جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر دولابی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر دولابی

حافظ خون شهيدان باشند و نگذارند خون آنان پايمال شود و همچنين رهبر انقلاب را تنها نگذارند و در برابر دشمنان اين انقلاب ايستادگى كنید و نگذارید منافقين و گروهك‌‌هاى ديگر ميانتان رخنه كرده و باعث تفرقه و جدايى ميان شما شوند و همچنين براى سلامتى رهبر كبير انقلاب و پيروزى نهايى رزمندگان اسلام دعا كنيد كه پيروزى رزمندگان بسته به دعاهاى شما مى‌‌باشد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر دولابی
نام پدر :حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۱/۱۱
محل تولد :روستای میرمحله گرگان
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۸/۲۲
محل شهادت :طلائیه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :مهماندوست
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای مهماندوست

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر دولابی، فرزند حسین،در تاریخ ۱۳۴۵/۰۱/۱۱ در روستای میرمحله،از توابع شهرستان گرگان به دنیا آمد. پدرش کشاورزی زحمتکش بود و از این را ه امرار معاش می کرد. شهید دوره ی کودکی را در آن روستای سرسبز و باصفا طی نمود و درهمانجا به مدرسه رفت. وقتی دوره ی ابتدایی به پایان رسید، مشکلات اقتصادی و معیشتی باعث شد که او دیگر به ادامه ی تحصیل فکر نکند.

بعد از ترک تحصیل ، به اتفاق خانواده به دامغان عزیمت و روستای مهماندوست را برای ادامه زندگی برگزیدند. از آن پس برای این که در راه به حرکت درآوردن چرخ سنگین زندگی پدرش را همراهی کرده باشد،به کارهایی از جمله کشاورزی و کارگری می پرداخت.

تمام نوجوانی شهید به کار و تلاش سپری شد وقتی به سن خدمت سربازی رسید، شرایط خاصی بر میهن ما حاکم بود. حزب مزدور بعث عراق در جریان حمله ی نظامی به کشورمان روزهای بسیار سخت و ناگواری را برای هموطنانمان رقم زده بود. شهید وقتی این وضعیت را می دید،نمی توانست بی تفاوت باشد. بنابراین بدون معطلی برای رفتن به خدمت مقدس سربازی اقدام نمود.

او از طریق لشکر ۵۸ ذوالفقار به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد. و سر انجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۸/۲۲  در منطقه ی عملیاتی طلائیه، مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید. پیکر پاک شهید پس از تشییع،در روستای مهماندوست خاک سپاری شد.

 

 “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن  الرحيم

بسم الله القاسم الجبارين.

سلام گرم مرا از ميان دود و آتش سلامى گرم از میان غرش توپ و تانك  سلامى از ميان تركش خمپاره‌‌ها سلامى گرم و پرمحبت سلامى گرم از ميان  قلب‌‌هاى پاك و صاف و جان‌‌هاى بر كف نهاده جوانان و رزمندگان  اول سلام بر روح الله اين ابر مرد تاريخ آن سازش‌‌ناپذير  نايب بر حق مام زمان خمينى بت‌‌شكن اين ياور ستمديدگان و درهم كوبنده كاخ ستمگران دوم سلام بر آيت الله العظمى منتظرى فقيه والامقام  اين ابر مرد تاريخ  كه هر چه به آن از سوى منافقين  اين سنگ‌‌دلان تاريخ بى احترامى مى‌‌شد او همچنان مقاوم و پا برجا ايستاد سوم بر پدربزرگوارم كه اسطوره مقاومت در برابر سختي‌‌ها مى‌‌باشد چهارم سلام بر مادرمهربان و دلسوزم مادرى كه زينب‌‌وار سختي‌‌ها  و ناراحتى ها را تحمل مى‌‌كرد سلام بر برادران و خواهرانم و ملت شهيد پرور ايران چه تهمت‌‌ها كه شنيدند ولى هم‌‌چنان  مانند بهشتى عزيز پايدارى نمودند و در مقابل منافقين و دشمنان اسلام و قرآن ايستادگى  كردند و نگذاشتند سرنوشت كشورشان به دست اين ابلهان تاريخ بيفتد.

من هم بسان ديگر شهيدان از خود پيامى برجا مى‌‌گذارم براى اين ملت شهيدپرور و پدر و مادر و برادران و خواهرانم پيامم به ملت قهرمان و شهيدپرور اين است كه حافظ خون شهيدان باشند و نگذارند خون آنان پايمال شود و همچنين رهبر انقلاب را تنها نگذارند و در برابر دشمنان اين انقلاب ايستادگى كنید و نگذارید  منافقين  و گروهك‌‌هاى  ديگر ميانتان رخنه كرده و باعث تفرقه و جدايى  ميان شما شوند و همچنين براى سلامتى رهبر كبير انقلاب و پيروزى نهايى رزمندگان  اسلام دعا كنيد كه پيروزى رزمندگان بسته به دعاهاى شما مى‌‌باشد.

من به نوبه خود سپاسگزارى مى‌‌نمايم از كليه هموطنانم به خاطر كمك‌‌هايى كه به جبهه مى‌‌كنند و نامه‌‌هايى كه براى من نوشته‌‌اند. ما را واقعا اين نامه‌‌ها در فكر  فرو مى‌‌برد. برادر كوچكى پول‌‌هايش را جمع كرده و براى ما هديه مى‌‌فرستد یا آن پيرزنى كه كليه داراييش را به رزمندگان مى‌‌بخشد پس درود خدا بر شما كه اين‌‌گونه به فكر عزيزانتان در جبهه‌‌ها هستيد .  پيامم به پدر و مادر شما اى پدر و مادر بهتر از جانم  هرگز مپنداريد  كه عزيزتان در بيابانى  تنها جان داده است نه هرگز اينچنين  نيست  بلكه در هنگام شهادت دست  بقيه الله الاعظم زير سرش بوده و روى دست‌‌هاى پر مهر او جان داده است شما.

اى عزيزانم همان‌‌طور كه مى‌‌دانيد من يك سرباز هستم آن هم سرباز امام زمان. جبهه‌‌اى كه در آن از نوجوانان دوازده  ساله گرفته تا پيرمرد هشتاد ساله  همه در آن شركت دارند وقتى معلم بزرك شهادت  امام‌حسين سرور  شهيدان د روز عاشورا فرياد مى‌‌زند آيا كسى هست مرا يارى كند در حالي كه او مى‌‌دانست از آن قوم كسى به كمك او نمى‌‌شتابد پس امام حسين اين سخن را براى نسل حاضر گفته است.

ما مي‌‌رويم تا امام حسين و دين او را زنده كنيم شايد خون ما مقدار آبى باشد بر نهال اسلام محمدى اسلام دينى است كه به وسيله صدام يزيدها و ديگر طاغوتيان از بين نمى‌‌رود  و ما هم تا آخرين قطره خون خود در برابر صدام يزيدها و ديگر حاميان كفر خواهيم ايستاد  و امام خمينى  رهبر مستضعفين  روى زمين را يارى خواهيم كرد. ما مي‌‌رويم كه در جبهه حق با باطل روبرو شويم پدر و مادر بهتر از جانم مى‌‌دانم كه من براى شما فرزند خوبى نبوده‌‌ام ان‌‌شاءالله كه مرا به بزرگوارى خودتان ببخشيد برايم از خداوند طلب آمرزش كنيد.

اى عزيزانم شايد با چشم  پاره پاره من روبرو شده و يا هرگز بدست شما نرسد در آن هنگام به فكر امام حسين باشيد كه در آن زمان چگونه با يزيد براى ازادى مسلمانان از زير سلطه و براى زنده ماندن اسلام و قرآن خود و فرزندانش را دو دستى تقديم حق تعالى نمود و دشمن زبون سر از بدن امام حسين جدا نموده و آن را به سر نيزه مى‌‌كند به فكر حال زينب باشید كه چگونه تمام اين رنج و مشقت را تحمل كرد من هم از شما مى‌‌خواهم كه مانند زينب  بردبارى و تقوا را پيشه خود سازيد افتخار كنيد كه فرزندانتان در راه اسلام و براى آزادى هموطنانش به شهادت رسيد چه زيبا  مى فرمايد.

حضرت امام علی(ع): «من مرگ با افتخار را از هزاران  سال زندگى ننگين بهتر مى‌‌دانم» اى عزيزانم تقوا را پيشه خود سازيد كه خداوند دوست  مى‌‌دارد تقوا  پيشه‌‌گان  را. مرگ بر ضد ولايت  فقيه مرگ بر آمريكا مرگ بر اسرائيل  مرگ بر شوروى مرگ بر منافقين مرگ بر صدام.

حافظ خون شهيدان باشيد و رهبر انقلاب را تنها نگذاريد.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE