جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید داود عزیزی

فرازی از وصیت نامه:
شهید داود عزیزی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :داود عزیزی
نام پدر :محمدحسن
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۶/۱۰
محل تولد :تهران
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۲/۲۵
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :بیت المقدس ۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به شکم و کمر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :صلح آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای صلح آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید داود عزیزی،فرزند محمد حسن در سال ۱۳۴۷/۰۶/۱۰ در تهران دیده به جهان گشود. پدر او فردی شریف و زحمتکش بود و کارمند راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دامغان بود. داود پس از گذراندن دوران پر شور کودکی، وارد دبستان شد و تا پایان سال پنجم ابتدایی به تحصیل علم و دانش ادامه داد.

وقتی زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرا رسید،کشورمان در شرایط سختی قرار داشت ارتش بعثی عراق از زمین و هوا ایران را هدف حملات گسترده ی خود قرار داده و بسیاری از هموطنان عزیزمان در این اقدامات به خاک و خون کشیده شدند. وقتی این شرایط بحرانی به وجود آمد از همان اولین لحظات جنگ،سربازان و مردان غیور کشورمان به پا خاستند و برای مقابله با این دشمن متجاوز و اشغالگر لباس رزم به تن کرده و اسلحه به دست گرفتند تا همه با هم دشمن را از خانه و کشور خود بیرون کنند.

شهید عزیزی هم به عنوان پاسدار وظیفه از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید تا در لباس مقدس نظام،در این شرایط به کشورش خدمت کند. این سرباز دلاور سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۱۲/۲۵ در منطقه ی عملیاتی بیت المقدس ۳ (ماووت عراق) از جام گوارای شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک شهید در روستای صلح آباد دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.