جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین پریمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین پریمی

مرا در کنار دیگر شهیدان بهشت رضای دامغان به خاک بسپارید چون آن‌‌جا گوشه‌‌ای از کربلای حسین (ع) می‌باشد و روی قبرم لاله‌‌ای سرخ بکارید که آن رهگذر خام بداند که این لاله‌‌های سرخ پیکر شهیدان گلگون کفن است و هیچ گاه این شعار را از یاد نبرید که شهیدان زنده‌اند الله‌‌ اکبر به خون غلطیده‌‌اند الله اکبر روحتان شاد و راهتان جاوید باد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین پریمی
نام پدر :یحیی
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۶/۱۰
محل تولد :روستای فخرآباد دامغان
شغل :جوشکار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۹/۰۹
محل شهادت :بستان
نام عملیات :طریق القدس - حماسه سوسنگرد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین پریمی فرزند یحیی در تاریخ ۱۳۴۰/۰۶/۱۰ در روستای فخر آباد شهرستان دامغان متولد شد. خانواده اش مؤمن و متدین بودند و نسبت به انقلاب اسلامی تعهد داشتند. پدرش بنا بود و به لطف و یاری خدا زندگی خوبی داشتند. شهید سه خواهر و سه برادر داشت. او تا مقطع ششم ابتدایی در روستای فخر آباد بود و بعد به تهران رفت و به جوشکاری مشغول شد. اما بعد از یک سال با توجه به شرایط موجود دوباره به دامغان بازگشت.

او قبل از رفتن به خدمت سربازی مدتی در یک مغازه جوشکاری شاگردی می کرد، ولی بعد از مدتی به همراه برادرانش مغازه ای تهیه کرده و به اتفاق هم در آن کار می کردند. بعد از آن به خدمت مقدس سربازی رفت و بعد از پایان این دوره به دلیل علاقه زیاد به دکتر چمران به گروه دکتر پیوست و فعالیتش را در کنار این بزرگ مرد ایران اسلامی آغاز کرد.

او از این که در کنار دکتر چمران خدمت می کرد بسیار خوشحال و راضی بود. او یک جوان ۱۹ ساله بود که با اراده ای راسخ در کنار انسانی شریف به دنبال کسب تجربه و گرفتن درس بودو حقیقتاً توانست در کنار دکتر چمران درس های بزرگی بگیرد، درس آزادی و آزادگی ، درس وطن پرستی و جاودانگی و حتماً تاثیر همین درس های ارزشمند بود که اندیشه هایش را به سوی آرزوهای والا سوق داد.

او در تاریخ ۱۳۶۰/۰۹/۰۹  در منطقه بستان بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد و روح بلندش پرکشید تا آرزوهای بزرگش دست یافتنی شود.

    “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء والصدیقین

سلام بر خمینی کبیر

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیل الله صفا کانهم بنیان مرصوص

خدا آن مومنان را که در صف جهاد با کافران مانند سد آهنین همدست و پایدارند بسیار دوست می‌دارد.

امروز این آیه شریفه مصداق پیدا کرده و خلق مسلمان ایران در برابر دشمنان خدا چون صف آهنین ایستادگی می‌کنند و از هیچ ایثاری فروگذار نیستند و در میدان حق و شهید شدن در میدان حق علیه باطل. نام: حسین            نام خانوادگی: پریمی                        شهرستان: دامغان شماره شناسنامه: 3                   تاریخ تولد: 1340           نام پدر: یحیی

درجه:سرباز نیروی هوائی جمهوری اسلامی ایران پایگاه وحدتی دزفول

تنها وصیتی که دارم این است که ان‌‌شاءالله در این نبرد تاریخی و سرنوشت‌‌ساز به رهبری امام خمینی کبیر شرکت جوئیم. تنها حرفی که این فرزند کوچک و حقیرتان به ملت شهید پرور ایران و به برادران و خواهرانم دارم این است که به شایعات گوش نکنید و مبادا خدای نا کرده شک کنید که این جنگ و جنگ‌های دیگر به ضرر ما است و باعث شکست ما می‌شود چون الحمدلله این طور هم نیست و نخواهد بود و تمام این اتفاقات باعث اتحاد بیشتر در بین امت قهرمان و بیدار ماست که انقلاب ما تا نابودی امیرپالیسم و جوجه‌هایش ادامه خواهد یافت.

تنها وصیتی که به پدرم و مادرانم و برادرانم و خواهرانم و دوستانم دارم این است که تا سرحد امکان از گریه و زاری و ناراحتی‌های دیگر خودداری کنید و خود را مثل هزاران مادران و پدران بدانید که فرزندان خود را در راه خدا از دست دادند و از خدا بخواهید که مرگ من فی سبیل لله باشد و بعد از مرگم که این یکی از آرزوهایم بود مرا در کنار دیگر شهیدان بهشت رضای دامغان به خاک بسپارید چون آن‌‌جا گوشه‌‌ای از کربلای حسین (ع) می‌باشد و روی قبرم لاله‌‌ای سرخ بکارید که آن رهگذر خام بداند که این لاله‌‌های سرخ پیکر شهیدان گلگون کفن است و هیچ گاه این شعار را از یاد نبرید که شهیدان زنده‌اند الله‌‌ اکبر به خون غلطیده‌‌اند الله اکبر روحتان شاد و راهتان جاوید باد.

حسین پریمی این وصیت نامه را در تاریخ 1360/03/06 نوشته‌ام که اگر اتفاقی افتاد و به درجه رفیع شهادت رسیدم جنازه من را در دامغان زرجوب شمالی خوریا میدان خواجه شهاب برسانید و به دست پدر و مادر بدهید.

باری در صندوق پس انداز مدرسه مبارزان مقداری پول به حساب گذاشته‌ام و مقداری هم در بانک عمران یا بارنگان دارم این مقدار پول را 25 روز روزه برای من بگیرید و چهار ماه هم نماز برایم بخوانید و هزار تومان آن را به حساب 100 امام واریز نمائید.

این بود وصیت نامه اینجانب حسین پریمی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.