جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سیف الله امیراحمدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سیف اله امیراحمدی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سیف اله امیراحمدی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۱/۰۱
محل تولد :قزوین
شغل :صافکار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۲/۱۳
محل شهادت :منطقه بیوران 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش مین

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سیف الله امیر احمدی، فرزند محمد، در تاریخ ۱۳۴۴/۰۱/۰۱ در قزوین متولد شد. پدرش یک مغازه کوچک داشت.اما خرج و مخارج آنقدر بالا بود که این مغازه کفاف گذراندن زندگی را نمی داد.

شهید تحصیلات خود را در قزوین آغاز کرد و تا پایان مقطع ابتدایی پی گرفت.اما شرایط سخت زندگی باعث شد او ترک تحصیل نماید. او مدتی بعد برای این که هم به پدر کمکی کرده باشد و هم حرفه ای برای آینده خود فرا بگیرد، در یک کارگاه صافکاری اتومبیل مشغول به کار شد.

او با همان سن کم سخت تلاش می کرد تا بقیه اعضای خانواده کمی آسوده تر زندگی کنند. شرایط به خوبی طی می شد که شهید به سن سربازی رسید واین درست مصادف بود با اوج حملات وحشیانه ای که حزب بعث عراق در پی جنگ تحمیلی در خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام می داد.

این نامردمان برای این که عرصه را برای دولت و مردم ایران تنگ کنند، به هر وسیله ی غیر انسانی متوسل می شدند،آنان نه به پیر رحم میکردند ونه به بچه های خردسال و نه زنان بی دفاع. این شرایط باعث شد تا شهید بی درنگ و برای این که کمکی به هموطنان خود نموده باشد،داوطلب رفتن به خدمت مقدس سربازی شود. وی از طریق ارتش جمهوری اسلامی ایران به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.

او طی مدتی که در منطقه بود در راه آزادی و استقلال وطن از جان ودل مایه گذاشت. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۲/۱۳ در جبهه غرب منطقه بیوران سردشت، بر اثر اصابت ترکش مین، به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک شهید، پس از تشییع، در مزار شهدای امیریه دامغان به خاک سپرده شد.

                                                                                              

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.