جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین علی آبادی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین علی آبادی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین علی آبادی
نام پدر :ذبیح الله
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۵/۰۳
محل تولد :روستای علی آباد دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مسئول تعاون گردان پیاده
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۱۲/۰۷
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :خیبر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصی- در تاریخ 1394/05/20 تشییع شد

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :علی آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای علی آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین علی آبادی، فرزند ذبیح الله،در تاریخ ۱۳۴۱/۰۵/۰۳ در روستای علی آباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدر او انسانی بزرگوار و شریف بود و به شغل کشاورزی مشغول بود و از این راه نیازهای خانواده را مرتفع می ساخت.شهید تحصیلات ابتدایی خود را در روستا گذراند و برای ادامه ی تحصیل به دامغان آمد و با علاقه ی زیادی درس می خواند. او پس از گذراندن دوره ی ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.

در همین میان ارتش مزدور عراق با بی عدالتی و ستمگری جنگ تحمیلی نسبتاً طولانی را به راه انداخت و عرصه را به هموطنان عزیزمان تنگ کرد. جوانان و ملت شریف ایران وقتی این اوضاع نابسامان را دیدند هیچکدام آرام نگرفتند و به سوی میدان جنگ شتافتند تا دشمن بعثی را سر جای خود بنشانند.

حسین نیز بعد از گرفتن دیپلم ، چون تحمل این بی حرمتی را به کشورش و ملت شریف آن نداشت به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد تا از این طریق راهی جبهه شود و تکلیف شرعی خود را در قبال ملت ایران انجام دهد. او به همراه دیگر رزمندگان سپاه اسلام با رشادت و دلیری چندین سال با اعتقادی راسخ و والا ، در مقابل دشمن که پیشرفته ترین تجهیزات نظامی آن روزگار را در اختیار داشت، جنگیدند و نشان دادند اندیشه و اعتقاد قلبی والاترین سلاحی است که هیچ کس نمی تواند آن را از بین ببرد و آن را در دل ملتی شریف خاموش کند.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۰۷ در عملیات خیبر بعد از اینکه از جام گوارای شهادت نوشید مفقود و پس از سی و دو سال مادر چشم به راهش، پاره های پیکر فرزند را به آغوش کشید. بقایای جامانده اش در گلزار شهدای علی آباد دفن گردید.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.