جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید شعبان سجادی

فرازی از وصیت نامه:
شهید شعبان سجادی

درود بر تمامي شهيدان از كربلاي حسيني تا كربلاي ايران كه با خون خود ريشه‌‌هاي راستين اسلام را آبياري كردند و در برقراري آن جان خود را فدا كردند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :شعبان سجادی
نام پدر :احمد
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۱/۰۳
محل تولد :روستای طزره دامغان
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید شعبان سجادی ، فرزند احمد، در سال ۱۳۴۶/۰۱/۰۳ در روستای طزره از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در شرکت ذوب آهن کار می کرد. شهید دوران کودکی اش را در روستا گذراند و وارد دبستان شد و بعد از اتمام دوره ی ابتدایی برای ادامه تحصیل به دامغان آمد. او به تحصیل علاقه ی زیادی داشت و تلاش می کرد در این امر به موفقیت و مدارج بالایی برسد. او با جدیت فراوان درس می خواند و موفق شد دیپلم خود را بگیرد و بعد از اخذ مدرک دیپلم در امتحان ورودی دانشگاه پذیرفته و وارد دانشگاه تربیت معلم شد.

در آن سال ها ما دوران سختی را می گذراندیم ارتش مزدور عراق با پشتیبانی چند کشور استکبارگرو غاصب به کشور ما حمله کرده بود و قصد داشت خاک مقدس ایران را به تصرف خود درآورد. شهید که دانشجوی سال دوم تربیت معلم بود، با عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، راهی جبهه شد تا او نیز در کنار دیگر بسیجیان و سربازان جان بر کف به وظیفه خود در قبال کشورش جامه ی عمل بپوشاند و در این حماسه غرور آفرین سهمی داشته باشد.

او در شلمچه منطقه عملیاتی کربلای ۴ خدمت می کرد و در برابر دشمن بعثی عراق در کنار دیگر همسنگرانش می جنگید و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۴  بر اثر اصابت ترکش به بدن،از جام شیرین شهادت سیراب شد و به مقام والای شهادت نایل شد. پیکر پاک او به زادگاهش انتقال داده شد و در قلعه شهدای آنجا به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل ا... امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

سپاس بي پايان خداوندي را كه پروردگار عالم وجود، هستي بخش آفريدگان و پديدآوردنده

آسمان‌‌ها و زمين است.

درود فراوان به روان پاك پيامبر برگزيده خدا محمد مصطفي(ص) باد كه نخستين بنده شايسته خدا و افضل پيامبر مقرب او و بهترين آفريده او در رحمت و مكرمت او به سوي جهانيان است و به عترت پاك و معصوم وجود آن مقدس كه از هر آلودگي و ناپاكي منزه و مبرايند و با درود و سلام فراوان به يگانه منجي عالم بشريت حضرت امام زمان(عج) و نايب بر حقش خميني بت‌‌شكن آن پير جماران و قلب تپنده امت و اميد تمامي مستضعفين جهان و امت شهيد پرور انقلاب اسلامي و با درود بر تمامي شهيدان از كربلاي حسيني تا كربلاي ايران كه با خون خود ريشه‌‌هاي راستين اسلام را آبياري كردند و در برقراري آن جان خود را فدا كردند.

هم اكنون چند پيام به شما پدر و مادر عزيزم و برادرم و امت شهيد پرور انقلاب اسلامي دارم كه به قرار زير است . شما اي پدر و مادر عزيزم الان هنوز نمي‌‌دانم عازم كدام جبهه مي باشم ولي ان‌‌شاءا... به هرجبهه‌‌اي كه مي‌‌روم هدفم برچيدن كفر است و هدفم بر عليه آن‌‌هاييست كه در مقابل اسلام ايستاده‌‌اند و از شما پدر و مادر عزيزم خيلي خيلي ممنون هستم كه مرا بزرگ كرديد و به جبهه فرستاديد كه با دشمن خدا و خلق بجنگيم و از شما تنها خواهشي كه دارم اين است كه اگر به خواست خداوند شهادت نصيبم گرديد برايم گريه نكنيد كه من پيش خداي خودم خواهم رفت و اين كه خون من از خون شهيدان از كربلاي حسين تا كربلاي ايران باارزش‌‌تر و رنگين‌‌تر نيست و از شما مي‌‌خواهم براي سلامتي و طول عمر امام دعا كنيد و هميشه به ياد خدا باشيد و در راه خدا قدم برداريد و از شما پدر و مادر عزيزم حلاليت مي‌‌طلبم و از زحماتي كه براي من در طول زندگي كشيده‌‌ايد ارج مي‌‌نهم و از خداوند متعال براي شما اجر و شكيبايي خواستارم.

