جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین جندالله

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین جندالله

مسجد سنگر است سنگرها را حفظ كنيد و در مسجد است كه قوه اتحاد به وجود مي‌‌آيد و متحد بودن باعث مي‌‌‌‌شود كه دشمن از ما بترسد، و از همين اتحاد حزب‌‌ا... مي‌‌هراسند

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین جندالله
نام پدر :علی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۲/۰۹
محل تولد :روستای دولت آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۶/۲۶
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به دست راست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :دولت آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای دولت آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین جندالله، فرزند علی،در تاریخ ۱۳۴۵/۰۲/۰۹ در روستای دولت آباد دامغان دیده به جهان گشود. او فرزند ارشد خانواده بود و بعد از خود سه برادر و یک خواهر داشت. علی آقا ،پدرش کارمند بازنشسته وزارت راه بود و از این طریق نیاز های خانواده ی خود را تامین می کرد. شهید تحصیلات ابتدایی خود را در دولت آبادو تحصیلات راهنمایی را در روستای قدرت آباد گذراند و بعد از گرفتن سیکل، در بخشداری امیرآباد ادامه تحصیل داد.

وقتی سال سوم دبیرستان بود،کشورمان دوران جنگ تحمیلی را پشت سر می گذاشت.

در این شرایط بسیاری از جوانان محصل و مردان و زنان ایرانی کار وزندگی خود را رها کردند و احساس کردند باید از کیان اسلام و قرآن پاسداری و آرمانهای انقلاب را حفظ کنند.

او نیز جزء همین جوانان بود که درس و مدرسه را رها کرد وبه عضویت سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی دامغان درآمد وبه سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و دلاورانه و جان بر کف در سنگرهای عشق جنگید.او دو بار از طریق بسیج راهی جبهه شد و درسهای زیادی از صحنه های جبهه و جهاد گرفت.

شهید در منطقه سردشت، در اثر درگیری با ضد انقلابیون و در تاریخ ۱۳۶۲/۰۶/۲۶ به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاک او،به زادگاهش انتقال داده شد و در روستای دولت آباد به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

افمن يرجو القاء به فليعمل عملاً صالحا

مپنداريد آن‌‌ها كه در راه خدا كشته شدند مردگانند بلكه آنان زنده اند و نزد خدا روزي مي‌‌خورند.

سلام بر تو اي رهبر بزرگ و ناجي مستضعفين و سلام بر تو اي پدر و سلام بر تو اي مادر سلام بر شما كه  اين‌‌گونه فرزندان خويش در دامن پاك خود پرورانيده‌‌ايد و امانت خود را به خدا برگردانيد خانواده عزيز و بازماندگان گرامي به ياد خدا باشيد و هرگز غم و اندوه به خود راه ندهيد. چون مرگ براي همگان وجود دارد همانطور كه خدا در قرآن  مي‌‌فرمايد هر كجا باشيد مرگ شما فرا رسد اگر چه در كاخ‌‌هاي محكم باشيد.

مادر عزيز و پدر گرامي در بين مردم خود را مغرور ندانيد و هرگز احساس ناراحتي نكنيد و افتخار كنيد كه فرزندي را در راه اسلام و امام و در نهايت حسين(ع) داده‌‌ايد. پدر و مادر عزيز و برادرهاي خوبم، دوستان و آشنايان خود را سفارش كنيد و به آن‌‌ها بگوييد كه به حرف‌‌هاي امام گوش بدهند و به دستوراتش عمل كنند كه باعث پيروزي شما و حزب‌‌ا... بر تمامي كفار و منافقين است و همان‌‌طوري كه او گفته است مسجد سنگر است سنگرها را حفظ كنيد و در مسجد است كه قوه اتحاد به وجود مي‌‌آيد و متحد بودن باعث مي‌‌‌‌شود كه دشمن از ما بترسد، و از همين اتحاد حزب‌‌ا... مي‌‌هراسند پدر و مادر عزيز اگر جنازه من به دستتان رسيد هر كجا كه ميل شما باشد دفنم كنيد ولي بهتر است كه شما مرا در جمع ديگر شهدا به خاك بسپاريد و اگر جنازه من بدست شما نرسيد خيلي ناراحت نباشيد. پدر و مادر عزيز اين جمله را از قرآن به ياد بياوريد كه انا لله و انا اليه راجعون.

اميدوارم پدر و مادر و برادرهاي عزيزم، از من راضي باشيد من براي شما پسر خوبي نبودم ولي خواهش من از شما اينست كه از اين كه من شما را بعضي وقت‌‌ها اذيت مي‌‌كردم دلخور نباشيد. خلاصه من يك ماه نماز قضا دارم در اين مورد اقدام نماييد. ديگر عرضي ندارم.

یک دیدگاه برای “شهید حسین جندالله”

  1. بنده خدا گفت:

    نامشان جاویدان وراهشان پررهرو باد…..

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.