جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عباس صادقچه

فرازی از وصیت نامه:
شهید عباس  صادقچه

امت قهرمان اسلام را یاری کنید و تا آخرین قطره خونی که در بدن دارید از اسلام دفاع کنید

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عباس  صادقچه
نام پدر :حسن
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۲/۰۷
محل تولد :روستای صید آباد دامغان
شغل :جهادگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مسئول ماشین آلات و تعمیرگاه 27 حضرت رسول قرارگاه حمزه
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۱
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و پهلو

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :صید آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای صید آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عباس صادقچه، فرزند حسن، در۱۳۴۴/۰۲/۰۷ در روستای صیدآباد از توابع دامغان دیده به جهان گشود. دوران کودکی خود را در زادگاهش سپری کرد و بعد وارد دبستان شد او برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی به روستای امیرآباد رفت و تا سال دوم راهنمایی تحصیل کرد ولی بعد ترک تحصیل کرد و به عضویت جهاد سازندگی دامغان درآمد.

تا این که زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی فرا رسید. او این دوره را در جهاد خدمت کرد و پس از پایان خدمت از سوی جهاد سازندگی به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل رفت تا در آن سالهای جنگ تحمیلی ،او نیز در صف رزمندگان در مقابل ارتش اشغالگر عراق از این مرز و بوم مقدس پاسداری کند. کشور عراق با پشتیبانی چندین کشور استکبارگر در شهریور ماه ۱۳۵۹ چندین شهر مرزی کشورمان را مورد حمله ی هوایی قرار داد و بسیاری از هموطنانمان را در این شهر ها به خاک و خون کشید و آنها را از خانه و کاشانه خود آواره کرد.

در پی این اقدام گستاخانه، جوانان و مردان غیرتمند کشورمان ساکت نماندند و لباس رزم پوشیدند و برای دفاع و پاسداری از کشورشان و مردم شریف آن به پا خواستند. شهید نیز که از همین مردم شریف این سرزمین پاک بود، راهی جبهه های حق علیه ظلمت و سیاهی شد.

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۱ در شلمچه، منطقه ی عملیاتی کربلای ۵ ، بر اثر اصابت ترکش به سر و پهلو، از جام گوارای شهادت سیراب شد.

پیکر پاک او در قطعه ی شهدای روستای صید آباد به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا والصدیقین

بسم الله الرحمن الرحیم

«  ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیا ءعند ربهم یرزقون »

گمان مکنید کسانی که در راه خدا کشته شده‌‌اند مرده‌‌اند بلکه زنده‌‌اند ونزد پروردگارشان روزی می‌‌خورند.

با نام الله و با نام او که همه چیزاز اوست. به نام او که زندگی هم ازاوست. در جهت اوست. به نام او که زنده به اویم. به نام خدایی که انسان را که آفرید و به او هستی دادکه بتواند زندگی کند و برای راهنمایی او پیامبرانی فرستاد و به نام اوکه زنده بودنم به خاطر اوست و رفتنم از اوست، یادم اوست. جانم اوست. معشوقم اوست. معبودم اوست. ای که همه چیزم از توست و همیشه به یاد تو هستم به یادم باش که بی تو هیچ وپوچ هستم.

با درود سلام بر منجی عالم بشریت امام زمان(عج) و نایب بر حقش امام امت خمینی بت‌‌شکن و به امید پیروزی رزمندگان اسلام. و با سلام به پدر ومادر عزیزم که هیچ‌‌وقت زحمات آن‌‌ها را فراموش نمی‌‌کنم. ای حباب‌‌ها کنار روید و ای سپهرها کنار روید که من با خدای خود پیمان بسته‌‌ام، پیمان دوستی، پیمان محبت و نیکی، پیمان به عمل صالح و پیمان مبارزه، مبارزه با کفر وشرک.

ای پدر و مادر عزیزم شما می‌‌دانید که من به عنوان مسئولیتی که داشتم و به خاطر خداوند و برای نابودی کفر در سرتاسردنیا به جنگ رفتم تا بتوانم مقداری ناچیز برای اسلام خدمت کنم. تا بتوانم خداوند متعال و بلند مرتبه را از خود راضی کنم و خداوند ازمن خشنود باشد.

و ای پدر و مادر،  من از شما درخواست می‌‌کنم که اگر در خانه نتوانستم برای شما یک فرزند خوب باشم من را ببخشید. چون معلوم نیست که آیا هم‌‌دیگررا ملاقات کنیم و اگر شما ناراضی باشید آن دنیا نمی‌‌توانم جواب خداوند را بدهم . ای مادرم مثل کوه باش و چون کوه استقامت کن. هیچ لحظه از یاد خدا غافل مشو و در راه دین خدا کوشا باش که هرچه را هم درراه خدا خداوند بکوشی کم است.

مادرم و ای پدر ما آمدیم تا این که از دنیا برویم. نه این که دراین دنیای فانی بمانیم. آمدیم تامثل انبیا و حسین(ع) و همچون یاران باوفای او برویم.

ای پدر و مادرم؛ بدانید که همان‌‌طور که حسین(ع) مشتاق شهادت بود من هم دلم می‌‌خواست که مثل حسین(ع) در میدان نبرد قطعه قطعه بشوم و جان ناقابل خودرا فدای اسلام کنم.

پس بدانید که این راه را خودم انتخاب کردم وآرزوی من هم همین بود و حال ای مادر دلم می‌‌خواهد که بعداز شهادت من، تو زینب‌‌وار باشی و همچون زینب(س) استوار باشی، تا دشمنان چنان ضربه محکمی بخورند و بفهمند که آن‌‌ها کوردلان نمی‌‌توانند با شهید کردن جوان‌‌های این مملکت اسلام را به خطر بیندازند و بدانند که هرچه ما شهید بیشتر بدهیم مردم ما بیشتر آگاه می‌‌شوند و مشت محکم‌‌تری به دهان یاوه‌‌گویان می‌‌زنند. و از تو ای مادر می‌‌خواهم که بعداز شهادت من گریه مکن، چون دشمنان با گریه کردن تو شاد می‌‌شوند.

و تو هم‌‌چون کوه استوار باش و افتخار کن که توانستی امانت خداوند را صحیح، سالم پس بدهی و توانستی چنین فرزندی را تربیت کنی وآن را فدای اسلام کنی، پس باید به این شهادت فرزند خود افتخار کنی. و تو ای خواهرم، تو هم باید زینب‌‌وار باشی و هیچ ناراحت نباشی از این که برادر تودر راه اسلام فدا شده است و باید افتخار کنی.

و یک پیام به تو ای برادر عزیزم دارم، که هیچ‌‌و‌‌قت از خدا غافل مشو، که واقعاً ما هر چه داریم از خداوند داریم وخودمان هیچ و پوچ هستیم و همیشه کارهایت را خالص کن برای خدا و برای بنده غیرازخدا کار مکن.  و از شما عاجزانه تقاضا می‌‌کنم که هیچ‌‌وقت امام عزیز را فراموش مکنید و همیشه دعا به جان امام کنید. و همین‌‌طور برای رزمندگان اسلام.

و یک پیام به شما دوستان عزیزم دارم که اولاً هیچ‌‌وقت ازیاد خدا غافل مشوید و از امام هم یادتان نرود و همیشه دعا به جان امام کنید و تا آخرین قطره خون خودتان امام را یاری کنید و هیچ‌‌وقت جبهه‌‌ها را خالی نگذارید و در راه خدا جهاد کنید و دشمنان اسلام را از پای درآورید. در ضمن من خیلی خودم را کوچک‌‌تر از آن می‌‌دانم که پیامی به این امت شهیدپرور بدهم. ولی به عنوان یک مسئولیت به گردنم است این را عرض می کنم که:

"امت قهرمان اسلام را یاری کنید و تا  آخرین قطره خونی که در بدن دارید از اسلام دفاع کنید و همیشه امام را یاری کنید و هیچ‌‌وقت امام را تنها نگذارید و همیشه به جان امام دعا کنید و دیگر این که جبهه‌‌ها را خالی نگذارید، تا که دشمنان بتوانند خدای ناکرده به اسلام ضربه وارد کنند. پس همیشه حضور خود را در جبهه‌‌های حق اعلام کنید و چنان درسی به دشمنان بدهید که تا دنیا دنیاست یادشان نرود."

در ضمن از شما خانواده عزیزم تقاضا می‌‌کنم که مقداری روزه دارم برایم بگیرید، که در جبهه بودم و آن‌‌ها را نگرفتم بیست‌‌وپنج روز، روزه برایم بگیرید و یک ماه نماز برایم بخوانید. دیگر بیش از این سر شما را درد نمی‌‌آورم و باز هم می‌‌گویم که از امام یادتان نرود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

گهواره عشق ناب خون می‌‌خواهد

پیمانه حق شراب خون می‌‌خواهد

ای دوست مسلسلی که ایمان به خداست

بارون شرف خشاب خون می‌‌خواهد

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

از عمر ما بکاه بر عمر او افزا

رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما

آمین یا رب العالمین

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE