جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید شعبانعلی ایثاری

فرازی از وصیت نامه:
شهید شعبانعلی  ایثاری

برادران و خواهرانم اگر كشورهاي تجاوزگر هر روز سلاح مدرن در اختيار سربازان متجاوز كافر بگذارند ما هم بزرگ‌ترين سلاح يعني اسم الله و به رهبري زعيم عالي‌قدر، مرد سازش‌ناپذير فرمانده كل قوا نائب امام زمان(عج) و نائب بر حقش خميني بت‌شكن تا آخرين قطره خون خود مي‌جنگيم تا اسلام را در دنيا به پا كنيم. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :شعبانعلی  ایثاری
نام پدر :محمد رضا
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای تویه رودبار دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۳/۳۰
محل شهادت :سردشت 
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :شهید بی سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :تویه رودبار
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای تویه رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شعبانعلی فرزند محمدرضا در سال هزاروسیصدوچهل‌ودو، در تویه‌رودبار شهرستان دامغان به دنیا آمد. تا کلاس پنجم ابتدایی درس خواند. برای کمک به معاش خانواده مشغول کار شد.

به سن سربازی که رسید، سرباز سپاه شد. دوره‌های مختلف آموزشی را گذراند و به منطقه کردستان اعزام و به عضویت سپاه غرب درآمد.

به دلیل رشادت‌هایی که از خودش نشان داد، برای فرماندهی دسته انتخاب و در سی‌ام خرداد هزاروسیصدوشصت‌ودو در درگیری منطقه بوالفت سردشت به شهادت رسید. جنازه‌اش پس از انتقال به محل و تشییع، در گلزار شهدای تویه‌رودبار به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالي

رب اشرح لي صدري و يسرلي واحلل عقده من لساني يفقهوا اقولي.

پروردگار گشاد كن براي  من سينه‌ام را، آسان كن براي من كارم را و بگشاي گره از زبان من

كه بفهمند گفتار مرا.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان. سپاس بي‌پايان خداي بزرگ و منان را كه انقلاب اسلامي ايران را برهبري كبير و مرجع بيدار و روشن دل حضرت آيت‌الله امام‌خميني به پيروزي رسانيد و با سلام و درود فراوان به منجي عالم بشريت و مصلح جهاني مهدي موعود(عج) و نائب بر حقش خميني بت‌شكن زمان پير جماران و اين قلب تپنده سي‌وشش ميليوني ايران خورشيد تابناك و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران امام عزيزمان و سلام بر تمامي شهيدان گلگون كفن اسلام كه با خون پاكشان اين درخت (نهال) جمهوري اسلامي را آبياري كردند و درود بر رزمندگان اسلام كه در جبهه‌هاي سرد غرب و گرم جنوب بر عليه صدام و صداميان و باطل پيكار ميكنند تازه پوزه ياوه‌گويان را بر خاك بمالند و رضا و خشنودي خداي تبارك و تعالي را جلب كنند.

به نام خدا ياري دهنده مستضعفين جهان شما را قسم مي‌دهم به پيروي از راه پاك شهداي اسلام كه با خون پاكشان  اين جمهوري اسلامي را رنگين كردند. پدر و مادرم از من راضي و خشنود باشيد پدر و مادرم براي من خيلي زحمت كشيديد واقعاً اين را بدانيد كه شهادت من باعث افتخار شماهاست  و اين‌چنين فرزندي به جامعه جمهوري اسلامي تحويل داديد و آفرين بر شما پدر و مادرم، من خيلي دوست داشتم در تمام عمليات‌ها شركت كنم پدر و مادرم چند بار رفتيم عمليات والحمدالله با پيروزي برگشتيم و در اين ما بين، يك عمليات شروع شده بود كه سه شب خواب ديدم و در شب اول و دوم خواب ديدم كه با دشمن درگير هستم و در شب سوم در سنگر خوابيده بودم خواب ديدم شهيد شدم .

پدر و مادرم اگر شهادت نصيب من شد و اگر شهيد شدم و اگر كسي به شما تبريك گفت بهتر از اين است كه بگويند تسليت عرض مي‌كنيم و من از خدا مي‌خواهم تا انقلاب مهدي تمام سربازان اسلام را محافظت كند تا آقامان حضرت مهدي بيايد و ما هم در انقلاب آقامان مهدي شركت كنيم. برادرانم و خواهرانم: من مي‌روم تا خون سرخ حسين را با خون سرخ خود پيدا كنم من مي روم تا مشت محكم بر دهان صدام و صداميان چه در داخل و چه در خارج بزنم.

برادران و خواهرانم اگر كشورهاي تجاوزگر هر روز سلاح مدرن در اختيار سربازان متجاوز كافر بگذارند ما هم بزرگ‌ترين سلاح يعني اسم الله و به رهبري زعيم عالي‌قدر، مرد سازش‌ناپذير فرمانده كل قوا نائب امام زمان(عج) و نائب بر حقش خميني بت‌شكن تا آخرين قطره خون خود مي‌جنگيم تا اسلام را در دنيا به پا كنيم.

برادران و خواهران من و هم‌سنگرانم مي‌رويم اگر خدا بخواهد و به رهبري امام مستضعفان، جهان را به اميد خدا نجات بدهيم، برادران و خواهران خواهشي كه از شما دارم امام را فراموش نكنيد و به پيام‌هاي تاريخي امام گوش فرا دهيد من به عنوان برادر كوچك از شما مي‌خواهم كه هر شب جمعه دعاي كميل بخوانيد، امام را دعا كنيد، مسجد را ترك نكنيد جبهه را ترك نكنيد و ياوه‌گويان هر چند هر روزه شايع پراكني مي‌كنيد عاقبت اين انقلاب دامن‌گير شما مي‌شود و روز قيامت جواب خدا را نمي‌توانيد بدهيد.

پدر و مادرم و اهالي هر يك از شما را اگر من زبان‌درازي كردم مرا حلال كنيد، ان‌شاءالله ما پيروزيم و پيروز هم مي‌شويم و اسلام را در جهان پياده مي‌كنيم  و شما هم دعا كنيد. پدر و مادرم از من راضي باشيد پيام من اين است كه مادران و خواهران حزب‌الله اگر بادي بوزد تمامي برگ‌هاي زرد درختان را را فرو مي‌ريزد اما برگ‌هاي سبز و خرم باقي مي‌ماند اميدوارم تو نيز يك برگ سبز باشي و به حجاب دين خود پاينده باشي و يك پيام ديگر من اينست كه وحدت را حفظ كنيد انشاءالله خداوند به شما توفيق عنايت كند. اي منافقين اين را بدانيد كه كور راه‌هايي كه شما  انتخاب كرده‌ايد آخرش مساوي با شيطان است به علت اين‌كه وابسته به باطل هستيد و اين راه‌ها به خاطر ماديات است نه خدا.

اي منافقين اين را بدانيد من راهم را شناختم و راهي است نور هميشه بر ظلمت پيروز است راهيست كه علي‌اكبر و قاسم‌ها و عباس‌ها شهيد شده‌اند راه حق و حقيقت و آزادگي است و اين درس آزادگي است و اين درس آزادگي را از حسين(ع) آموخته ايم كه حسين‌وار مي‌پيمایيم تا به مبدأ اصلي كه همان الله است برسيم در آخر كلامم اگر قابل هدايت هستيد خدا هدايت كند و اگر نه خدا عذابتان را زيادتر كند.

والسلام عليكم و رحمه الله و بر كاته. با اميد زيارت كربلاي حسين (ع). والسلام علي من اتبع المهدي

برادران و خواهران دعا برای رزمندگان را فراموش نکنید

                              خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

شعبان ايثاري 1362/02/05

یک دیدگاه برای “شهید شعبانعلی ایثاری”

  1. اسفندیار سفیدیان گفت:

    سلام-جایی خوانده بودم کسی گفته بود در مورد شهداء ودفاع درست بنویسید نه درشت -خوب بود در مورد شهید کمی تحقیق می شد -در باره این شهید همین قدر بگویم وقتی شهید شد فرمانده تیپ گفت امروز کمر تیپ شکست!

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.