جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علیرضا شامانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علیرضا  شامانی

اگر مي‌‌خواهيد انقلاب اسلامي باقي بماند بايد با تمام قدرت و توان از آرمان آن پشتيباني شود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علیرضا  شامانی
نام پدر :حسن
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۴/۰۶
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده گروهان پیاده
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۱/۲۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علیرضا شامانی، فرزند حسن،در ۱۳۴۲/۰۴/۰۶ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. شهید پس از گذراندن دوران کودکی به مدرسه رفت. او از همان ابتدا علاقه ی زیادی به امر تحصیل داشت و در راه کسب علم و دانش مصمم و با اراده بود و مقاطع تحصیلی یک به یک و پشت سر هم با موفقیت کامل طی میشد. تا این که بالاخره شهید توانست مدرک دیپلم خود را دریافت کند.

وی علاقه ی زیادی داشت تا مدارج عالیه تحصیلی را هم طی کند.اما کشورمان در آن روزها در حال و هوای خاصی به سر می برد. صدام حسین کافر با هدف شوم کشورگشایی مناطق وسیعی از خاک کشورمان را توسط عمال مزدور خود آماج حملات وحشیانه قرار داده بود،حمایت آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی مزید بر علت بود تا این نامردمان هر روز با قصاوت بیشتری به جنایات وحشیانه خود در این سرزمین مقدس ادامه بدهند.

با بروز این شرایط و فشار زیادی که بر مردم شریف کشورمان وارد می شد، موجب شد شهید بلافاصله پس از اخذ دیپلم به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآید. او از این طریق به جبهه ی نبرد حق علیه باطل اعزام شد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۱ در شلمچه، بر اثر اصابت ترکش مجروح شد. او را به بیمارستان اهواز و از آنجا به بیمارستان قائم (عج)انتقال دادند. اما شدت جراحات وارده آنقدر زیاد بود که بعد از ۳۲ روز بستری شدن در بیمارستان،در تاریخ ۱۳۶۵/۱۱/۲۴ به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

قل ان صلوتي و نسكي و محياي و مماتي لله رب العالمين . (قرآن مجيد)

«اشهد ان لا اله الا الله واشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علي ولي الله »

السلام عليك يا ابا عبد الحسين(ع) ضمن عرض ادب به پيشگاه امام زمان(عج) ارواحنا له الفداء و با سلام  و درود به محضر مقدس نائب بر حق رهبر كبير و بنيان‌‌گذار جمهوري اسلامي ايران و با درود و سلام بر ارواح پاك و مطهر شهداي گلگون كفن از كربلاي حسيني(ع) تا كربلاي خميني  درود و سلام بر اسرا و جانبازان و مجروحين و معلولين.

درود و سلام بر خانواده‌‌هاي محترم  و ايثارگر شهدا، اسرا  و مفقودين انقلاب اسلامي. سپاس خدايي را كه نعمتي بزرگ به ما عطا كرد تا در خدمت اسلام  و انقلاب اسلامي باشيم. خدا را سپاس كه باري ديگر توفيق آمدن به جبهه  و رزميدن براي بقاي اسلام و جمهوري اسلامي پيدا كردم. بلكه  با ريختن چند قطره از خون ناقابل اين حقير دين خود را به اسلام  و انقلاب اسلامي ادا كرده باشم عزيزان بايد از سرور و سالار شهيدان مولاي مان حسين‌‌بن‌‌علي(ع) آموخت كه چگونه با دادن خون  خود اسلام را بيمه كرد.

امت حزب‌‌الله هر كاري بر انسان مشقت و سختي‌‌هايي در پيش دارد هر انقلابي احتياج به خون دارد انقلاب حسين(ع) در كربلاي معلي  با خون امضا  شد و نيز انقلاب اسلامي ايران هم بايد با خون امضا شود درخت اسلام احتياج به آبياري دارد و جز با خون به چيز ديگر نمي‌‌شود آن را آبياري كرد.

اگر مي‌‌خواهيد انقلاب اسلامي باقي بماند بايد با تمام قدرت و توان از آرمان آن پشتيباني شود. اگر مي‌‌خواهيد انقلاب اسلامي باقي بماند بايد هر چه سريع‌‌تر اين جنگ خانمان‌‌سوز كه از طرف مزدوران شرق و غرب و دشمنان قسم خورده اسلام به اين ملت مظلوم تحميل شده به پيروزي صددرصد قواي اسلام بر قواي كفر بيانجامد كه خداي نكرده سستي در اين امر مهم  و حياتي به منزله شكست در جنگ و شكست در جنگ به معناي شكست اسلام  و دفن اسلام براي هميشه خواهد بود.

امت حزب‌‌الله دعا براي بقاي طول عمر امام عزيزمان فراموشتان نشود كه هر چه ما داريم از رهنمودها  و رهبري هاي پيامبرگونه امام امت مي‌‌باشد. امت حزب‌‌الله وقتي من پيش خودم فكر مي‌‌كنم كه انقلاب براي ما چه كرده اين سوال بر من پيش مي‌‌آيد كه من براي انقلاب چه كرده‌‌ام  من احساس مي‌‌كنم كه شخصيت واقعي خود را ازسال 57 يافتم. امت حزب‌‌الله « واعتصموا بحبل الله جميعا و لا تفرقوا » اين وحدت  و يكپارچگي امت هست كه دشمنان اسلام نمي‌‌توانند به انقلاب و اسلام ضربه بزنند وحدت خود را حفظ كنيد.

سخني چند با پدر و مادر گرامي و ارجمندم، پدر و مادر عزيزم درست است كه من فرزند خوبي براي شما نبودم اميدوارم مرا ببخشيد و حلالم كنيد. پدر ومادر عزيزم اگر توفيق شهادت نصيب اين حقير شد مبادا ناراحت باشيد چون من امانتي از جانب خداوند در دست شما بودم. سخني چند با همسر  و فرزند گرامي، همسرم اگر از اين‌‌كه در طول اين دو سال از مدت آشنايي تا كنون شوهر خوب و دلسوزي براي تو نبودم عذر مي‌‌خواهم و اميدوارم اگر بدي از من سرزده مرا به بزرگي خود ببخشي. همسرم از تربيت فرزندم حسين مبادا باز بماني تو مسئوليت سنگيني در قبال ايشان داريد اميدوارم فرزندم را طبق موازين اسلامي تربيت كرده و تحويل جامعه بدهيد.

حسين جان فرزندم عزيز و گرامي اگر خداوند به شما عمري داد سعي كنيد بيهوده عمرت را تلف نكنيد و همواره درراه خدا و خدمت به اسلام  و مسلمين كوشا باشيد. خواهر محترم  و گرامي سعي كنيد زندگي  و صبر زينب‌‌گونه را پيشه كنيد از برادران اگر كسي مرا مي‌‌شناسد از ايشان حلاليت مي‌‌طلبم. والسلام

و من الله توفيق الحقير عليرضا شاماني65/10/02

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE