جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین شیرپور

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین  شیرپور

برادران و خواهران عزيزم در حفظ اسلام کوشا باشيد و نگذاريد زالو صفتان خفاشان شب و كسانى كه ظلمت آن‌‌ها را فرا گرفته با نقشه‌‌ها و توطئه‌‌هاى خود آن را خدشه‌‌دار كنند مواظب ابرقدرت‌‌ها باشيد كه هر روز و هر ساعت و هر دقيقه در فكر از بين بردن اين انقلاب هستند

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین  شیرپور
نام پدر :رحمت اله
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۳/۲۰
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آرپی جی زن
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۱
محل شهادت :عین خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به قلب

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین شیرپور فرزند رحمت‌الله در تاریخ ۱۳۴۳/۰۲/۲۰ در دامغان متولد شد. پدرش از کسبۀ شریف دامغان بود و از این طریق شرایط نسبتاً خوبی را برای خانواده پرجمعیت خود فراهم آورده بود. شهید از همان ابتدا به درس و مدرسه علاقمند بود. او جوانی مؤمن و مذهبی بود. اطرافیان از وی به عنوان یک جوان بسیار خوش‌اخلاق یاد می‌کنند و معتقدند در خانه و اجتماع همیشه مؤدب و خوش‌برخورد بود.

زمانی که فعالیت‌های انقلابی ضدرژیم پهلوی در سراسر کشور به اوج حرارت خود رسیده بود، او که در آن ایام نوجوانی بیش نبود،در کنار بزرگ‌ترها با جدیت به فعالیت‌های انقلابی می‌پرداخت و سعی در براندازی نظام شاهنشاهی و طاغوت در این سرزمین پاک داشت. از جمله این‌که در تظاهرات مردمی حضور پیدا می کرد و در تکثیر و پخش اعلامیه های انقلابی تلاش خوبی را انجام می‌داد و همین تلاش های مخلصانه بود که سرانجام منجربه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری پیر فرزانه حضرت امام خمینی(ره) گردید.

با پیروزی انقلاب اسلامی،وقتی کشورمان هدف حملۀ وحشیانه ارتش مزدور عراق قرار گرفت،با همه ی علاقه و موفقیتی که به امر تحصیل داشت،در همان سال آخر د بیرستان قبل از اینکه دیپلم بگیرد،ترجیح داد موقتاً تحصیل را رها کرده و برای مبارزه با این کافران متجاوز به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآید و مدتی را به فراگیری فنون نظامی از جمله اسلحه شناسی پرداخت.

وی پس از اتمام دوره ی آموزشی دوباره به صحنه ی تبرد حق علیه باطل اعزام شد. سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۱ در منطقۀ عین‌خوش و در عملیات محرم، بر اثر اصابت تیر به قلب، به فیض شهادت نایل شد. پیکر پاک شهید در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

بسم الله الرحمن  الرحيم

« الهم الجعنى من  جندك  هم الغالبون و اجلعنى  من  حزبك ما حزبك  هم  المفلحون و

الجعنى من اولئك فان اوليائك  لا  خوف  عليهم و لا هم يحزنون »

خداوندا مرا از لشگريان خود قرار بده كه همانا لشكر تو پيروز و غالب است پروردگارا مرا از

حزب خودت قرار بده همانا حزب تو فلاح و رستگاران هستند خداوندا  مرا از دوستان خودت

قرار بده كه همانا دوستان تو از هيچ ترسى واهمه‌‌اى ندارند.

با شكرگزارى به درگاه پروردگار متعال و با صلوات به  رسول خدا حضرت محمد(ص)  و اهل بيت او و با سلام خدمت منجى عالم بشريت ياور رزمندگان امام زمان و با سلام و درود خدمت رهبر كبير انقلاب و فرمانده كل  قوا و نايب بر حق امام عصر كه با رهبرى خود آن‌‌چنان اسلام را زنده كرد  كه پيامبر و امام حسين كردند و سلام و درود و آرزوى پيروزى براى رزمندگان اسلام  و امت حزب‌‌الله و سلام بر شهيدان و خاندان آ‌‌ن‌‌ها و سلام بر معلولين و مجروحين و خاندان آن‌‌ها و سلام بر رزمندگان و خاندان آنان.

