جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید حسین تقوی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید حسین  تقوی

اسلام آغاز با خون شروع کرده و مادام که پا برجا است باید برای آن خون ریخته شود تا زمانی که پرچم پر افتخار آن سراسر گیتی را در برگیرد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید حسین  تقوی
نام پدر :سید جواد
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۶/۲۰
محل تولد :روستای حسن آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۰۵/۱۶
محل شهادت :جزيره مجنون - غرب هورالهويزه
نام عملیات :قدس ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید حسین تقوی ، فرزند سید جواد در تاریخ ۱۳۴۶/۰۶/۲۰ در روستای حسن آباد دامغان چشم به جهان گشود. پدرش انسانی مؤمن بود که از راه بنایی،امورات معیشتی خانواده را تأمین می کرد. شهید قبل از این که دوران کودکی را سپری کند، همراه خانواده به شهر دامغان نقل مکان کردند. او علاقمند به درس بود و مقاطع تحصیلی را با جدیت پشت سر می گذاشت. وقتی دوره ی راهنمای به پایان رسید، به دلیل علاقه ای که به مشاغل فنی داشت، هنرستان فنی را برای ادامه تحصیل برگزید.

در همین ایام صدام حسین، دیکتاتور خونخوار، درپی جنگی نابرابربه همراه ، ارتش جنایات گسترده ای را در مناطق مختلف ایران انجام می دادند، غافل ازفرزندان با غیرت این دیار که با اتکاء بر ایمان قوی و شجاعت خود، اجازه تسلط را نه به صدام، بلکه به هیچ نیروی بزرگ یا کوچک دیگر نخواهند داد.

شهید سید حسین تقوی نیز یکی از همین فرزندان غیور بود که با وجود سن کم، این جسارت را بزرگ را از سوی دشمن، تاب نیاورد و به منظور کمک به بهبودی این وضعیت به بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

او دوباره از این طریق در حین تحصیل که تا سال دوم هنرستان به طول انجامید،به جبهه نبرد اعزام شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۰۵/۱۶ در منطقه عملیاتی هور، از ناحیه سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و از جام شهادت سیراب شد.

پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم اجعلنی من جندک فان جندک هم الغالبون و اجعلنی من حزبک فان حزبک هم المفلحون

و اجعلنی من اولیائک فان اولیائک لا خوف علیهم و لا هم یحزنون.

با درود و سلام به پیشگاه مقدس آقا امام زمان(عج) روحی الفداء و نائب بر حقش بزرگ رهبر انقلاب اسلامی ایران. یار و یاور مستضعفان این قلب تپنده امت حزب‌‌ا... ایران، او که با پیامش روحی تازه به بدن‌‌های بی‌‌روح ما می‌‌بخشد و نوید فتح و پیروزی به سربازان آقا امام زمان(عج) می‌‌دهد و با درود فراوان  به روان پاک و طیب شهدای اسلام از بدر و حنین تا کربلای حسین ‌‌(ع) و از کربلای حسین(ع) تا کربلای ایران و با درود و سلام بر تمامی کفر ستیزان اسلام در سراسر گیتی.

حمد و سپاس بیکران خداوند را که بر ما منت نهاد و ما را به را ه انبیا و اولیائش هدایت کرد تا بتوانیم در راه او و برای رضای او گام برداریم و در این راه جان به جان آفرین تسلیم کنیم.

قصد ندارم مطلبی را به عنوان وصیت بنویسم چون خیلی کوچک‌‌تر از آنم که شما را سفارشی کنم فقط می‌‌خواهم چند نکته کوتاه را متذکر شوم : پدر و مادر عزیزم از این‌‌که در این مدت زندگی خیلی ناراحت کردم واقعا از شما معذرت می‌‌خواهم و از زحماتی که در این مدت برای من کشیده‌‌اید  بسیار تشکر می‌‌کنم و از شما می‌‌خواهم که مرا ببخشید تا این که خداوند هم مرا ببخشد اجر شما پیش خدا و خداوند در آخرت اجر شما را خدا خواهد داد(ان‌‌شاءا...)

و شما ای برادرانم و خواهرانم از شما خیلی معذرت می‌‌خواهم که نتوانستم در این مدت رضایت شما را نسبت به خودم جلب کنم امیدوارم که به بزرگواری خود تان مرا ببخشید (آمین ) و شما ای بستگان مهربانم که برای من زحمت زیادی کشیدید تا این که به این روز رسیدم از شما تشکر می‌‌کنم بخاطر زحماتتان و امید وارم که مورد لطف پروردگار قرار گیرید (آمین )

و شما ای دوستان عزیزم که هر کدامتان معلم اخلاق و پند و اندرزدهنده خوبی برای من بودید ولی افسوس که من ارزش شما را ندانستم و در مدتی که با شما بودم ایجاد مزاحمت برای شما  می‌‌کردم و موجب ناراحتی شما می‌‌شدم از شما خیلی پوزش می‌‌طلبم و امیدوارم که به بزرگواری خویش مرا ببخشید از شما کلیه برادرانی که مرا می‌‌شناسید التماس دعا دارم. ان‌‌شاءا... که مورد عنایت حق تعالی قرار گیرید. کلامی با شما پدران و مادران عزیز :

اگر دوست دارید در زیر پرچم  اسلام و حکومت اسلامی زندگی کنید از رفتن فرزندانتان به جبهه‌‌ها جلو‌‌گیری نکنید چرا که باید فردای قیامت جواب فاطمه زهرا(س) را دهید جواب زینب و ربابه را دهید آیا می‌‌توانید؟ اسلام امروز به وجود چنین جوانانی افتخار می‌‌کند و از وجود چنین جوانانی استفاده می‌‌کند باید خون این جوانان در راه اهداف واقعی اسلام و قرآن ریخته شود. ‌‌می‌‌دانید که اسلام آغاز با خون شروع کرده و مادام که پا برجا است باید برای آن خون ریخته شود تا زمانی که پرچم پر افتخار آن سراسر گیتی را در برگیرد. دیگر نمی‌‌خواهم مطلبی را بنویسم به امید فتح نهایی کفر ستیزان اسلام در سراسر گیتی.

التماس دعا از همگی شما.(امام را دعا کنید )

(در ضمن من دو ماه روزه قرض دارم ) رزمندگان اسلام را دعا کنید.

به تاریخ  1364/03/18 سیدحسین تقوی فرزند سیدجواد

متولد 1346 شماره‌‌شناسنامه  986 صادره از دامغان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE