جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر فوادیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر فوادیان

شكر خداي را كه به اين بنده حقير لطف بيكران عطا فرمود و اين لياقت را نصيب بنده كرد كه در راه او با جهاد با مشركان و اين از خدا بي‌‌خبران، مرا ياري داد و خداي را شكر مي‌‌گويم كه اين فيض عظيم را به اين بنده حقير عطا فرمود تا به ديدار او بشتابم و خداي متعال را شكر مي‌‌گويم كه مرا به كامم يعني شهادت رساند تا با خدا و خدا دوستان ملاقات كنم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر فوادیان
نام پدر :علیرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۲/۲۳
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۰۴/۱۴
محل شهادت :بانه
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر مستقیم

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر فوادیان، فرزند علیرضا،در تاریخ ۱۳۴۹/۰۲/۲۳ در تهران متولد شد. وی در همانجا به مدرسه رفت و تحصیلات دوره ی ابتدایی را به پایان رسانید.بیش از یک سال از آغاز دوره ی راهنمایی نمی گذشت که به اتفاق خانواده تصمیم گرفتند برای ادامه ی زندگی به دامغان مهاجرت نمایند.پدر برای اینکه خانواده ی نسبتاً پر جمعیت خود را تامین نماید به شغل کارگری می پرداخت. او با زحمت فراوان موفق شده بود زندگی آبرومندی را برای خود و خانواده فراهم کند.

حدود دو سال از این نقل مکان می گذشت و شهید در مقطع سوم راهنمایی مشغول به تحصیل بود،و این مصادف بود با روزهایی که رژیم وقت عراق، وقاحت را در مورد کشورمان به بالاترین حد خود رسانده بود. این مزدوران جنایتکار در پی جنگ تحمیلی که به سرکردگی صدام حسین کافر علیه ایران به راه انداخته بودند،با استفاده از پیشرفته ترین تسلیحات نظامی و به کمک آمریکا و برخی دیگر از دول به اصطلاح قدرتمند غربی،روز به روز عرصه را بر هموطنان بی دفاعمان تنگ تر می کردند. علی اصغر فوادیان هم با همان سن کمی که داشت،نتوانست این جسارت را از سوی بیگانگان تحمل کند و تصمیم گرفت تمام تلاش خود را برای دفاع از میهن و تأدیب دشمن به کار گیرد. بنابراین به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد.

او از این طریق سه بار توفیق حضور در صف حماسه سازان جاوید ملت ایران را پیدا کرد و در طول این مدت در راه پیروزی و استقلال وطن از هیچ کوششی دریغ ننمود و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۰۴/۱۴ در منطقه ی بانه،با دشمن درگیر شد و در این درگیری به آرزوی دیرینه اش رسید و به معبود پیوست.

اما باقی مانده پیکر پاکش پس از چند سال انتظار به آغوش خانواده بازگشت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل ا... امواتا بل احياء ولكن لا تشعرون

و آنان كه در راه خدا كشته مي‌‌شوند مرده نپنداريد بلكه زنده‌‌اند ولكن همه شما اين حقيقت را در نخواهيد يافت .

با درود و سلام به پيشگاه بقيه‌‌الاعظم(عج) و يگانه منجي عالم بشريت حضرت امام مهدي(عج) و نايب برحق ايشان آن پير جماران در بيشه ايران و فريادرس مظلومان و مستضعفان امام خميني كه جانمان فداي او.

و با سلام بر تمامي پويندگان راه حقيقت و عشق ايثار كه با نثار خون مطهر خود درخت اسلام عزيز را آبياري كردند.

اينجانب علي‌‌اصغر فواديان فرزند عليرضا فواديان خداي متعال را شكر مي‌‌گويم بر تمامي نعماتش.

شكر خداي را كه به اين بنده حقير لطف بيكران عطا فرمود و اين لياقت را نصيب بنده كرد كه در راه او با جهاد با مشركان و اين از خدا بي‌‌خبران، مرا ياري داد و خداي را شكر مي‌‌گويم كه اين فيض عظيم را به اين بنده حقير عطا فرمود تا به ديدار او بشتابم و خداي متعال را شكر مي‌‌گويم كه مرا به كامم يعني شهادت رساند تا با خدا و خدا دوستان ملاقات كنم.

و جمله‌‌اي دارم درباره كساني كه هنوز در خواب غفلت به سر مي‌‌برند و در هر لباس به اين انقلاب ضربه مي‌‌زنند به خود بيايند ـ اي از خدا بي خبران ـ و نمي‌‌خواهم كسي كه به اين انقلاب خيانت مي‌‌كند به هر نحوي در تشييع‌‌جنازه‌‌ام شركت كند و از همشهريان و رفقا و والدين كه اگر از جانب اين بنده حقير تندي به ايشان شده مرا مورد عفو و بخشش خود قرار دهند تا ان‌‌شاءا... خدا هم شما را مورد لطف و مرحمت خود عنايت بفرمايد و از پدر و مادر خود خيلي متشكرم كه مرا در دامان خود تربيت صحيح كردند و خدا به ايشان اجر عظيم و اخروي عنايت بفرمايد. ان‌‌شاءا...

و همچنين از معلمانم كه با آموختن علم و تربيت به كمك و ياري الله مرا به راه راست هدايت نمودند متشكرم و اميدوارم كه خدا به ايشان هم اجري بس عظيم  عنايت بفرمايد. ان‌‌شاءا… و از پدر و مادر خود خواهانم كه مجالس ختم مرا با خواندن آيات قرآن مجيد زيبا كنند كه بين من و قرآن عهدي است و هر كجا كه صلاح بدانند مرا دفن كنند و يك جمله درباره آنان كه شعار مي دهند دارم و آن اين است كه:

شما كه شعار مي‌‌دهيد يك قدم به جلو بگذاريد و شعار را به مرحله اجرا درآوريد كه در اين زمان اسلام عزيز به ياري من و شما احتياج دارند .

والسلام عليكم و رحمه ا... و بركاته

علي‌‌اصغر فواديان 1363/02/09

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.