جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید مهدی سیادت

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید مهدی  سیادت

دوستان محصلم تحصيل را بهانه خود نسازند ببينند مملكت به چه چيز احتياج دارد تحصيلاتتان را براي خدا انجام دهيد اگر به جايي رسيديد مغرور نشويد كه باعث سرافكندگي شما خواهد شد نماز جماعت را به پاي داريد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید مهدی  سیادت
نام پدر :سید ابوالقاسم
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۲/۲۰
محل تولد :تهران
شغل :دانشجو
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۴
محل شهادت :شرق دجله
نام عملیات :بدر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید مهدی سیادت، فرزند ابوالقاسم،در تاریخ ۱۳۴۵/۰۲/۲۰ در تهران متولد شد. دوران کودکی شهید تا قبل از مدرسه در تهران سپری شد و بعد از آن به همراه خانواده به دامغان نقل مکان کردند و در کلاس اول ابتدایی مشغول به تحصیل شد.

والدین اهمیت زیادی برای تحصیل فرزندان قائل بودند و خود شهید هم علاقه ی زیادی به تحصیل داشت و در این راه مصمم و با اراده قدم برمی داشت. مقاطع دبستان و راهنمایی و دبیرستان به ترتیب و با موفقیت طی شد و او موفق شد مدرک دیپلم خود را دریافت کند.

او در همان سال در کنکور سراسری دانشگاه شرکت کرد و اتفاقاً در دانشگاه مشهد هم پذیرفته شد اما در آن ایام کشورمان در پی جنگ تحمیلی که توسط ارتش عراق آغاز شده بود ،روزهای بسیار سخت و دشواری را پشت سر می گذاشت.

شهید هم که یک دلاور انقلابی بود، این بی حرمتی را از جانب دشمنان تاب نیاورد و قبل از اینکه وارد دانشگاه شود، به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد تا بتواند با تمام وجود از تمامیت ارضی و ارزش های والای سرزمین خود دفاع کند. او ازاین راه چندین بار تدفیق حضور در صف حماسه سازان جاوید ایران را پیدا کرد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۴ بعد از رشادت فراوان در پی عملیات غرور آفرین بدر،در شرق دجله از ناحیه سر مورد اصابت ترکش  قرار گرفت و به فیض شهادت مفتخر گردید.

پیکر پاک شهید، پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله و انا اليه راجعون

سلام عليكم .با سلام و درود بر امام زمان شفاعت كننده شهيدان و نايب بر حقش امام روح الله شاهد شهيدان كربلاي ايران و با سلام بر شهيدان انقلاب و جنگ تحميلي اين شافعان ملت اسلام . سلام بر ملت شهيدپرور ايران به خصوص مردم عزيز و گرامي دامغان كه اين‌‌گونه فرزندان خود را به سوي جبهه‌‌ها روانه مي‌‌كنند تا شايد شفيعي براي خود در آخرت داشته باشند. اين بنده حقير و ذليل خدا سيد مهدي سيادت نام پدر سيد ابوالقاسم دارنده شماره شناسنامه 1185 صادره از تهران با اعتقاد داشتن به يگانگي خداوند متعال و ايمان به رسول خدا و اعتقاد به ائمه اطهار و قبول داشتن قرآن به عنوان آخرين كتاب آسماني و اعتقاد داشتن به اسلام به عنوان آخرين دين.

من با توجه به فرمان امام  و رهبر كبير انقلاب به پا خاستم  و هيچ‌‌گاه با تبليغات سوء اين راه را انتخاب نكردم و تا آخرين نفس و آخرين قطره خون در اين راه جانبازي خواهم كرد تا هنگامي كه خداوند مرا لايق شهادت دانست و جان ناقابل مرا ستاند من خود را در مقامي نمي‌‌بينم كه شايستگي پيام دادن به شما ملت شهيد پرور را داشته باشم ولي بر حسب وظيفه نكته‌‌اي چند را متذكر مي‌‌شوم.

1- هميشه و در تمام هنگام پشتيبان ولايت فقيه بوده و در خط ولايت قرار بگيريد. 2- دل امام را به درد نياورده و هميشه دعا گوي امام باشيد. 3- نمازهاي جماعت و جمعه را به پا داريد كه اصل پيروزي ما را تشكيل داده است. 4- هرگز بر پيروزي‌‌هاي بسيار خود مغرور نشويد كه مايه شكست شما خواهد بود. 5- به دنيا دل نبنديد و كارهايتان را فقط به فقط براي خدا انجام دهيد و دنيا را بهانه نسازيد كه از آخرت غافل خواهيد شد و اين غفلت را جبران نتوان كرد.

و حال پدر و مادر عزيزم شما خود مي‌‌دانيد كه من از شهيدان صدر اسلام تاكنون، شهيداني چون علي‌‌اكبرها ، قاسم‌‌ها، بهشتي‌‌ها بهتر نيستم و به مراتب مقامي بس كمتر و پايين تر دارم پس از شما  مي‌‌خواهم  كه در مرگ من زياد خود را ناراحت نكنيد كه از ثواب اخروي شما كاسته خواهد شد.

پدر عزيز تو خود با راه من يعني راه امام من موافق بودي و هستي پس آن را ادامه بده كه پايان آن ختم به بهشت است مرا حلال كن. مادر گرامي از تو مي‌‌خواهم كه از شهادت من خشنود باشي و بر آن افتخار كن تا شايد خداوند گناهانت را ان‌‌شاءالله بيامرزد. حلالم كن مادر عزيز.

خواهرانم وصيت من بر شما حفظ حجاب و زينب‌‌گونه بودن است و نماز را به پاي داريد كه ستون دين است وصيت من بر همكلاسي‌‌ها و دوستان محصلم اين است كه تحصيل را بهانه خود نسازند ببينند مملكت به چه چيز احتياج دارد تحصيلاتتان را براي خدا انجام دهيد اگر به جايي رسيديد مغرور نشويد كه باعث سرافكندگي شما خواهد شد نماز جماعت را به پاي داريد به نماز جمعه حتما برويد طبق وصيت امام حتماً قرآن را بخوانيد پيام من به دشمنان اسلام اين است كه ديگر فاتحه كفر و شرك و نفاق را بخوانند كه اسلام سفره اين ابر جنايتكاران را از زمين بر خواهد چيد كه ديگر ظلم بر زمين نماند.

ما شيشه ايم باك نيست از شكست *** شيشه چو بيشتر شكند تيزتر شود

وقت آن آمد كه من عريان شوم *** جسم بگذارم سراسر جان شوم

اقتـلـونـي اقتـلـونـي يـا ثقــات *** اجتــذب قلبـي وجــدلي بـالقــا

يك ماه روزه قرض دارم كه تقاضا دارم برايم بگيريد پدرم در تمام موارد بر من اختيار تام دارد. اشهد ان لا اله الاالله. اشهد ان محمد رسول‌‌الله. اشهد ان علی ولی‌‌الله. در پايان از تمام ملت شهيد پرور و امام امت حلاليت مي‌‌طلبم. خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.

 والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

بنده حقير خدا سيد مهدي سيادت 62/12/06

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE