جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین بیناییان

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین  بیناییان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین  بیناییان
نام پدر :رجب
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۶/۲۳
محل تولد :کلاته
شغل :عشایر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۰۴/۱۴
محل شهادت :بانه 
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین بیناییان، فرزند رجب، در تاریخ ۱۳۴۱/۰۶/۲۳ در کلاته دامغان چشم به جهان گشود. هنوز دوران طفولیت و ابتدای کودکی را پشت سر نگذاشته بود که متاسفانه از سایه پر مهر پدر محروم شد. از آن پس مادر وبرادرانش وظیفه سرپرستی وی را به عهده گرفتند. شهید در روستای کلاته به مدرسه رفت و تحصیلات ابتدایی را در همانجا به پایان رسانید. خانواده شهید با وجود مشکلات شدید اقتصادی و معیشتی که بر زندگیشان حاکم بود، برای ادامه تحصیل فرزندان اهمیت زیادی قائل بودند.

اما کلاته بیش از دوره ابتدایی، تحصیلات آموزشی برای فرزندان روستا را نداشت. لذا شهید به دامغان آمد و به مدرسه رفت. او تا مقطع سوم دبیرستان را در دامغان سپری کرد اما مشکلات روز به روز بیشتر می شد تا جایی که شهید در همین مقطع تصمیم به ترک تحصیل گرفت و پس از آن به خدمت سربازی رفت.

وی ۱۸ ماه به خدمت سربازی رفت، اما به دلیل وضعیت خاصی که در زندگی آن ها وجود داشت معافیت کفالت گرفت و برای ادامه زندگی و کفالت مادر به روستا بازگشت. او برای این که چرخ سنگین زندگی را به حرکت درآورد، به کارگری می پرداخت.

شهید مدتی به همین ترتیب زندگی را اداره می کرد،تا زمانی که حملات گسترده ارتش مزدور عراق،در پی آغاز جنگ تحمیلی علیه کشورمان به اوج خود رسید.

این شیاطین به منظور تسلط بر سرزمین عزیزمان، دست به هر اقدام وحشیانه ای می زدندو مردم بی پناه را تحت فشارهای شدید نظامی قرار داده بودند. شهید با مشاهده چنین وضعیتی به منظور کمک به ایران و انقلاب اسلامی، از طریق بسیج سپاه پاسداران به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت.

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۰۴/۱۴ در منطقه عملیاتی غرب، هدف تیر مستقیم دشمن بعثی قرار گرفت و به سوی پروردگار پر کشید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش آرمید.

    “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.