جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عباسعلی خراسانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عباسعلی خراسانی

از کلیه برادران و خواهران و مادران و پدران می‌‌خواهم که مرا حلال فرمایید و انتظار و امید و درخواست من از شماها این است که راه امام که راه حسین (ع) و راه خداست را بپیمایند و به هل من ناصر حسین زمان انشاءالله گوش دل بدهند و فرمان بردارید. انشاءالله مادران و پدران همچو نباشید که فردای قیامت سر به زیر و سر افکنده باشید...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عباسعلی خراسانی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۱۰/۰۵
محل تولد :روستای خورزان دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :خورزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای خورزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عباسعلی خراسانی فرزند علی اکبر در تاریخ ۱۳۴۵/۱۰/۰۵ در روستای خورزان از توابع شهرستان دامغان متولد شد. او دوران کودکی اش را در آب هوای پاک روستا گذراند و بعد وارد دبستان شد و تا پایان دوره ی ابتدایی به تحصیل ادامه داد.

ولی به دلیل علاقه به کار ترک تحصیل کرد و به دامغان رفت تا برای خودش شغلی بیابد و مشغول شود و بلاخره در یک مغازه نجاری مشغول شد و در یک مغازه نجاری مشغول شد وقتی زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرارسید در لباس مقدس نظام به سربازی رفته و کارت پایان خدمت خود راگرفت.

در آن سال ها کشور عزیزمان درگیر جنگ تحمیلی بود. شهید خراسانی هم بعد از اتمام سربازی و ادای تکلیف خویش ، مجدداً به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفت تا بازهم در این زمان به کشورش خدمت کند . او در طول جنگ تحمیلی پنج بار به جبهه اعزام شد ود ر مناطق جنگی درمقابل دشمن اشغالگر دلاورانه جنگید تا این متجاوزان را ازخاک مقدس ایران خارج کنند و به همه ی کشور های دنیا ثابت شود که نقشه های شوم خود رانمی توانند در ایران عملی کنند زیرا ملت ایران زیر بار ذلت نمی رود و ملتی همیشه آزاد بوده اند.

شهید در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲  در عملیات کربلای ۵، منطقه شلمچه از جام گوارای شهادت نوشید و در زمره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت. پیکر پاک شهید در روستای خورزان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

« و قاتلوا فی سبیل الله و اعلموا ان الله سمیع علیم»

جهاد کنید در راه خدا و بدانید که خداوند به گفتار و کردار خلق دانا و شنواست.

اینجانب عباسعلی خراسانی از آن‌‌جا که دفاع از آئین مقدس اسلام را خداوند بر ما واجب نمود و بر ما منت گذاشت که از دین و آئین اسلام حفاظت و حراست و از خون پاسداران رشید صدر اسلام که آن خون  حسین‌‌بن‌‌علی (ع) است باید حفاظت کنیم و همانطوری که خداوند فرمود باید جنگ نمود تا رفع فتنه در کل عالم و همانطوری را که پیامبر اسلام (ص) فرمود که من دو چیز را بین شما می‌‌گذارم و باید آن را حفظ فرمایید یکی قرآن و دیگری عترت من، ای مردم مسلمان باید بدانید که این دشمنان از خدا بی‌‌خبر می‌‌خواهند ما را از قرآن و عترت اهل بیت پیامبر (ص) جدا کنند.

عزیزان به هوش باشید و آگاه‌‌تر باشید که امروز دشمنان اسلام آمریکای جنایتکار که این نوکر سر سپرده مزدور که به نام صدام ظالم است را بر علیه ما تحریک نمود و این ما هستیم که باید جلوی این دشمن سرسخت اسلام را بگیریم و نگذاریم که اسلام عزیز را از ما بگیرد.

ای پیامبر بدان که برای حفظ قرآنت و عترت به‌‌پا خواسته‌‌ایم و امید آن داریم که هرچه زودتر مرقد مطهر سردار رشید اسلام از چنگ دشمنان اسلام آزاد گردد ان‌‌شاءالله. و ای حسینجان ما به عشق تو آمدیم و به عشق تو و به عشق قرآن خدایت رو به سوی جنگ نمودیم و امیدوارم که مرا قبول و مورد شفاعت خودت در فردای قیامت شویم ان‌‌شاءالله.

و اما ای پدر و مادر عزیز شاید که فرزند شایسته و خوبی برای شما نبودم امیدوارم که مرا حلال فرمایید و امیدوارم که با صبر و استقامت مشت محکمی بر دهان یاوه‌‌گویان و از خدا بی‌‌خبران بزنید ان‌‌شاءالله و از خواهرانم می خواهم که همانند زینب کبری (س) در سرزمین کربلا صبر و استقامت بنمایید و بدانید که رضای خدا را حتماً با صبر و استقامت خود به‌‌جا آوردید و از برادران خود می‌‌خواهم که راه مرا ادامه دهند و آن‌‌چنان زندگی کنند که رضای خدا در آن می‌‌باشند و راه خدا را بپیمایید که حق را سعادت و خیر است از کلیه برادران و خواهران و مادران و پدران می‌‌خواهم که مرا حلال فرمایید و انتظار و امید و درخواست من از شماها این است که راه امام که راه حسین (ع) و راه خداست را بپیمایند و به هل من ناصر حسین زمان انشاءالله گوش دل بدهند و فرمان بردارید. انشاءالله مادران و پدران همچو نباشید که فردای قیامت سر به زیر و سر افکنده باشید. بدانید که ادامه دادن راه شهدا رضای خداوند در آن است.  و اگر جنازه ام به دست شما رسید در زادگاهم دفن کنید.

والسلام خداحافظ مورخ  1365/09/30  عباسعلی خراسانی

شهادت عزت ابدی و حیات ابدی است.

« امام خمینی»

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.