جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن صرفی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن صرفی

اي ملت، اي امت، اي اميد رهبر، اي فداكاران، اينجانب به عنوان برادر حقير از شما مي‌‌خواهم كه ان‌‌شاءالله اتحاد داريد و من مي‌‌خواهم كه باز هم منسجم‌‌تر شويد هميشه در مجالس مذهبي و در نماز جماعات و مخصوصاً در نماز جمعه در تشييع جنازه‌‌ها و تظاهرات تا آنجا كه مي‌‌توانيد شركت كنيد كه دشمن از اتحاد شما مي‌‌ترسد همين‌‌طور كه مي‌‌خوانيم «يا ايها المسلمون اتحدوا اتحدوا »

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن صرفی
نام پدر :محمدصادق
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۱۱/۰۲
محل تولد :دامغان
شغل :روحانی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن صرفی فرزند محمد صادق در سال ۱۳۴۴ در شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. پدرش شغل آزاد داشت و از این راه خانواده را تامین می کرد. شهید کودکی خود را در دامغان سپری کرد و در همانجا پا به عرصه ی تحصیل گذاشت. او از همان ابتدا علاقه ی زیادی به درس و مدرسه داشت بنابراین با جدیت تمام مقاطع را پشت سر می گذاشت.

او پس از طی کردن دوران ابتدایی و راهنمایی وارد دبیرستان شد. قبل از به پایان رسیدن این دوره،یعنی درست بعد از مقطع سوم دبیرستان،درس را در مدرسه رها نمود اما این پایان تحصیلات وی نبود. از آنجایی که محیط خانواده شهید محیطی معنوی و مذهبی بود، او نیز از سنین پایین علاقمند به مباحث دینی و اعتقادی بود.

به همین منظور به حوزه ی علمیه رفت و در آنجا به تحصیل علوم فقهی و قرآنی پرداخت. وی به مدت ۵ سال در حوزه ی علمیه تحصیل نمود با آغاز جنگ تحمیلی مزدوران بعثی عراق و به دنبال مشکلات بسیارزیادی که این قوم از خدا بی خبر برای هموطنانمان به وجود آورده بودند شهید صرفی هم تصمیم گرفت به یاری دیگر رادمردان ایران اسلامی در جبهه های نبرد حق علیه باطل بشتابد.

او در دوران طلبگی این توفیق را داشت که چندین بار از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان در صف سربازان همیشه سرافراز اسلام و انقلاب قرار بگیرد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ در منطقه ی عملیاتی کربلای ۵، بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر پاک شهید، پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرمید.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله وانا اليه راجعون

« اعوذ بالله من الشيطان الرجيم و لا حول ولا قوه الا بالله العلي العظيم »

پناه مي‌‌برم به خدا از شيطان رانده شده، پناه مي‌‌برم به خدا از شيطاني كه رانده شده از خدا و رسولان و امامان و معاد، پناه مي‌‌برم به خدا از شر شيطان آتش رباينده شيطاني كه انسان را از نور حقيقت به ظلمت بي‌‌نهايت مي‌‌كشاند، پناه مي‌‌برم به خدا از شر شيطان كه انسان‌‌ها را به ظلمت و تاريكي مي‌‌كشاند و اميد هر انسان سست ايمان و ساده لوح را نااميد مي‌‌سازد.

سلام بر يگانه منجي عالم بشريت و انسانيت آقا و مولا و سرور و سالارمان امام زمان(عج)  و نايب برحقش نايب الامام زمان الامام خميني بت‌‌شكن زمان درهم كوبنده ظلم و ستم برپاكننده اسلام و قانون قرآن و خاموش كننده چراغ ظالمان و جاهلان و منور كردن چراغ نوراني هدايت بالاخره نابود كننده و از بين برنده تمام ظلم و ستم و جور جنايت غارتگري و خيانت تجاوزگر و غاصب و به جاي آن برپا كننده قانون عدالت اسلام و قرآن و برادري و برابري انسانيت و ايثارگري شهامت و شهادت و استقامت را روي كار گماشت

و سلام بر تمام شهيدان راه اسلام كه با خون عزيز خود درخت اسلام را آبياري نمودند شهيداني كه با نثار جان و خون پاك خويش قدرت اسلام و عزت و سعادت اسلام را به تمام جهانيان از قريب به 1400 سال پيش تاكنون به معرض نمايش گذاشتند و به تمام جهانيان فهمانيدند كه اي جهان استكبار تا زماني كه اين چنين ملت‌‌هايي شهادت‌‌طلب در چنين كشورهايي وجود خواهد داشت نخواهيد توانست اسلام را به باد فنا بريد. و اين شهيدان شهيداني هستند كه مورد عزت و جلال پروردگار خود قرار خواهند گرفت.

شهيدان مقام و مرتبه اي دارند كه بعد از اين كه روح از جسمشان جدا شد به ديدار امامان و پيامبران خود و بالاخره به ديدار خداي خود مشرف مي‌‌گردند، واقعاً هم اين‌‌ها به ديدار خداي خويش مي‌‌روند

و همان‌‌طوري كه خداوند براي اين چنين افرادي فرموده است كه  «ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون» مپنداريد آنان كه در راه خدا كشته  مي‌‌شوند مردگانند بلكه زنده هستند و نزد پروردگار خود روزي مي‌‌طلبند.

پس ببينيد كه شهيد چقدر مقام و عظمت دارند كه به ديدار خدا مي‌‌روند و خدا نظر خويش را به آن‌‌ها ارائه مي‌‌فرمايد. پس پدر و مادر عزيز من شما كه مدت 17 سال تمام زحمت كشيديد ، رنج كشيديد زحمت‌‌هاي خيلي زياد را در اين مدت به جان خود خريديد و فرزند خود را به اين سن و سال رسانيديد و پس از زحمات بسيار كه كشيديد فرزند خود را براي نجات اسلام و مكتب حيات بخش اسلام راهي جبهه‌‌هاي جنگ نموديد و آخر هم عوض تمام آرزوهاي ديرينه را در آينده براي من داشتيد عاقبت و در حقيقت حجله دامادي در كوچه نصب مي‌‌كنيد. پس اكنون كه من در اين راه قدم نهادم از شما عاجزانه مي‌‌خواهم  در اين دم آخر مرا ببخشيد و از من راضي باشيد و من حقير را نزد سرور و آقايم رو سفيد بفرستيد.

يك جمله خطاب به پدر. پدر عزيزم اينجانب فرزند حقيرت عاجزانه از شما تشكر مي‌‌كنم كه اجازه فرموديد فرزندت در اين راه كه راه عزت و سعادت و خوشبختي است قدم نهاد و اي پدر عزيزم واقعاً نمي‌‌دانم كه چگونه از زحمات شما تشكر كنم ان‌‌شاءالله كه خداوند اجر والا و فراواني عنايت فرمايد.

يك جمله هم خطاب به مادر. مادر عزيزم اينجانب فرزند حقيرت از شما و نيرومندانه تشكر مي‌‌كنم كه هفده سال تمام براي فرزندت زحمت كشيديد و تماماً رنج و زحمت ديدي مخصوصاً در سال اول شب‌‌ها و روزها براي شما زحمت ايجاد مي‌‌كردم و باز مخصوصاً شب‌‌ها را از دست فرزندت بي‌‌خوابي مي‌‌كشيدي و بالاخره خيلي زحمت كشيدي و من نمي‌‌توانم از تو تشكر كنم و اميدوارم كه ان‌‌شاءالله خداوند اجر جزيل به شما عنايت فرمايد.

مادر عزيزم من از شما مي‌‌خواهم وقتي كه خبر شهادت حقيرت را به شما رساندند كاملاً صبور باشيد و استقامت كنيد و از شما مي‌‌خواهم كه اصلاً‌ در كوچه و خيابان  و فردوس‌‌رضا و جاهاي ديگر، حالت گريه به شهادت ندهيد كاري نكنيد كه دشمن را خوشحال كنيد كاري نكنيد كه دوستان را آزار دهيد كاري نكنيد كه دوستان سست شوند كاري نكنيد كه دوستان رنجيده و دشمنان خوشحال شوند كاري نكنيد كه دوستان سر پائين و دشمنان سرافراز شوند.