اما سخني كه با شما برادر عزيزم دارم اين است كه دين خود را نسبت به خالق ادا كن و بار تكليفي كه بر دوش تو نهاده شده است به منزل برسان . وظايف مذهبي خويش را آن چنان كه خواست خداست انجام ده.

باشد كه پروردگار آن‌‌ها را از تو بپذيرد. زنهار كه از امر خدا سرپيچي نمايي يا به محرمات و معاصي دامن خويش را آلوده سازي و از شما برادر عزيزم خواهش مي‌‌كنم كه مرا حلال كنيد كه اگر چنان‌‌چه در طول زندگي براي شما مزاحمت ايجاد كردم اميدوارم مرا ببخشيد و عفو نماييد تا شايد از گناهانم اندكي كاسته گردد.

از آشنايان و اقوام مخصوصاً شما دایي عزيزم و ساير عزيزان حلاليت مي‌‌طلبم و اميدوارم مرا حلال كنيد و خداوند همه شما را موفق و سلامت بدارد خواهشي كه از شما امت حزب‌‌ا… دارم اين است كه پشتيبان رهبر باشيد و از رهبري او اطاعت كنيد و دليرانه در برابر مفسدين و جباران تاريخ با توكل بر خدا ايستادگي كنيد كه نصرت شما در آن است و اين وعده‌‌اي است كه خدا داده است و خوف از خدا در خود بالا ببريد و پشتيبان سرسخت ولايت فقيه باشيد و هميشه در پي حق و حقيقت باشيد و ذكر و هدفتان فقط براي الله باشد چون در اين صورت است كه صراط المستقيم را طي خواهيد كرد جنگ را فراموش نكنيد و آن را يك امر مهم بشماريد.

و اگر شما در صحراي كربلا حضور نداشتيد كه سيدالشهدا را ياري نماييد الان مي‌‌توانيد جوابگوي هل من ناصر سيدالشهدا باشيد و سخن ديگري را كه با بعضي از مردم دارم اين است كه مي‌‌گويند اينها از درس فرار كردند و رفتند شما اين را نمي‌‌دانيد و فهم اين را نداريد كه بفهميد كه به خاطر امر خدا به جبهه‌‌ها رفتيم.

و وصيت ديگر من به امت حزب‌‌ا… اين است كه هر وقت نفسشان اسيرشان كرد به جبهه‌‌ها بيايند با فاتحه و قرآن خواندن و صلوات در هر روز جمعه اين گناهكار را شاد كنيد و نكته ديگر اين كه امام را تنها نگذاريد و از رهبري او اطاعت كنيد و به خانواده‌‌هاي شهدا سر بزنيد و به ديدار معلولين و مجروحين برويد و هركس با انقلاب امام مخالف است مديون هستيد كه بگذاريد در تشييع جنازه من بيايد و مديون هستيد كه با هر فاميل ضد انقلاب در رابطه باشيد چه دوستان و چه آشنايان در آخر سفارشي كه به شما پدر و مادر عزيز و برادر و ساير عزيزان دارم اين است كه راضي نيستم كه به خاطر من خودتان را به خرج بيندازيد و آن خرجي را كه به خاطرمن  مي‌‌خواهيد ختم كنيد براي جبهه بفرستيد.

والسلام عليكم ورحمه الله وبركاته

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE