جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید رجبعلی دهقان طزره

فرازی از وصیت نامه:
شهید رجبعلی دهقان طزره

بدانيد كه خطرناك‌‌ترين سلاح شما در برابر دشمن عشق به شهادت شماست و خطرناك‌‌ترين سلاح شما در برابر دشمن ترس شماست و شما اي برادران شهادت را به عنوان يك آرمان و ايده و آرزو بپذيريد و به دشمن خدا و خلق بتازيد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :رجبعلی دهقان طزره
نام پدر :ابوالفضل
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۶/۳۱
محل تولد :روستای طزره دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۹/۰۱
محل شهادت :پنجوین
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به کتف

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید رجبعلی دهقان طزره، فرزند ابوالفضل، در تاریخ ۱۳۴۵/۰۶/۳۱ در روستای طزره دامغان چشم به جهان گشود. او تنها فرزند پسر خانواده بود و دو خواهر کوچکتر از خود داشت.پدرش کارگر ذوب آهن بود و از این راه نیازهای اقتصادی خانواده کم جمعیت خود را تامین می کرد. او دوره ی تحصیل ابتدایی خود را در طزره ،و ادامه درس خود را تا سیکل در دامغان گذراند.

در زمان جنگ تحمیلی، او ترک تحصیل کرد و تصمیم گرفت در این موقعیت حساس و بحرانی به جبهه برود و از کشورش پاسداری کند و اجازه ندهد ،دست بیگانگان و اشغالگران به ایران اسلامی برسد. او به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و به عنوان یک بسیجی دلاور می رفت تا از اسلام و قرآن و آرمانهای انقلاب اسلامی که حاصل رشادتها وایثارگری های ملتی شریف و ستم دیده بود و در طی سال ها سختی و مشقت و ریخته شدن خون بسیاری از ایرانیان به دست آمده بود دفاع کند.

او داوطلبانه از سوی بسیج ،راهی جبهه شد و در اولین اعزامش مجروح شد. اما پس از مداوا و بهبودی، مجدداً به منطقه رفت تا به تکلیف دینی خود بهتر و بیشتر عمل کرده باشد. اما این بار در تاریخ ۱۳۶۲/۰۹/۰۱  در منطقه عملیاتی غرب،به نام پنجوین، بر اثر اصابت ترکش، به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاکش را به روستای طزره انتقال داده و در گلزار شهدای آنجا به خاک سپردند.

 

 “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

«ما راست قامتان جاودانه تاريخ خواهم ماند» شهيد مظلوم دكتر بهشتي

بسم رب الشهداءو الصدقين

الهم ارزقنا الشهاده خالصا في سبيلك تحت رايه نبيك مع اوليائك

اي خداي بزرگ و اي قادر متعال و اي رهنمون‌‌كننده سبحان ما را به اسلام حقيقي و راستين كه در اين زمان امام بزرگمان خميني بت شكن پرچمدار آن است رهنمون كن ، خدايا از تو خواستارم كه اگر شهادت را نصيبم كردي فقط به خاطر رضاي ذات مقدست باشد، بار خدايا شهادت را در راه اسلام نصيبم كن و مرا در صف شهداي اسلام قرار بده و ما را از بندگان مخلص خودت مومنين به پيامبرت حضرت محمد ص و از شيعيان وليت حضرت علي(ع) و از مطيعان ولي امرت حضرت مهدي (عج) و نائب بر حقش خميني عزيز قرار بده. خدايا از تو مي‌‌خواهم در لحظه اي كه مرگ برايم فرا مي‌‌رسد از تمام دوستي‌‌ها و عشق و محبت‌‌ها جز دوستي و عشق و محبت به خودت و از تمام وابستگي‌‌ها جز وابستگي به خودت آزادم سازي.

از شما اي امام عزيز مي‌‌خواهم كه در روز قيامت شفيع من باشي و از خداي متعال براي من طلب مغفرت كني چون ما در گذشته گنهكار و جاهل بوديم و اين تو بودي كه روحي تازه از اسلام به ما دميدي.

بار پروردگارا من با اين اميد به جبهه رفته‌‌ام كه بتوانم با ياري خداوند بزرگ به سهم خود ضربه‌‌ایي بر صداميان وارد آوردم و با سلاحم صداميان را نشانه روم و با خون ناچيز خود درخت اسلام را كه به وسيله خون علي ‌‌اكبرهاي زمان پر بار شده پربارتر سازم و نائب امام زمان خميني بت‌‌شكن را كه بت‌‌هاي زمان را يكي پس از ديگري شكسته و حالا هم نوبت به نوكر حلقه به گوش آمريكا يعني صدام يزيد كافر رسيده كه به رهبري امام امت و ياري مردم و پشتيباني الله به زودي مانند ديگر عمال آمريكا سرنگون خواهد شد.

از پدر و مادر و خواهرانم مي‌‌خواهم كه صبرپيشه نمايند  و بازگشت همه انسان‌‌ها را به سوي خدا يادآور باشند. از پدر و مادرم مي‌‌خواهم كه دختراني چون زينب پرورش دهند و از خواهرانم مي خواهم كه چون زينب(س) پيام رسان خون شهدا باشند.

من از تمام دوستان و خويشان مي‌‌خواهم كه لحظه اي از ياري امام امت وياران صديق او دريغ نورزيده و همواره پوينده خط ولايت فقيه باشند و شما اي برادران مسلمان حزب الله كه صادقانه در جبهه‌‌هاي نبرد حق عليه باطل مي‌‌جنگيد بدانيد كه خطرناك‌‌ترين سلاح شما در برابر دشمن عشق به شهادت شماست و خطرناك‌‌ترين سلاح شما در برابر دشمن ترس شماست و شما اي برادران شهادت را به عنوان يك آرمان و ايده و آرزو بپذيريد و به دشمن خدا و خلق بتازيد.

من از پدر و مادر و خواهرانم مي‌‌خواهم كه اگر شهيد شدم هيچ‌‌وقت به خاطر من گريه نكنيد چرا كه قرآن مي‌‌فرمايد: «گمان نبريد آنان كه در راه خدا كشته شد‌‌ه‌‌اند مرده‌‌اند بلكه زنده‌‌اند ودر نزد پروردگارشان روزي مي‌‌خورند»

و از پدر و مادرم مي‌‌خواهم كه يك سال براي من روزه بگيرند و نماز بخوانند و مرادر امامزاده اسماعيل دفن كنند و از خداوند تبارك و تعالي مي‌‌خواهم كه عمر امام عزيزمان را طولاني بفرمايد و انقلاب را تا ظهور حضرت مهدي (عج) پايدار و استوار نگه دارد واز خداوند تبارك وتعالي مي‌‌خواهم كه براي خانواده شهدا صبر كافي عنايت بفرمايد.

خدايا خدايا تو را به جان مهدي تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار براي حفظ اسلام از عمر ما بكاه بر عمر او بيفزا.  رزمندگان اسلام پيروزشان آمين يارب العالمين

«اين جنگ اگر 20 سال طول بكشد ما با تمام قدرت ايستاده‌‌ايم» امام خمینی

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته رجبعلي دهقان‌‌طزره

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE