جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسینعلی خراسانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسینعلی خراسانی

ای ملت شريف ايران و ای امت شهيدپرور و ای برادران و خواهران محترم توجه داشته باشيد به فرموده خداوند ايزد منان کسانی را که در راه به ثمر رسيدن احکام قرآن کشته مي‌‌شوند گمان حتی نکنيد آن کسان مرده هستند مرده نيستند بلکه آنان زنده هستند و نزد خداوند متعال روزی مي‌‌خورند...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسینعلی خراسانی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۱/۰۳
محل تولد :روستای خورزان دامغان
شغل :صنعتگر - آلمینیوم کار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :کمک آر پی جی زن
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :خورزان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای خورزان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسینعلی خراسانی فرزند علی اکبر در  تاریخ ۱۳۴۹/۰۱/۰۳ در روستای خورزان از توابع شهرستان دامغان به دنیا آمد. پدرش کشاورز بود و با زحمت فراوان چرخ سنگین زندگی را به حرکت در می آورد . شهید دوره ی شیرین کودکی را در صفای صادق روستا تجربه کرد ،در همانجا پا به عرصه تحصیل گذاشت.

او دوره ی ابتدایی رابا موفقیت کامل پشت سر گذاشت. محیط خانوادگی شهید، محیطی معنوی بود و او از همان ابتدا با قرآن و مقدسات شرع اسلام مأنوس بود. به همین علت وعلاقه ای که به مباحث و مبانی فقهی داشت بعداز اتمام دوره ی ابتدایی به شهردامغان رفت ودر حوزه ی علمیه مشغول به طلبگی شد.

او مدت دو سال را باعلاقه و پشت کار زیاد علوم دینی را فرا گرفت. اما متأسفانه شرایط زندگی در آن ایام به گونه ای بود که مجبور به ترک تحصیل شد. وی پس از آن برای این که کمکی به اقتصاد خانواده اش کرده باشد در یک کارگاه آلمینیوم سازی این حرفه را به خوبی فرا گرفت تا به کمک آن آینده خود را بسازد.

این روند ادامه داشت تا زمانی که تصمیم گرفت به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمده و پا به جبهه نبرد حق علیه باطل بگذارد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

السلام عليکم و رحمه الله

 اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شريک له و اشهد ان محمد رسول

الله(ص) و لا تحسبن الذين قتلوا فی سبيل الله امواتا احيا عندربهم يرزقون .

با درود سلام برمنجی عالم بشريت امام زمان( عج ) و با درود و سلام رهبرکبير انقلاب اسلامی ايران و با درود و سلام به ارواح طيبه کليه شهدا بدر و حنين تا شهدا و انقلاب اسلامی ايران. ای ملت شريف ايران و ای امت شهيدپرور و ای برادران و خواهران محترم توجه داشته باشيد به فرموده خداوند ايزد منان کسانی را که در راه به ثمر رسيدن احکام قرآن کشته مي‌‌شوند گمان حتی نکنيد آن کسان مرده هستند مرده نيستند بلکه آنان زنده هستند و نزد خداوند متعال روزی مي‌‌خورند.

پس ای ملت مسلمان و شهيدپرور و با غيرت از اين نترسيد که اگر به جبهه بيائيد کشته مي‌‌شويد بدانيد که کسانی را که در راه خدا کشته مي‌‌شوند مرده نيستند بلکه زنده هستند و اينجانب برحسب يک وظيفه انسانی و شرعی و عقلی که راه انبيا و راه اوليا خداوند پيش گرفتم و انتخاب کرده ‌‌‌‌ام و با عقيده ثابت و استوار و با عزمی راسخ اين راه بسيار عظيم را انتخاب نمودم و اميدوارم که مورد رضای حق تعالی قرارگرفته باشد و از خداوند متعال مي‌‌خواهم که مرا يک سرباز واقعی امام زمان قرارم دهد و قبول درگاهش نمايد.

و اما پيامی به ملت شهيدپرور دارم هرچند لايق نمي‌‌دانم خودم را که اين را يک تغيیر پيامی دهم به اين ملتی که از هيچ‌‌گونه کمک به جبهه و جنگ تحميلی لحظه‌‌ای غافل نمي‌‌باشند پيامی بدهم و اما پيامی را که دارم اين است که از امام بزرگوار و قائد عظيم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمينی حتی يک لحظه هم که شده جدا نگردند. همان‌‌طوری که تابه حال گوش به فرمان اوامرش بوديد اميدوارم که حالا بلکه تا حضور حضرت مهدی(عج) بوده باشيد و به فريادهای هل من ناصر ينصرنی حسين گونه‌‌اش لبيک گو باشيد.

و پيام ديگری که به شما ملت غيور دارم اين است که راه حسين گونه شهدا را تا آخرين قطره خونی را که در رگهايتان جريان دارد ادامه دهنده باشيد و بدانيد که اگر در پای منبرهای روضه‌‌خوانی که مي‌‌نشينيد و وقتی که مصيبتی از مصائب حضرت امام حسين(ع) را مي‌‌خوانند، ما داد و فريادهايمان بلند مي‌‌شد و به سر و سينه خويش مي‌‌زديم و با خود زمزمه مي‌‌کرديم و گفتيم که ای کاش مادر آن زمان حضرت بوديم و لبيک به هل من ناصرن ينصرنی آن حضرت مي‌‌گفتيم حالا وقتش فرا رسيده و حال زمان لبيک‌‌گويی و امتحان مي‌‌باشد.

و از پدران و مادران مي‌‌خواهم که ازرفتن به جبهه فرزندانشان مبادا جلوگيری بکنند وآن مادرانی را که از رفتن به جبهه فرزندانشان جلوگيری کنند بايد بدانيد که فردای قيامت در محضر خداوند و در محضر ائمه معصومين و حضرت زينب آن شيرزن کربلا چه مي‌‌خواهند بگويند و پدران و مادران بدانند که درآخرت هيچ عذر و بهانه‌‌ای در محضر خداوند پذيرا نمي‌‌باشند و اميدوارم که راه شهدا بوده باشيد که هستيد ان‌‌شاالله بلکه بايد پدران و مادران بايستی فرزندان خود را برای ادامه دادن به راه شهدا که همان راه خدا است به سوی جبهه‌‌ها فراخوانند که فردای قيامت سرافکنده و مضطرب نبوده باشند و آن کسانی را که نسبت به اين انقلاب اسلامی و خصوصاً به اين جنگ تحميلی بی‌‌اعتنا باشند ديگر بايستی که اميدوار به شفاعت امام حسين(ع) و ائمه و انبيا و اوليا و مورد الطاف خداوندی واقع نخواهند شد و در آن آتش سوزان فردای قيامت مورد غضب خداوند قرار خواهند گرفت و اميدوارم که بيش از بيش به ياد خداوند و خود را هميشه در محضر خداوند بدانيد و بدانيد که خداوند قهار مي‌‌باشد و بيش از پيش بايد به ياد جبهه و جنگ تحميلی بوده باشيد و از جوانان عزيز مي‌‌خواهم که پوينده راه شهدا بوده باشند

و از امت حزب‌‌الله مي‌‌خواهم جلوی اين منافقين زن و خدانشناس و نمک‌‌نشناسان به اين انقلاب عظيم الهی را بگيرند و محکم تو دهنی هم به آن سرسپردگان غرب و شرق و اين نوکران ابرجنايتکار بزنند و از امت شريف ايران مي‌‌خواهم که هميشه پشتيبان رهبر اسلامی حضرت امام خمينی و دولت اسلامی خويش و پشتيبان روحانيت مبارز که پشتيبانان واقعی اين انقلاب اسلامی هستند بوده باشند.

و پيامی را که برای پدر و مادر مهربان دارم اين است که ای عزيزان من، من عاشق بودم آن هم عاشق راه خدا و خدا بودم و در راه خودم و به حمدلله کاملا شناختم و همان راه را دنبال نمودم و انتظاری که از شما دارم اين است که به هيچ‌‌گونه ناراحتی نه در خلوت نه در آشکارا از خود نشان ندهيد و بدانيد که سکوت شما و دلگرمی شما اجرش و صبرش خيلی بيشتر مي‌‌باشد و اميدوارم که با حتی ناراحتی‌‌هايتان و حرفتان اجرم ازبين نرود و فقط برای طول عمر رهبر عزيزم امام خمينی دعا بنمایيد و دعا نمایید که خداوند مورد قبول درگاهش مرا نمايد و با همين اظهارنکردن ناراحتی خويش مشت محکمی است بر دهان ياوه گويان و منافقين و خدانشناس

و در پايان طول عمر برای رهبر کبير انقلاب و صحت و سلامت و پيروزی برای رزمندگان و استقامت و صبر برای خانواده‌‌های شهدا و مفقودين و آزادی برای اسرا و از خداوند منان خواهانم اگر از اين حقير کسی نارضايتی و يا ناراحتی ديده‌‌ايد به بزرگواری خويش مرا ببخشيد و پدر و مادر و برادران و خواهران هم اگر ناراحتی از اين حقير ديده باشيد احياناً مرا ببخشيد.

والسلام . حسينعلی خراسانی   ٤ / ٥ / ٦٥

ما اگرشهيد بشويم قيد و بند دنيا را از روح برداشتيم و به ملکوت اعلی و به جوار حقتعالی رسيديم. ( امام خمينی )

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE