جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علیرضا عرب لنگه

فرازی از وصیت نامه:
شهید علیرضا عرب لنگه

از امت اسلامي مي‌‌خواهم كه پيام‌‌گذار شهيدان باشند و در آن راه بكوشند كه شهيدان در اين راه جان خود را فدا كردند و گوش به فرمان رهبر عالي مقام انقلاب اسلامي، كوبنده هر نوع گرايش به چپ و راست باشند و خطوط انحرافي را با بينش درهم كوبيده و در صراط مستقيم الله حركت نمايند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علیرضا عرب لنگه
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۳/۲۵
محل تولد :دیباج
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۹/۲۸
محل شهادت :بانه
نام عملیات :عملیات پاکسازی جاده بانه - سردشت
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :قلعه
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علیرضا عرب لنگه فرزند علی اکبر در سال ۱۳۴۵/۰۳/۲۵ در دیباج از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او فرزند ارشد خانواده بود و به غیر از خود سه خواهر و برادر داشت.پدرش در شرکت ذوب آهن خدمت می کرد و از این راه و در کنار آن مقداری زراعت و کشاورزی امورات خانواده ی نسبتاً پر جمعیت خود را می گذراند.

شهید تا کلاس نهم یا به عبارتی سوم راهنمایی را در همان جا گذراند. او نوجوانی سخت کوش و پرتلاش بود و همراه تحصیل با کار در مزرعه و کشاورزی به امرار معاش خانواده هم کمک می کرد. زمانی که نیروهای متجاوز عراق به سرکردگی صدام حسین دیکتاتور و حامیان آمریکایی و غربی به خاک میهن عزیزمان هجوم آوردند،علیرضا در کلاس دوم راهنمایی تحصیل می کرد. او در این شرایط کلاس هشتم را به پایان رساند و به کلاس نهم رفت.

اما هنوز مدت زیادی از سال تحصیلی نگذشته بود که به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و از این طریق به جبهه اعزام شد.مدت زیادی از اعزامش به جبهه نمی گذشت که در تاریخ ۱۳۶۰/۰۹/۲۸ در منطقه ی بانه، مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت به درجه رفیع شهادت نایل گشت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم ان ا...يحب الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص . سوره صف

وصيت‌‌نامه اينجانب عليرضا عرب‌‌لنگه فرزند علي‌‌اكبر متولد 1345 چهارده دامغان

(قل ان كان ابائكم و اخوانكم و ازواجكم و عشيرتكم و اموال افتر قتموها و تجاره تخشون

كسادها و مساكن ترضونها  و رسوله و جهاد في سبيله فتربصوا حتي ياتي ا... بامره) سوره توبه

بگو اگر پدران ، فرزندان ، برادران ، همسران و طايفه آنان نيز اموالي كه كسب كرده و به دست آورده‌‌ايد و تجارتي كه از كساد شدنش بيم داريد و مساكني كه بدان دل‌‌بسته و خشنوديد در نگاهتان از خداوند و رسولش و جهاد و پيكار در راه خدا محبوب‌‌تر و والاتر است؟ در انتظار اين باشيد كه خداي عذابش را نازل كند.

با ايمان به يگانگي خداوند متعال و اين‌‌كه او خالق ماست و ايمان به نبوت و معاد و عدل و امامت دعوت الهي را لبيك گفته و عازم جبهه شدم كه خدا و جهاد في سبيل‌‌الله را از هر چه بيشتر دوست مي‌‌دارم.

پدر، مادر، برادر، خواهرم زندگي را تنها به دستور خدا و در جهت خدا دوست داشتم و به دستور خدا عازم جبهه نبرد با كفر و حق شدم باشد كه خداوند از من بپزيرد و شهادت نصيبم كند كه مقام بس والايي مي‌‌باشد و شهيد هم‌‌طراز انبيا مي‌‌باشد.

از امت اسلامي مي‌‌خواهم كه پيام‌‌گذار شهيدان باشند و در آن راه بكوشند كه شهيدان در اين راه جان خود را فدا كردند و گوش به فرمان رهبر عالي مقام انقلاب اسلامي، كوبنده هر نوع گرايش به چپ و راست باشند و خطوط انحرافي را با بينش درهم كوبيده و در صراط مستقيم الله حركت نمايند خطي كه شهيد مظلوم بهشتي و شهيد باهنر و شهيد مطهري و شهيد رجايي پويندگان آن بودند.

از پدرم مي‌‌خواهم كه خدا را شكر كند كه اين نعمت را به او ارزاني داشتند كه پدر شهيد باشد و از خدا مي‌‌خواهم كه اجر شهيد را به او ارزاني نمايد و مادر جان كه خدا حافظت باد، صبر به تو عنايت نمايد من زندگيم را به تو مديونم و در ازاي خدمات تو كاري انجام نداده‌‌ام از خدا مي‌‌خواهم كه به تو اجر شهيد عنايت فرمايد و خداوند تو را به حضرت فاطمه(س) محشور نمايد و در بهشت هم‌‌نشين حضرت فاطمه(س) باشي برادرنم با درس خواندن و مبارزه نمودن تفنگم را بر دوش كشيد و با تبليغ اسلام كفر را نابود سازيد و آن كنيد كه حضرت امام حسين(ع) نسبت به حضرت ابوالفضل نمود.

خواهرم معصومه تو هم‌‌چون زينب باش و پيامبري خونم را به عهده بگير كه هر حسيني را با زينبي باشد و تو هم زينب من باش.

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.