وصيت‌‌نامه الحقير حسين شيرور فرزند رحمت‌‌الله به شناسنامه 7 ساكن دامغان. وصيتى ندارم كه بكنم اما آنچه اسلام بر عهده من گذاشته انجام مى‌‌دهم چون كه قابل وصيت كردن نيستم اما هدف از آمدنم به جبهه حق عليه باطل اين بود كه توانسته باشم دين خود را به اسلام و  قرآن ادا كرده باشم از آنچه كه اسلام دين حق و جهان‌‌گستر است و توسط پيامبر براى نجات مردم آورده‌‌شد و براى تحقق بخشيدن به آن چقدر زحمت و مشقت كشيد و ادامه تحقق آن را به امامان سپرد و ائمه هم با نثار جان خود و ريختن خون خود اين امانت را نگهدارى و تحقق بخشيدن امام حسين با وجود كمبود ياور در مقابل كفر يزيدى ايستادگى كرد و عاشورا را به وجود آورد و بهترين يارانش و حتى تمام يارانش را در آن روز هديه اسلام كرد و خودش هم در آخر فداى قرآن و اسلام كرد و اما با كشته شدنش اسلام از بين نرود بلكه پايه‌‌هاى اسلام مستحكم‌‌تر شد چون كه امام حسين و يارانش شهيد شده بودند و خود را زنده نگه داشتند و اين اسلام كه امروز بدين صورت به دست ما سپرده شده است اسلامى كه طاغوتيان و خاندان پهلوى با الهام از سرپرست خود يزيد  ابن معاويه در پى اين بودند  كه آن‌‌ها را به  شيوه كه شده است از بين ببرند  و كفر را جايگزين آن‌‌ها كنند اما نصرت خداوند فرا مي‌‌رسد و امام را براى يارى اسلام و رهبرى مردم مى فرستد و اسلام را از نابودى نجات مى‌‌دهد و اين هديه خدادادى هم به وسيله شهيدان  انقلاب استمرار و پا بر جاى ماند و خطرهايى را براى كفرصفتان زمان جهان‌‌خواران غرب و شرق به وجود آورده و آن‌‌ها را از منافع، با زور دستاورد خود به دور كرده و اين كفاران با به وجود آوردن توطئه‌‌هايى از قبيل جنگ تحميلى عراق  عليه ايران اسلامى در پى نابودى  قرآن و ايران اسلامى كمر همت بستند  و من هم به خاطر حفظ دستاورد خون شهيدان قدم بر جبهه نهادم و افتخار هم مى‌‌كنم كه پادر جبهه و در صف مجاهد مردان قرار گرفتم.

رزمندگان اسلام در راهى قرار گرفتند كه تا پايان اين راه ابدى است و من كه در اين راه نهاده شده‌‌ام اگرخداوند توفيق به شهادت نصيبم كرد اين افتخار و سعادتى است كه خداوند به من عطا فرموده است و ما هم به خاطر اين كه شهادت را ادامه راه حسين و سعادت براى انسان مى‌‌دانيم براى شهادت حاضريم همان‌‌طوري‌‌كه امام عزيزمان فرمود همين شهادت‌‌ها است كه پيروزى را بيمه و دشمن را رسوا مى‌‌كند.

برادران و خواهران عزيزم در حفظ اسلام کوشا باشيد و نگذاريد زالو صفتان  خفاشان  شب و كسانى كه ظلمت آن‌‌ها را فرا گرفته با نقشه‌‌ها و توطئه‌‌هاى خود آن را خدشه‌‌دار كنند مواظب ابرقدرت‌‌ها باشيد كه هر روز و هر ساعت و هر دقيقه در فكر از بين بردن اين انقلاب هستند و اگر شما امت حزب‌‌الله را بينيد كه از بيدارى خود كاسته‌‌اند حتما بدانيد كه جز به انقلاب اسلامى خواهد زد مواظب بالقوه امپرياليسم باشند از منافقين و كفار داخلى كه درداخل كشور قد علم نكنند برادران ضربه اين‌‌ها بيشتر است از آن ضربه جهانخواران چون كه اين‌‌ها چهره اسلامى به خود گرفته‌‌اند خلاصه بر برادران و امت حزب‌‌الله حضور خود را در صحنه حفظ كرده و مواظب توطئه‌‌هاى داخلى و خارجى باشيد، اين‌‌ها تحقق نمي‌‌یابد مگر اين‌‌كه دنباله رو رهبر كبير انقلاب باشيد و حرف شما حرف او راه شما راه او باشد كه در اين حال است كه پيروزيد و اگر خداى ناكرده در اين امر سهل‌‌انگارى بشود و دوباره دوباره  كفرت  مستقر  خواهد شد.

از شما امت حزب‌‌الله التماس دعا دارم براى سلامتى امام امت براى فرج و ظهور حضرت مهدى در پيروزى رزمندگان  اسلام  و به خصوص جبهه، جبهه‌‌ها فراموش نكنيد. اى جوانان آموزش‌‌ديده و عاشقان كربلا بشتابيد به سوى جبهه‌‌ها براى فتح كربلا.

خدمت خانواده عزيزم مخصوص  پدر و مادرم؛ از شما درخواست مى‌‌كنم كه ازمن راضى باشيد و خوشحال باشيد از اين‌‌كه توانستم در جبهه حضور يابم و هيچ ناراحتى نداشته باشيد.

پدر و مادرم  اگر خداوند متعال مرا شهيد كرد شما افتخار كنيد به شهادت فرزندتان كه لااقل در راه خدا شهيد شدم و فرزندى را تربيت كرديد كه جز منافقين نشد و جزكسانى نشد كه در مقابل اسلامى قرار گيرد و از شهادت هم هيچ  اندوهى نداشته باشيد و دل خود را  ببريد پيش پدران و مادران ديگر شهيدان و اين را در نظر داشته باشيد كه امام امت در موقعي كه فرزند برومندش را حاج آقا مصطفى را به شهادت رساندند امام در مقابل شهادت فرزند خود هيچ اندوهى از خود نشان نداد و اين شهادت را يكى از الطاف خفيه الهى دانست ببينيد حال آنان چطور است. شما هم امام را الگو قرار دهيد و يا زمانی كه امام حسين فرزند كوچكش على‌‌اصغر و جوانش على‌‌اكبر را خوشحال و با خيال راحت نثار اسلام كرد و شما هم بايد امام حسين را الگو قرار دهيد و همين‌‌طور كه در محرم براى شهادت امام حسين گريه و عزادارى مى‌‌كنيد،

خواهرانم سنگر خودت كه حجاب است حفظ كن و در حفظ انقلاب  كوشا باشيد. برادرم نعمت‌‌الله  نگذار اسلحه‌‌ام به زمين بيفتد و تو حمل‌‌كننده اسلحه من هستيد از تو مى‌‌خواهم راه مرا ادامه دهيد و بر فعاليت خود در راه اسلام كوشاتر باشيد. اگر جنازه‌‌ام به دست شما رسيد در كنار ديگر شهيدان بزرگوار شهرمان به خاك بسپاريد و اگر هم جنازه‌‌ام به دست شما نرسيد باز هم غمى نداشته باشيد و به فكر ديگر شهيدان گمنام باشيد.

آن‌‌قدر پولى كه دارم در راه جبهه بدهيد درصورتى كه احتياج نداشتيد، امام را دعا كنيد رزمندگان را دعا كنيد نماز جمعه و نماز جماعت را فراموش نكنيد و دعاى كميل و توسل را  بخوانيد يك مقدار نماز و روزه براى من بخوانيد و بگيرید.

اين بود وصيت‌‌نامه اين حقير حسين شيرپور.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

70-486 Study Guide C2150-533 Exam HP0-417 Study Guide 4A0-107 IT Exam E22-189 Dumps CCFP-KR Exam PDF 250-223 PDF HAAD-RN Exam PDF JN0-561 IT Exam 650-303 Exam CWSP-205 Dumps 310-025 Dumps 1Z0-535 PDF E20-097 PDF JN0-322 IT Exam 000-597 VCE 920-197 Exam 1Z1-055 PDF HP2-Q06 Certification C_TSCM62_66 PDF GG0-200 Certification 000-114 PDF PH0-100 Exam C2040-408 Exam HP2-W102 Certification CX-310-302 Exam JN0-730 VCE 050-724 Certification ACSO-IPG-CTT-13-02 IT Exam EE0-065 VCE LOT-980 Exam 050-876-CNI(3000) Study Guide 1Z1-221 Dumps M2040-642 PDF 920-215 Exam ST0-086 Dumps C9550-606 IT Exam 010-010 Exam PDF HP0-603 Exam PDF C2180-371 Dumps PEGACSA71V1 IT Exam C2080-471 Exam 70-981 Exam PDF C2010-653 Dumps HP0-914 IT Exam HP0-500 Exam CT0-101 PDF HHS Exam PDF 650-281 Dumps 000-742 PDF 310-815 Study Guide 270-551 Certification 1Z0-430 Exam COG-385 VCE HP0-J50 Certification ZJN0-643 Exam 1Z1-863 IT Exam 1Z0-041 Exam HP0-538 IT Exam C4040-122 Study Guide 000-365 Exam PDF 310-540 Certification M2180-667 PDF EE0-302 VCE 050-703 Exam PDF HP0-276 VCE 9A0-142 Exam PDF