جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عبدالله کاتبی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عبدالله کاتبی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عبدالله کاتبی
نام پدر :محمدرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۱۱/۲۷
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پياده
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۹/۱۶
محل شهادت :عین خوش
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عبدالله کاتبی فرزند محمد رضا، در تاریخ  ۱۳۴۳/۱۱/۲۷ در شهرستان دامغان متولد شد. پدرش کارگر بود و از طریق زحمتکشی زندگی خانواده اش را تأمین می نمود.شهید از ابتدا در خانواده ای مؤمن و مذهبی و در شرایطی کاملاً اسلامی بزرگ شده بود و از همان موقع با فرامین و دستورات ناب قرآن مجید و دین مبین اسلام آشنایی داشت.همچنین خانواده ی او به امر تحصیل فرزندان اهمیت زیادی می دادند.

خود شهید هم به این امر بسیار علاقه مند و مصمم بود. او تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت کامل به پایان رسانید و وارد دبیرستان شد.در زمان اوج گیری حرکات انقلابی مردم علیه رژیم ستم شاهی او حدود ۱۴-۱۳ ساله بود و در کنار خانواده و دیگر دوستان خود فعالیت های زیادی را در این زمینه از خود نشان می داد. ازجمله اینکه در تظاهرات ضد رژیم شرکت می کرد و به تکثیر اعلامیه ها و نشریات انقلابی می پرداخت. او تحصیلات را تا سال دوم دبیرستان ادامه داد اما در آن موقع بسیاری از مناطق کشورمان هدف حملات هوایی و زمینی نیروی متجاوز عراق قرار گرفته بود و این کافران ستم پیشه روز به روز عرصه را بر مردم بی دفاع ایران تنگ تر می کردند.

از این رو شهید که جوانی مؤمن و انقلابی بود،به دعوت بنیانگذار کبیر انقلاب لبیک گفت و برای مبارزه علیه دشمنان اسلام و انقلاب تصمیم گرفت به جبهه برود.او برای این منظور تحصیل را در همان مقطع دوم دبیرستان رها کرد و به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.بعد از آن چهار دفعه به مناطق مختلف عملیاتی اعزام گردید او اول به مریوان رفت و در مرتبه ی دوم به نورد اهواز اعزام شد و بار دیگر به منطقه ی عملیاتی خوین رفت. سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۹/۱۶ در منطقه پدافندی عین‌خوش بر اثر شدت آتش دشمن و واژگونی خودرو به شهادت رسید. او را در گلزار شهدای دامغان، فردوس رضا، به خاک سپردند.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.