جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین صادقچه

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین صادقچه

یک جمله برای کسانی که به انقلاب و امام عزیزمان دهن‌‌کجی می‌‌کنند بدانند که نه از این دنیا خیری می‌‌برند و نه از آن دنیا که همه و همه باید به آن‌‌جا برویم هیچ کس باقی نمی‌‌ماند مگر خدا که باقیست.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین صادقچه
نام پدر :محمد کاظم
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای صید آباد دامغان
شغل :ارتشی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۵ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۵
محل شهادت :اسلام آباد غرب
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :صید آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای صید آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین صادقچه، فرزند کاظم،در ۱۳۴۲/۰۱/۰۱ در روستای صیدآباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش از اهالی محترم و زحمتکش روستا بود و از طریق بنایی چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد و امرار معاش می کرد.

حسین پس از گذراندن دوره ی کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد و پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع متوسطه شد و تا سال سوم متوسطه به تحصیل ادامه داد و بعد در ارتش جمهوری اسلامی ایران مشغول به خدمت شد.او ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج دو فرزند است که از او به یادگار مانده است.

به گفته ی دوستان و آشنایان او فردی مومن و معتقد بوده و در انجام کارهای خیر همیشه پیش قدم می شد.

با شروع جنگ تحمیلی ارتش عراق علیه کشورمان ، شهید صادقچه جزء افرادی بود که بارها و بارها به میدان مبارزه ی حق علیه باطل رفته تا دین خود را به هموطنانش ادا کند و به تکلیف شرعی خویش در برابر کشورش جامه ی عمل بپوشاند. شهید صادقچه از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منطقه غرب کشور اعزام گردیدو در آنجا دلاورانه و جان بر کف در برابر دشمنان کوردل می جنگید.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ در اثر اصابت ترکش به سر، از جام گوارای شهادت نوشیده و به جمع شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست. پیکر پاک او در گلزار شهدای صیدآباد به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا «بل احیاء عند ربهم یرزقون.»

گمان مکنید کسانی که در راه خدا کشته شده‌‌اند مرده‌‌اند بلکه زنده‌‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌‌خورند.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام آن‌‌که همه چیز از اوست هستی از اوست بودنمان از اوست نبودنمان به دست اوست و به نام آن‌‌که آمدنمان به خواست اوست و رفتنمان به سوی اوست و به نام آن‌‌که ما را به راه راست هدایت فرمود و برای باقیماندن در این راه برای ما راهبر فرستاد و با سلام به سالار شهیدان حسین بن علی (ع) که طریقه جهاد را به ما آموخت و با درود به رهبر کبیر انقلاب که ما را از گمراهی نجات دادند و اگر این امام عزیزمان نبود یک روز هم این انقلاب  نمی‌‌توانست به راه خود ادامه دهد این امام است که ما را در هر لحظه حساس از گمراهی و کج‌‌روی نجات می‌‌دهد اگر نبود امام ما نیز تا به حالا نبودیم و هم اثری از اسلام در بین ما نبود.

پس ای مردم گوش به فرمان امام عزیز باشید و بدانید این زمان زمانی است که اسلام ما را به یاری می‌‌طلبد مانند زمانی که امام‌‌حسین (ع) در صحرای کربلا ندا سر می داد (هل من ناصر ینصرنی) آیا کسی است به یاری اسلام بیاید؟

این جمله را برای اتمام حجت برای ما مردم گفتند که در فردای قیامت کسی نگوید که کسی از ما یاری نخواست امروز هم همان روز است که حسین زمانه خمینی کبیر ندای (هل من ناصر ینصرنی) را سر داده است و هر کسی که به این ندا لبیک نگویدو به جهاد نپردازد حقیقتاً در فردای قیامت جوابی برای گفتن ندارد این زمان مانند زمان امام‌‌حسین (ع) که در شب عاشورا امام‌‌حسین (ع) دستور داد چراغ‌‌ها را خاموش کردند و گفتند هر کسی برای مال دنیا و مقام دنیا آمده است برگردد که فردا همه کشته می‌‌شویم.

آن‌‌هایی که دنیا طلب بودند و مسلمان بودنشان به لقلقه زبانشان بود رفتند و آنان که به حقیقت ایمان آورده‌‌بودند ماندند و جهاد کردند امروز هم کسانی هستند که به بهانه‌‌های مختلف شانه از آمدن به جبهه خالی می‌‌کنند و فکر می‌‌کنند که مسلمانند مثلاً می‌‌گویند امام هنوز دستور برجهاد نداده است و گاهی نیز در شعارشان می‌‌گویند امام دستور جهاد بده ... مگر دستور جهاد غیر از این است که امام عزیز می‌‌فرماید بر همه واجب است به جبهه بروند تا زمانی که نیاز نداشته باشند پس چرا به رو به جبهه نمی‌‌آورید در حالی که تمام مسئولین اعلام می‌‌کنند که جبهه نیاز به افراد دارد هر‌‌کسی چنین فکری می‌‌کند و به جبهه نمی‌‌آید که این زمان از حساس‌‌ترین زمان‌‌هاست بداند که مسلمان نیست.

پس زبانی مسلمان است اگر مسلمان باشد مسلما «به جبهه می‌‌آید و از اسلام دفاع می‌‌کند اگر چنین نکند بداند مانند کسانی هستند که در شب عاشورا رفتند و امام‌‌حسین (ع) را تنها گذاشتند؛ و یک جمله برای کسانی که به انقلاب و امام عزیزمان دهن‌‌کجی می‌‌کنند بدانند که نه از این دنیا خیری می‌‌برند و نه از آن دنیا که همه و همه باید به آن‌‌جا برویم هیچ کس باقی نمی‌‌ماند مگر خدا که باقیست.

و شما پدر و مادرم اول از شما می‌‌خواهم که مرا ببخشید چون هیچ قدم شایسته‌‌ای برای شما برنداشتم و از شما می‌‌خواهم که هم‌‌چنان مقاوم باشید. از خدمت به اسلام و قرآن کوتاهی نکنید و از برادرانم می‌‌خواهم که تا زمانی که زنده هستند از خدمت به اسلام کوتاهی نکنند و گوش به فرمان امام باشند و شما خواهرانم با حجاب خود محکم‌‌ترین مشت را بر دهان یاوه‌‌گویان بزنید؛ و اما تو همسرم باید با استقامت و حجابت و تربیت فرزندانمان هم‌‌چون زینب و اگر پسر بود هم‌‌چون حسین (ع) دین خود را به اسلام ادا کنی؛ و در آخر باز هم شما را به اطاعت از امر امام عزیزمان سفارش می‌‌کنم. (والسلام علیکم و رحمه ا... وبرکاته)

حسین صادقچه 67/02/07 در منطقه سومار

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE