جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن گلشنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن گلشنی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن گلشنی
نام پدر :مهدی
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۴/۰۵
محل تولد :گنبد
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :نیروی اطلاعات و عملیات
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عمليات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن گلشنی، فرزند مهدی، در سال ۱۳۴۴ در شهرستان گنبد دیده به جهان گشود. او پس از گذراندن دوران کودکی،در هفت سالگی وارد دبستان شد پس از اتمام دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شد و پس از اتمام این مقطع با موفقیت وارد دبیرستان شد و تا سال چهارم دبیرستان به تحصیل ادامه داد.بعد از آن به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.در آن سالها ملت شریف ایران روزهای سختی را سپری می کردند و هر روز شاهد پرپرشدن عزیزان و هموطنان خویش بودند.

ارتش مزدور عراق با بیرحمی و ناجوانمردانه جنگی نا برابر را در کشورمان شروع کرد و بسیاری از هموطنان عزیزمان را به خاک و خون کشید. از همان ابتدای جنگ و حملات عراقیان،سربازان دلاور و مردان غیور ایرانی به پا خواستند و اجازه ی پیشروی به دشمن را ندادند.

آنها با شجاعت و از خودگذشتگی ، سینه ی خود را در مقابل دشمن سپر کردند و برای دفاع از ملت مظلوم و بی دفاع کشور از هیچ کاری کوتاهی نکردند. شهید گلشنی که از دل همین مردم شریف بود نیز وظیفه ی خویش می دانست که به یاری ملت مظلوم کشورش شتافته و راهی جبهه های حق و روشنی علیه سیاهی و ظلمت شود. او در تاریخ ۱۳۶۵/۰۷۱۲ از سوی سپاه پاسداران به جبهه اعزام شد و در جنوب کشور در برابر دشمن بعثی  می جنگید.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی محنون از جام گوارای شهادت نوشید و مفقود گردید. سرانجام پس از سال ها باقی مانده ای از پیکر پاکش در پی تفحص کارشناسان در مناطق جنگی پیدا شد و در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.