جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر عبدالهی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر عبدالهی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر عبدالهی
نام پدر :محمدعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۵/۰۱
محل تولد :روستای مهماندوست دامغان
شغل :صنعتگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۱/۱۹
محل شهادت :مریوان
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش گلوله توپ

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :مهماندوست
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای مهماندوست

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر عبدالهی، فرزند محمد علی در سال ۱۳۴۶/۰۵/۰۱ در روستای مهماندوست از توابع شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. پدر او انسانی زحمتکش و شریف بود و چوپانی می کرد تا چرخه ی  زندگی اش را بچرخاند. علی اصغر پس از گذراندن دوره ی کودکی ، وارد دبستان شد و تا سال ششم ابتدایی به تحصیل ادامه داد.

بعد از آن به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و معیشتی قادر به ادامه ی درسش نیود به همین دلیل وارد بازار کار شد تا کاری پیدا کرده و با کسب درآمد بتواند کمکی به حال پدرش باشد. بعد از مدتی علی اصغر به عنوان یک صنعتگر مشغول بود و کار می کرد زندگی اش به همین صورت سپری می شد تا اینکه زمان رفتن به خدمت سربازی اش فرا رسید. در آن سال ها کشورمان درگیر جنگ تحمیلی بود ، جنگی ناعادلانه و نابرابر که ارتش بعثی عراق به راه انداخته بود. اما هوشیاری و دلاوری های جوانان و مردان غیور ایرانی به آنها اجازه ی تعدی و پیشروی در خاک مقدس کشور را نداده و دست طمع شان را از کشورمان کوتاه کرد. این دلاوران با فداکاری و ایثارشان از خون خود گذشتند تا دوباره آرامش و صلح را برای ملت ایران به ارمغان بیاورند.

شهید عبدالهی نیز در لباس مقدس نظام جمهوری اسلامی ،از سوی ارتش به منطقه ی جنگی اعزام شد تا او نیز دین خویش را به هموطنانش ادا کرده باشد. این سرباز رشید و شجاع در تاریخ ۱۳۶۴/۰۱/۱۸ به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۱۳۶۷/۰۱/۱۹ در منطقه ی مریوان بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ، از جام گوارای شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک او در زادگاهش، روستای مهماندوست،به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.