من نمي‌‌گويم كه گريه نكنيد اما در خانه و در پنهان و مي‌‌خواهم بدانم كه اصلاً چرا مي‌‌خواهيد براي من گريه كنيد هر موقع كه خواستيد گريه كنيد به ياد عاشورا و به ياد حسين(ع) و اصحاب و انصارش بيفتيد كه چه رنج‌‌ها كشيدند.

و بالاخره پدر و مادر و برادران و خواهران و خويشان و قومان براي آخرين بار كاري نكنيد كه دشمنان سر بلند و زبان‌‌دراز و دوستان سرشان پايين باشد پس حواستان كاملاً‌ جمع باشد. راستي پدر جان من دوست دارم در كنار ديگر شهداي شهرمان در فردوس رضا به خاك سپرده شوم.

يك پيام به امت حزب‌‌ا‌‌لله: البته من كوچك‌‌تر از آن هستم كه به اين ملت و امت جان بر كف و هميشه در صحنه پيام دهم اما به عنوان سفارش و آن اين است كه اي امت حزب‌‌الله اين شهيدان از شما انتظارهايي دارند انتظار دارند كه اولاً‌  بعد از افتادن يك اسلحه از دست يك رزمنده فوراً‌ رزمنده‌‌اي ديگر جاي او را پر كنيد كه ان‌‌شاءالله هم همين‌‌طور است و هستيد.

و ديگر اين‌‌كه اي ملت، اي امت، اي اميد رهبر، اي فداكاران، اينجانب به عنوان برادر حقير از شما مي‌‌خواهم كه ان‌‌شاءالله اتحاد داريد و من مي‌‌خواهم كه باز هم منسجم‌‌تر شويد هميشه در مجالس مذهبي و در نماز جماعات و مخصوصاً در نماز جمعه در تشييع جنازه‌‌ها و تظاهرات تا آنجا كه مي‌‌توانيد شركت كنيد كه دشمن از اتحاد شما مي‌‌ترسد همين‌‌طور كه مي‌‌خوانيم «يا ايها المسلمون اتحدوا اتحدوا »

اي مسلمانان متحد شويد متحد شويد را بايد جامه عمل به پوشانيم و اي امت يك جمله ديگر و آن اين‌‌كه قدر رهبرتان را بدانيد رهبري را كه تمام دنيا چه دوست و چه دشمن چشم به او دوخته‌‌اند. پس اي امت به عنوان يك كوچك كوچك‌‌تر از حقير از شما مي‌‌خواهم تا آنجا كه مي‌‌توانيد براي طول عمر امام عزيز دعا كنيد هر چه دعا كنيد كم است.

از كليه خويشان و دوستان و آشنايان مي‌‌خواهم كه بعد از شهادت به پدر و مادر خانواده تبریک و تهنیت بگویند كه موفق شده‌‌ام به عرش آسمان بروم و ان‌‌شاءالله اگر خداوند خواسته باشد و اگر لياقت داشته باشم بهشت جاوداني را راحت گرفته باشم پس بايد تبريك  و  تهنيت بگوييد نه تسليت.

و شما بايد تا آنجا كه مي‌‌توانيد به خانواده‌‌ام مخصوصاً‌ به مادرم روحيه دهيد او را دلداري دهيد. خوب من ديگر عرضي ندارم سر شما را درد آوردم اميدوارم  كه مرا به بزرگي خودتان ببخشيد و مرا قربت كنيد و من رو سياه را نزد امام زمام (عج) و امامان و پيامبران و خداي متعال رو سفيد گردانيد. ان‌‌شاءالله تعالي

من ديگر عرضي ندارم و اميد موفقيت يك به يك شما را از خداوند خواهانم.

والسلام عليكم ورحمت الله بركاته

از همه شما التماس دعا دارم

الحسن الصرفي الدامغاني

براي سلامتي و طول عمر امام تا آنجا كه مي‌‌توانيد دعا كنيد و به فرمايشات ايشان توجه كنيد و عمل كنيد رزمندگان اسلام را ياري و به آن‌‌ها روحيه دهيد خانواده‌‌هاي شهيد را سرافراز كنيد و آن‌‌ها را دلداري دهيد خدا يار و نگهدارتان  باشد.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE