جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین جندالله

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین جندالله

مسجد سنگر است سنگرها را حفظ كنيد و در مسجد است كه قوه اتحاد به وجود مي‌‌آيد و متحد بودن باعث مي‌‌‌‌شود كه دشمن از ما بترسد، و از همين اتحاد حزب‌‌ا... مي‌‌هراسند

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین جندالله
نام پدر :علی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۲/۰۹
محل تولد :روستای دولت آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۶/۲۶
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به دست راست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :دولت آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای دولت آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

حسین محرم سال هزاروسیصدوچهل‌وپنج در خانواده‌ای متدین در روستای دولت‌آباد دامغان به دنیا آمد. دوران تحصیل را تا اخذ دیپلم با نمرات عالی پشت سر گذاشت.

 حسین در تیراندازی مهارت فوق العاده‌ای داشت که زبان‌زد عام و خاص بود. پدربزرگ عارف‌‌مسلکش تاثیر به‌‌سزایی در خلق‌‌وخوی او گذاشته‌ بود. مردم روستا خاطرات شگفتی از این پدربزرگ متدین به خاطر دارند.

حسین دوازده‌ساله بود که انقلاب به پیروزی رسید. با اشتیاق در فعالیت‌های انقلاب شرکت‌کرد. با شروع جنگ تحمیلی به مدت دویست‌وسی‌ودو روز در جبهه حضور پیدا کرد و در تاریخ بیست‌وششم شهریور سال هزاروسیصدوشصت‌ودو در منطقه سردشت به دست گروهک کومله به درجه رفیع شهادت رسید و در روستای دولت‌‌آباد به خاک سپرده شد. 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

افمن يرجو القاء به فليعمل عملاً صالحا

مپنداريد آن‌‌ها كه در راه خدا كشته شدند مردگانند بلكه آنان زنده اند و نزد خدا روزي مي‌‌خورند.

سلام بر تو اي رهبر بزرگ و ناجي مستضعفين و سلام بر تو اي پدر و سلام بر تو اي مادر سلام بر شما كه  اين‌‌گونه فرزندان خويش در دامن پاك خود پرورانيده‌‌ايد و امانت خود را به خدا برگردانيد خانواده عزيز و بازماندگان گرامي به ياد خدا باشيد و هرگز غم و اندوه به خود راه ندهيد. چون مرگ براي همگان وجود دارد همانطور كه خدا در قرآن  مي‌‌فرمايد هر كجا باشيد مرگ شما فرا رسد اگر چه در كاخ‌‌هاي محكم باشيد.

مادر عزيز و پدر گرامي در بين مردم خود را مغرور ندانيد و هرگز احساس ناراحتي نكنيد و افتخار كنيد كه فرزندي را در راه اسلام و امام و در نهايت حسين(ع) داده‌‌ايد. پدر و مادر عزيز و برادرهاي خوبم، دوستان و آشنايان خود را سفارش كنيد و به آن‌‌ها بگوييد كه به حرف‌‌هاي امام گوش بدهند و به دستوراتش عمل كنند كه باعث پيروزي شما و حزب‌‌ا... بر تمامي كفار و منافقين است و همان‌‌طوري كه او گفته است مسجد سنگر است سنگرها را حفظ كنيد و در مسجد است كه قوه اتحاد به وجود مي‌‌آيد و متحد بودن باعث مي‌‌‌‌شود كه دشمن از ما بترسد، و از همين اتحاد حزب‌‌ا... مي‌‌هراسند پدر و مادر عزيز اگر جنازه من به دستتان رسيد هر كجا كه ميل شما باشد دفنم كنيد ولي بهتر است كه شما مرا در جمع ديگر شهدا به خاك بسپاريد و اگر جنازه من بدست شما نرسيد خيلي ناراحت نباشيد. پدر و مادر عزيز اين جمله را از قرآن به ياد بياوريد كه انا لله و انا اليه راجعون.

اميدوارم پدر و مادر و برادرهاي عزيزم، از من راضي باشيد من براي شما پسر خوبي نبودم ولي خواهش من از شما اينست كه از اين كه من شما را بعضي وقت‌‌ها اذيت مي‌‌كردم دلخور نباشيد. خلاصه من يك ماه نماز قضا دارم در اين مورد اقدام نماييد. ديگر عرضي ندارم.

یک دیدگاه برای “شهید حسین جندالله”

  1. بنده خدا گفت:

    نامشان جاویدان وراهشان پررهرو باد…..

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.