جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسینعلی حسنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسینعلی حسنی

خدایا این بنده حقیر که سرا پا گناهم اولاً از تو پوزش می‌‌طلبم و در آن می‌‌بینم که تا هاجر نشوم نمی توانم مجاهد شوم زیرا در کوره عشق ایمان من خالص نشود و آن صیقلیت خود را به دست نیاورد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسینعلی حسنی
نام پدر :سعدالله
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۰۲/۰۲
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۰/۱۶
محل شهادت :ارومیه
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش و تیر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسینعلی حسنی فرزند سعدالله در تاریخ ۱۳۴۸/۰۲/۰۲  در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او پس از پشت سر گذاشتن دوران کودکی وارد دبستان شد و دوره ی ابتدایی را سپری کرد.بعد از آن وارد مقطع راهنمایی شد. اما به دلیل مشکلات مالی و معیشتی که در آن روزگار دراکثر خانواده ها حکم فرما بود قادر به ادامه تحصیل نشد و از آن به بعد تصمیم گرفت کارکند تا کمکی به حال پدرکه از راه کارگری چرخه ی زندگی را به حرکت وامی داشت، باشد.

شهید حسنی پس از مدتی که دنبال کار و حرفه می گشت، دریک مغازه ی تعمیر لوازم صوتی مشغول به کار شد و از این راه توانست روی پای خودش ایستاده و قسمتی از مسئولیت پدرش را به عهده بگیرد. در سال های سخت و جانکاه جنگ تحمیلی که عراق درکشورمان به راه انداخته بود و با پشتیبانی مدعیان حقوق بشر بسیاری از هموطنان را از خانه و کاشانه ی خویش آواره کرد و آن ها را به خاک و خون کشید. جوانان غیور ودلاور کشورمان ساکت نماندند و به یاری این مردم  بی دفاع و رنج کشیده شتافتند، تا بار دیگر آرامش و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان بیاورند.

شهید حسنی هم جزء همین جوانان رشید و جان برکف بود که داوطلبانه از سوی کمیته ی انقلاب اسلامی به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت تا او نیز در این حماسه بزرگ ملت ایران نقشی داشته باشد و به تکلیف شرعی خویش در قبال ایران وایرانیان جامعه عمل بپوشاند. او در تاریخ ۱۳۶۶/۱۰/۱۶ در منطقه درحین برگشت از کمین براثر مستقیم دشمن به بدن از جام گوارای شهادت سیراب گشت و به صف شهدای دلاور هشت سال دفاع مقدس پیوست.

                                                    

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن  الرحيم و بسم الله المغتنم الجبار

اللهم اهدنی من عندک وافضل علی من فضلک وانشر علی من رحمتک وانزل من برکاتک

به نام الله که حی است وقادر قهار است. توانا و با ذکر اوکه هر مریض را شفا می‌‌دهد هر شقی را به انسانیت سوق می‌‌دهد و صیقل دل عارفان است و عاشق معشوقان و طالب عارفان و با درود و سلام بر امامان و ائمه معصوم که به نعمتی بسی اعظم برای هدایت امت‌‌های بعد از 1400 اندی سال می‌‌باشند و با درود و سلام بر کلیه شهدا و راه حق و فضیلت که آرمان آن‌‌ها جز حاکمیت الله و استقرار حکومت حق و مظلومیت  جمهوری اسلامی و به رسمیت شناختن دین مبین اسلام می‌‌باشد و خداوند آن‌‌ها را با شهدای بدر و حنین و خندق تبوک و کربلای حسینی محشور بفرماید و آن‌‌ها را در خوار خود مزروق نماید و با درود و سلام بر کلیه امت حزب‌‌الله که نمونه است خارق العاده‌‌ای که در ایران می‌‌باشند و با هدایای ایثارگری‌‌های خود عظمت اسلام را به نمایش گذاردند و با درود و سلام بر یاران با وفای امام و خود امام نمونه بارز تقوی وآئینه مجذویت انسان‌‌های مؤمن و با تقوی می‌‌باشد اینک که اینجانب حسینعلی حسنی قلم به دست گرفته و آن‌‌چه را که مرضی خداوند در آن  می‌‌باشد قرآن چیز دیگر را به ترسیم در بیاورم و آتش به عشق خود را در کلبه محزون خود شعله‌‌ور سازم تا ابرقدرت‌‌هایی که هم‌‌چون کف بر روی خلیج ناپایدار و سست می‌‌باشد درس غیرت و شهامت بگیرند و انقلاب را یک معجزه‌‌ای بسی عظیم در ایران و کشورهای خارج بدانند و نسبت به اسلام در اثر مظلومیت آن دهند و به خود آیند. خدایا این بنده حقیر که سرا پا گناهم اولاً از تو پوزش می‌‌طلبم و در آن می‌‌بینم که تا هاجر نشوم نمی توانم مجاهد شوم زیرا در کوره عشق ایمان من خالص نشود و آن صیقلیت خود را به دست نیاورد.

آن فیض عظیم است به من افاضه نمی‌‌نمایی پس تو را به خون به ناحق و مظلوم علی‌‌اصغر حسین(ع) قسمت می‌‌دهم که گناهان این حقیر را ببخشی و بر علو درجه من که شهادت در راه تو می‌‌باشد بیافزایی و او را در بهشت و جنت رضوان مزروق نما و مرا روزی‌‌خور درگاه خود نما و حقیقت اسلام و مکتب اسلام را بر من آشکار و مبین‌‌ساز تا شناخت اسلام نباشد شهادت میسر نمی‌‌شود و حاصل این همه راز و نیازهای شبانه به خاطر شناخت اسلام و راضی بودن تو از این بنده حاصل نمی‌‌گردد و پس آن روزنه عشق و محبت به خود را بر روی این گناهکار باز بفرما در جوار حسین آتش عشق خود نسبت به حسان را آشکار نمایم پیامی به امت حزب‌‌الله و همیشه در صحنه ولی من کوچکتر از آنم که پیام دهیم زیرا شما مصداق "و قاتلو هم حتی لاتکون فتنه" هستید. پس از امام ورهبری اطاعت نمائید زیرا از امام ملت اسلام و اسلام آئینه شهادت و شهامت و ایثار است و از تفرقه وجدایی دوری فرمائید پیرو آیه "واعتصمو بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا" باشید و جنگ را  به مرحله سرنوشت‌‌ساز برسانید و بعد از جنگ قدس عزیز را هم نجات دهید و پیامی به خانواده عزیز که این حقیر فرزند خوبی برای آن خانواده عزیز نبودم مرا ببخشد وعفو نمائید ودر مورد اینجانب از پروردگار طلب عفونمائید و1000تومان رد مظلمه دهید وهر جایی که پدر و مادرم می‌‌دانند مرا دفن کنید.

والسلام علی امن اتبع الهدی

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار

مورخه 1365/09/30

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE