جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علیرضا خان محمدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علیرضا خان محمدی

من در خود خیلی احساس شرمندگی می کنم که چرا با نفس عصیانگر خود پیکار نکردم و در مقابل این همه خون شهیدان چگونه جوابگو باشم و تنها با تقوا می‌توان به رستگاری رسید و آنقدر باید بر روی سینه بزنم و با خدای خود مناجات کنم به خاطر این‌که خداوند بخشنده است و بتوانم با کردار خود نگاهی به این بنده حقیر خود بکند. این بنده ای که خیلی معصیت کرده و تنها با صاف کردن قلب ها می توان خود را پاک بکند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علیرضا خان محمدی
نام پدر :زین العابدین
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۸/۱۹
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مسئول مخابرات گردان پیاده
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۴
محل شهادت :شرق دجله
نام عملیات :بدر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصی - اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علیرضا خانمحمدی فرزند زین العابدین در تاریخ ۱۳۴۴/۰۸/۱۹ در شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. پدرش به عنوان مستخدم در اداره ی بهزیستی مشغول به کار بود و اندک روزی حلال را با آبرو به خانه می آورد و توانسته بود زندگی نسبتاً خوبی را بر خانواده به همراه آورد.

شهید در دامغان تحصیلات خود را آغاز کرد. او از همان ابتدا علاقمند به تحصیل بود و با جدیت مقاطع را با موفقیت کامل پشت سر می گذاشت. دوران ابتدائی و راهنمایی با سرعت طی شد. اما وقتی مقطع دبیرستان را می گذراند ، ارتش عراق در پی آغاز جنگ تحمیلی، حملات گسترده ای را درمناطق مختلف کشورمان به راه انداخته بود.

این مزدوران تحت حمایت آمریکا و دیگر اربابان غربی و به سرکردگی صدام دیکتاتور،دست به این جنایات می زدند و برای این که بتوانند نظر اهریمن صفتان را جلب نمایند از هیچ عملی ابا نداشتند. شهید با دیدن چنین فجایعی هم چون جوانان و نوجوانان آن زمان نتوانست این همه بی رحمی را علیه سرزمین مقدس ایران تحمل کند .

بنابراین به منظور پیوستن به خیل عظیم رزمندگان پیروز اسلام به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و از این طریق به جبهه اعزام شد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۴  درحین عملیات غرور آفرین بدر در شرق دجله از جام شهادت سیراب شد. اما پیکر مطهرش پس از سال ها گمنامی به آغوش خانواده بازگشت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

امام هادی (ع) : من اطاع للخالق لم یبال بسخط المخلوق

کسی که به دنبال اطاعت از خدا باشد از نارضایتی مردم نگرانی ندارد.

سلام علیکم : حمد و سپاس خداوند متعال و سلام و درود بر محمد و آل او و سلام بر مهدی فاطمه و نائب مهدی بر حقش پیر جماران آن آقائی که روشن کننده شمع محفل خاموشی‌‌ها. حضور محترم پدر عزیزم و گرامی امیدوارم که حالت خوب باشد و هیچ گونه کسالتی نداشته باشی و با یاری خدا خوب هستی و نامه پر محبت و سرشار شما بدستم رسید.

خوشحال شدم و از اینکه به یاد من بوده اید و هستید و قلب پر مهرتان بخاطر من می تپد من شرمنده ام. از این‌که چگونه جوابگوی این همه از خود گذشتگی شما باشد و امیدوارم که در تمام کارهایت از خدا غافل نباشی که نیستی و این فرزند کوچک خود را عفو بنمائی و شما به گردن ما حق دارید و برادران همگی خدمت شما سلام می رسانند و پیروزی نهایی را خواستارند و از دور صورت شما را می بوسم.

و سلام خدمت مادر عزیز و گرامی امیدوارم که حالت خوب باشد و به یاری خدا هیچ گونه کسالتی نداشته باشی و خوب باشی مادر جان ای کسی که مظهر ایمان و از خودگذشتگی و ای کانون مهر و محبت.

خداوند بخاطر مقام شامخ و والایتان بهشت را زیر پای مادران تشبیه کرده است. زبانم عاجز و قلم ناتوان که چگونه حق مطلب را به مهر و محبت که شما و پدر و خواهر دارید ادا نمایم و از شما ای مادر امیدوارم که مرا ببخشی که در بعضی مواقع مورد ناراحتی شما شدم و عاجزانه طلب عفو دارم و هیچ گونه ناراحتی از مال من نداشته باشی و به یاری خدا سلامتیم و امیدوارم شما و پدر عزیز اینجانب فرزندتان که گناه زیاد دارد و در مقابل شما شرمنده ام و از خدا بخواهید که من را عفو بنماید چون دعای شما پدران و مادران داغدیده زودتر استجابت می شود. از کارهایی که کرده ام و آمدیم در اینجا که به یاری حق این زنگارهای قلبمان از بین برود به یاری خدا و شما را به خدا می سپارم.

و سلام خدمت شما خواهر عزیز و گرامی. امیدوارم که انشاءالله حالتان خوب باشد و هیچگونه کسالتی در بین نباشد و همچنین فاطمه عزیز و گرامی که از دوردست او را می بوسم و سلام می رسانم و از شما تشکر می کنم که نامه می دهید و در نامه با سخنهایتان ما را راهنمائی می کنی و خوشحالم و دوست دارم به عنوان خواهر بزرگتر ما را رهنمون سازی و از شما می خواهم که ما را عفو بنمائی و به عنوان یک خواهر بزرگتر حق دارید و در گاهی اوقات باعث ناراحتی شما شدم و شما را ناراحت کردم می بخشید و ما را عفو بنمائی و طلب بخشش را از شما دارم وقتی به مجالس دعا می روید از ما یادت نرود و شما را به خدای حق تعالی می سپارم.

ما کاملا حالمان خوب است و همگی رزمندگان سلام می رسانند و دگر بار می روند تا صحنه‌ای از کربلا در تاریخ ثبت کنند و انشاءالله این بار چنان ضربه ای به آن نابکاران بزنند که حال نفس کشیدن را نداشته باشند تا به ندای ندای هل من ناصر ینصرنی حسین را جواب بدهند و از شوق به عشق خدا از هیچ چیز نمی ترسند آنانکه از امامشان اطاعت می کنند و در جواب ندا پاسخ می گویند آنانکه با مناجاتشان دل سنگ را پاره می‌کنند و به معشوقشان می‌پیوندند آن برادرانی که ما شاهد گریه ها و ناله‌هایشان هستیم و چنان می‌نالند و همگی از خداوند می خواهند که خداوند آنها را به سوی خود بخواند و انشاءالله ما را هم جزء کوچکی از آنان قرار دهد.

و من در خود خیلی احساس شرمندگی می کنم که چرا با نفس عصیانگر خود پیکار نکردم و در مقابل این همه خون شهیدان چگونه جوابگو باشم و تنها با تقوا می‌توان به رستگاری رسید و آنقدر باید بر روی سینه بزنم و با خدای خود مناجات کنم به خاطر این‌که خداوند بخشنده است و بتوانم با کردار خود نگاهی به این بنده حقیر خود بکند. این بنده ای که خیلی معصیت کرده و تنها با صاف کردن قلب ها می توان خود را پاک بکند.

من در مقابل برادر عزیزم شرمنده هستم که او آن چیزی که او انتظار دارد انجام بدهم و امیدوارم که بتوانم راه او را ادامه بدهم و این وظیفه بر دوش همه ماست و همه رفتنی هستند و همه باید بروند و ما امانتی بیش نیستیم و ما باید این امانت را هم آخر بدهیم و حال جان که باشد که حال خدا خوشحال بشود.

خدمت مادر حاجی و محسن و عیالش سلام می رسانم و حاجی هم حالش خوب است. خدمت همسایه ها منجمله خانه تقوی که 2 روز مزاحم آنها شدیم. آقای تقوی با خانواده و منزل نوایی هم سلام می رسانم خدمت عمه عزیز سلام می رسانم و امیدوارم که حالش خوب باشد.

در ضمن خدمت دخترخاله گرامی سلام می رسانم ... که از تهران کاظم جواب داده بود نوشته بود که پسرخاله حاج محمد در یکی از مقرهای اورژانس هستند ولی موفق بدیدن او نشده ام و شاید اگر برسم به او نامه می دهم. خدمت کلیه دوستان و آشنایان که از قلم افتاده اند سلام می رسانم و همگی آنها طلب بخشش می خواهم و می بخشید که دیر شد جواب نامه شما خداحافظ. به امید پیروزی

فرزند شما : علیرضا خان محمدی ساعت 11 شب 63/11/12

شب‌‌‌‌های دراز و من بی عبـادت چه کنـم        قلب من عادت کرده به گناه چه کنم

گویند که خدا بخشنده است و من چکنم             که خــدا بخشـنده است و من چه کنم

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE