جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید خلیل بیناباشی

فرازی از وصیت نامه:
شهید خلیل بیناباشی

اينك كه عقابان تيز پرواز در آسمان‌هاي نيلوفر و خونين جبهه‌ها پرواز مي‌كند و پيام فتح و ظفر را به ارمغان مي‌آورد به شما نويد مي‌دهد اي انسان‌ها بيدار شويد و به جهان بنگريد كه چه حماسه‌هايي اين رزمندگان آفريده اند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :خلیل بیناباشی
نام پدر :حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۳/۰۸
محل تولد :کلاته
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۱
محل شهادت :اروندرود
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر و ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید خلیل بیناباشی، فرزند حسین، در تاریخ ۱۳۴۰/۰۳/۰۸ در کلاته از توابع شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. پدر خلیل از راه دامداری معاش خانواده را تامین می کرد.شهید دنیای کودکی را با پاکی و صفای روستا تجربه کرد و در همانجا به مدرسه رفت. اما بعد از دوره ی ابتدایی،شاید شرایط زندگی به گونه ای نبود که به ادامه تحصیل فکر کند،پس ترجیح داد که تحصیل را رها کند. بعد از آن برای این که کمک به احوال خانواده باشد،گاهی به چوپانی و گاهی هم به کارگری می پرداخت.

او چند سالی را به همین صورت سپری کرد تا این که در شرکت ذوب آهن دامغان مشغول به کار شد ،علاوه بر این او بایکی از اهالی روستا ازدواج کرده و خداوند هم فرزند دختری به نام معصومه به آنها هدیه داده بود و این تغییرات همزمان شده بود با حمله نظامی ارتش مزدور عراق به خاک جمهوری اسلامی ایران،این وحشی گری ها و جنایات شرایط بسیار سختی را برای مردم شریف ایران رقم زده بود.

شهید با دیدن این اوضاع و احوال برای این که بتواند کمکی به کشور و مردمش کرده باشد، به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد.

او از این طریق چندین بار توفیق حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل را پیدا کرد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۱ در منطقه عملیاتی والفجر ۸ (اروند رود) بر اثر اصابت تیر و ترکش به آرزوی دیرینه اش رسید و در جوار رحمت حق آرام گرفت.

    “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

و من يقاتل في سبيل الله فيقتل او يغلب فسوف نوتيه اجرا عظيما (سوره نسا قسمتي از آيه 70)

و هر كسي در راه خدا جهاد كند كشته شود يا فاتح گردد زود باشد كه او را در بهشت ابدي

اجري عظيم دهيم.

با درود و سلام بي‌شائبه بر خداوند حي و سبحان جليل و غفار مجيد و ابرار و با درود و سلام بر رسولان از نبي آدم تا نبي خاتم همانا خداوند او را اسوه حسنه بر خلائق قرار دادي و با درود سلام بر علي حيدر كرار تا مهدي منجي ابرار با درود و سلام بر شهيدان از هابيل تا ابراهيم و از ابراهيم تا محمد و از محمد تا روح الله و جنگ تحميلي افتخارآفرين خطه ايران و با درود و سلام بر معلولين و مجروحين جنگ تحميلي ايران و با درود و سلام بر خميني بت‌شكن كه تبر توحيد را بر دوش گرفته و بر بت‌هاي كثيف حمله‌ور مي‌شود و آن‌ها را قطعه قطعه مي‌كند و هم‌چون موسي كليم‌الله بر نمرودها و فرعونيان بايد بيضاي خود و با عصاي چوبينش سحر ساحران و جادوگران را به ممات  مي‌پيرايد و با درود و سلام بر ابراهيم زمان كه گلستان سرسبز او آتش خشم فرعونيان در هم مي‌كوبد و در قله هستي و عالم تشيّع رهبري مي‌كند. اينك كه وصيت‌نامه را مي‌نويسم امت اسلام از شما مي‌خواهم كه مسافر كربلا در حال حركت است و هرچه زودتر حركت كند كه سامرا، كاظمين، كربلا و نجف در انتظار ما است تا راه بسته شده اين شهرهاي مقدس را بگشاييم.

همانا تصديق مي‌كنم كه خداوند يگانه است و هيچ شريكي ندارد و من هم خلق او هستم و او خالق من است و همانا گواهي مي‌دهم كه آدم اولين پيامبر ما و آخرين آن حضرت محمد (ص) مي باشد.

و همانا تصديق مي‌كنم كه امامان ما دوازده نفر هستند اول آن علي‌بن‌ابيطالب كه او منافقان هم‌چون خاشاك و هم‌چون كف‌ها روي دريا نابود و محو مي‌شوند و آخر آن‌ها امام زمان كه خود را از ديده‌ها پنهان كرده‌است و روزي كه مصلحت خداوند باشد ظاهر مي‌شود و با ظهور خود مشركان و منافقان را نابود مي‌كند اينك كه عقابان تيز پرواز در آسمان‌هاي نيلوفر و خونين جبهه‌ها پرواز مي‌كند و پيام فتح و ظفر را به ارمغان مي‌آورد به شما نويد مي‌دهد اي انسان‌ها بيدار شويد و به جهان بنگريد كه چه حماسه‌هايي اين رزمندگان آفريده اند و چگونه كشتي نوح با ناخداي خود كه روح‌الله است در سواحل جنوبي و غربي كشور و پرچم ثارالله را كه آرم لا اله الا الله و محمد رسول‌الله در آن گنجانده شده بر تاريك‌ها و ظلمت‌هاي دنيا با خورشيد تابان خود فروزان مي‌كند و بر خاك‌هاي كرملين و بغداد و واشنگتن و اسرائيل برافراشته مي‌كند و هم‌چون موش داخل سوراخ‌هاي از قبل مهيا شده مي‌روند. پيام به امت شهيدپرور هر چند من حقيرتر و كوچك‌تر از شما هستم ولي به خاطر دوستي كه نسبت به شما دارم و نسبت به ولايت و دوستي اهل بيت اين پيام را ابلاغ مي‌دارم.

از امام امت پيروي كنيد و نسبت به فرامين رهبر انقلاب كوشا باشيد خون شهيدان را پايمال نكنيد. و در اقتصاد مملكت چنان پيشرفت كنيد كه دست‌درازي به هر بدبخت و بيچاره را نكنيم.

و پيام به امت شهيدپرور كلاته‌رودبار:

اي امت شهيد پرور كلاته‌رودبار هر چند اين شخص حقير هستم پيامي به شما بدهم ولي بيدار باشيد كه از هر شايعه‌پراكني و از هر چاپلوسي دشمنان اسلام نهراسيد و بر خود فخر بورزيد كه در دوره‌اي هستيد كه به بركت رهبر انقلاب آگاه شده‌ايد و از هر نظر به درجه‌اي رسيده‌ايد كه ملت‌هاي ديگر افسوس مي‌خورند كه چرا اين رهبر را آن‌ها نداشته‌اند و از خواهران  مي‌خواهم كه حجاب خود را حفظ كنيد كه با حفظ كردن حجاب خود ضربه‌اي به دشمنان مي‌زنند كه نفهمند از كجا اين تير زهرآلود را خورده‌اند.

و اي مادر و پدر عزيز هر چند من در كانون خانواده فرزند خوبي نبودم مرا ببخشيد و طلب حلاليت مي‌جويم و اميدوارم كه در قيامت نزد حضرت‌فاطمه رو سفيد شويد و در اين دنيا توشه‌اي باشد براي آخرت.

به اميد فتح و پيروزي كربلا و آزادي قدس عزيز، خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار جنگ جنگ تا رفع فتنه در عالم (امام خميني)

خيلي بينا باشي

64/01/12

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.