خدا خواسته جانم را فدا كرده‌‌ام و از هيچ چيز دريغ ندارم مرا همين بس است كه خدا از من راضي باشد و شما را دعوت مي كنم به اين‌‌كه هدف مرا و هدف تمام شهيدان را دنبال كنيد و از هيچ چيز نترسيد به غير از خدا و من از خدا  مي‌‌خواهم كه تمام شما را به راه راست هدايت فرمايد تا بتوانيد تكليفي كه بر دوش داريد خوب انجام دهيد و اين را بدانيد كسي كه طبق تكليف عمل مي‌‌كند خدا با اوست ان‌‌شاءالله خدا كمكش مي‌‌كند و به خدا و پيامبرش ايمان مي‌‌دارم.

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله

اين را لفظي نمي‌‌گويم بلكه قلباً به آن ايمان دارم با دشمن بجنگيد و ان‌‌شاءالله خداوند قوت قلب به شما عنايت مي‌‌فرمايد لاحول و لاقوت الا باالله العلي العظيم.

و شما را وصيت مي‌‌كنم به تقوي و از خدا بترسيد و به اوامر امام روح الله با دل و جان گوش فرا دهيد و درباره دشمنان او روزها تفكر كنيد تا به عظمت خون شهيدان پي ببريد و احتياج شما به جبهه چقدر است.

به كساني كه وصيت‌‌‌‌نامه را مي‌‌خوانند يا گوش مي‌‌كنند مي‌‌دانم حالشان دگرگون مي‌‌شود فوراً از خدا بخواهيد كه خداوند شما را  به همين حال باقي بگذارد و به جبهه بيشتر رجوع كنيد به عقيده‌‌تان محكم بمانيد نگذاريد دنيا شما را بفريبد و ما در صورتي از شما راضي هستيم كه امام روح‌‌الله از شما راضي باشد.

   والسلام  علي‌‌اصغر نوري ـ 1366/04/27

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE