جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین کوثری

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین کوثری

1) تقوا که سرآمد همۀ کارهاست. 2) تلاوت قرآن را از دست مده و یاد خدا بسیار کن که که تو را در آسمان یاد کنند و در زمینی روشن و نورانی باشی.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین کوثری
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۳۵/۱۱/۲۲ 
محل تولد :شاهرود
شغل :کارگر مغازه
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۵۹/۰۸/۱۲
محل شهادت :کرخه نور
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :شاهرود
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای شاهرود

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین کوثری، فرزند علی اصغر، در تاریخ ۱۳۳۵/۱۱/۲۲ در تهران متولد شد. او بعد از تولد به همراه خانواده اش به شاهرود مهاجرت کرد.تحصیلات شهید بیش از پایه ی ششم ابتدایی ادامه پیدا نکرد و در آن زمان تصمیم به ترک تحصیل گرفت. او ذاتاً پرکار و پرتلاش بود واز اینکه اوقات خود را به بیهودگی و بطالت بگذراند احساس بدی داشت.پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار شد او مدتی را به کار در مغازه پرداخت و از این طریق امرار معاش می کرد. پس از آن بود که به کارگری هم روی آورد او روزها سخت تلاش می کرد تا بتواند خود و خانواده خود را تأمین نماید.

نوجوانی و جوانی شهید با روزهای پرشور انقلاب اسلامی همراه شده بود و او علاوه بر کار و تلاش روزانه در این زمینه نیز بسیار فعال بود،و دوش به دوش دیگر جوانان و فجرآفرینان غیور،این حماسه ی جاوید یعنی انقلاب اسلامی را رقم زده و کاخ استبداد را به ویرانه ای مبدل نمودند. او پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با خانم جمیله موسوی ازدواج کرد و از شهید دختری به نام مژگان به یادگار مانده است.تا راه پدر را ادامه دهد.

شهید منقضی سال ۵۶ بود بنابراین مدت زیادی از تولدش نگذشته بود که داوطلبانه به خدمت مقدس سربازی رفت و از این طریق توانست به جبهه نبرد حق علیه باطل اعزام شود و سرانجام حسین کوثری در تاریخ ۱۳۵۹/۰۸/۱۲ در منطقه ی کرخه نور،بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.پیکر پاک شهید در گلزار شهدای شاهرود به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب حسین کوثری فرزند علی‌‌اصغر در کمال صحت و سلامت مبادرت به نوشتن این وصیت‌‌نامه در حضور برادرم محمدعلی در تاریخ 1359/07/05 نمودم. 1 . کلیۀ اموال منقول و غیرمنقول پس از کسر مهریه همسرم مابقی به تنها فرزندم مژگان کوثری برسد. 2. به فرزندم سفارش می‌‌کنم که در همه حال خدا را در نظر بگیرد و به پدر و مادر و بستگان احترام و نیکی نماید و امید دارم فرزندم این چند پند از حضرت رسول(ص) را به کار گیرد.

1) تقوا که سرآمد همۀ کارهاست.

2) تلاوت قرآن را از دست مده و یاد خدا بسیار کن که که تو را در آسمان یاد کنند و در زمینی روشن و نورانی باشی.

3) جهاد در راه خدا را فراموش مکن.

4)همیشه به زیردست بنگر نه بالادست تا نعمت‌‌هایی که خدا داده حقیر نشماری.

5) در کارهای خدایی از ملامت کسی نهراس.

6) همیشه به یاد خدا باش و نماز را به پا دار تا رستگار شوی و زندگی دنیوی را به آخرت ترجیح نده زیرا آخرت بهتر و پاینده‌‌تر است.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.