جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن خطیرنامنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن خطیرنامنی

ملت سلحشور ایران در صحنه بودن شما باعث شد که کشورهای خارج یکی بعد از دیگر خود را عوض کردند. ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. برادران شهادت افتخاری بس بزرگ می باشد و ما از کشته شدن باکی نداریم، چون این درس را از مکتب آقا و مولایمان امام حسین(ع) سردار شهیدان اسلام سرمشق گرفتیم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن خطیرنامنی
نام پدر :کاظم
تاریخ تولد :۱۳۲۸/۰۳/۰۴
محل تولد :روستای نامن گرگان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :معاون گروهان پیاده
سن :۳۷ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن خطیر نامنی فرزند کاظم در تاریخ ۱۳۲۸/۰۳/۰۴ در روستای نامن از توابع شهرستان گرگان دیده به جهان گشود. او پس از پشت سر گذاشتن دوران کودکی وارد دبستان شد و تا پایان دوره ی ابتدایی به تحصیل ادامه داد. متأسفانه در همین موقع سایه پر مهر و محبت مادرش را از دست داد و شرایط سختی برای او به وجود آمد.

بعد از این اتفاق به همراه برادرش به روستای چهارده دامغان نقل مکان کردند. بعد از مدتی به عضویت شرکت زغال سنگ البرز شرقی در آمده و به روستای طزره دامغان رفتند. شهید در آنجا ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج سه فرزند به نام های محمد، رسول و فاطمه می باشد .وقتی در شهریور ماه ۱۳۵۹ ارتش مزدور عراق اولین حملات خود را به کشورمان آغاز کرد در پی این اقدام وحشیانه بسیاری از هموطنان به خاک وخون کشیده شده و خانه و کاشانه خود را از دست دادند.

بعد از این اقدامات ناجوانمردانه ملت ایران ساکت ننشستند و پیر و جوان با عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند تا به این حملات وحشیانه پاسخ دهند و ارتش متجاوز عراق را از خاک میهن خویش بیرون کنند و شهید نیز جزء همین دسته از افراد بود که از طریق بسیج داوطلبانه لباس رزم به تن کرد و در سنگرهای حق وحقیقت به همراه دیگر رزمندگان بسیجی در مقابل دشمن دلاورانه وجان برکف جنگید.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲  در شلمچه، منطقه عملیاتی کربلای ۵ براثر اصابت ترکش به سر به همراه برادرش شهید حسین خطیر نامنی از جام شیرین شهادت نوشیدند. پیکر پاک دو شهید سپاه اسلام در قطعه ی شهدای روستای طزره دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

"ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون"   (قرآن مجید)

گمان نکنید آنکه در راه خدا کشته شدند بلکه آنان زنده‌‌اند و نزد خدا روزی می‌‌خورند.

سلام به پیشگاه مقدس امام زمان (عج) منجی عالم و نایب بر حقش امام خمینی و رهبر کیبر انقلاب و بنیان‌‌گذار جمهوری اسلامی ایران و با سلام و درود بر شهیدان به خون خفته ایران که با ریختن خون خود مسئولیت مارا سنگین ‌‌تر کردند که راه سرخ حسینی را به ما هدیه دادند.

سروران گرامی ملت حزب‌‌الله و همیشه در صحنه ایران اینک وقت آن رسیده است که به یاری اسلام بشتابید که اسلام در حال خطر این جنایتکاران می‌‌باشد آن‌‌ها از اسلام و مسلمین بی حد ترس داشته و دست به هر جنایتی می‌‌زنند. شما می‌‌دانید که این جنگ تحمیلی را جنایتکاران به وجود آوردند تا انقلاب اسلامی ایران که به دست شما ملت حزب الله. به رهبری مرد قاطع و توانایی به دست آمد. آن را از بین ببرند. پس من به عنوان برادر کوچک شما از شما عاجزانه می‌‌خواهم که امام را تنها نگذارید و جبهه‌‌ها را خالی نگذارید. زیرا این صدام دیوانه عمر آخر خود را به سر می‌‌برد و آخرین سیلی را به گفته رهبر عزیزمان به او وارو آورده که یا خودکشی کند یا فرار.

این پیر جماران را تنها نگذارید.که این از نسل پیامبر و حسین(ع) می باشد. او با سخنان خود و با تقوای خود با قاطعیت خود تمام ابر قدرت‌‌ها را به زانو در آورده. ملت سلحشور ایران در صحنه بودن شما باعث شد که کشورهای خارج یکی بعد از دیگر خود را عوض کردند. ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. برادران شهادت افتخاری بس بزرگ می باشد و ما از کشته شدن باکی نداریم، چون این درس را از مکتب آقا و مولایمان امام حسین(ع) سردار شهیدان اسلام سرمشق گرفتیم.

پیغام به خانواده خودم: به خانواده خودم پیغام می‌‌د‌‌هم، که صبر داشته باشند و به حال من گریه نکنند. بلکه برای زینب(س) گریه کنید که چه ستم‌‌هایی ندیده است. در دشت کربلا و شام و کوفه از آن بانوی اسلام سر مشق بگیر و بچه‌‌های مرا در خط اسلام تربیت کنید. زیرا بچه‌‌های من باید راه مرا ادامه دهند و از فرزند بزرگ‌‌تر محمد می‌‌خواهم که درس‌‌های خود را بخواند و با درس خواندن تو است که می‌‌تواند ادامه را من باشد.

و از خانواده‌‌ام می‌‌خواهم که حجاب را خود داشته باشد و به دخترم بیاموزد. که به فرموده حضرت زهرا(س) ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است، زیبنده‌‌ترین زینت زن حفظ حجاب است. و از پدرم می‌‌خواهم که مرا حلال نماید. گرچه پسر خوبی برایش نبودم و مرا ببخشد. زیرا بخشش با بزرگان است. و از همه خویشان و دوستان می‌‌خواهم که مرا حلال نمایند و از خط اسلام و رهبر کبیر انقلاب اسلامی جدا نشوید که خط واقعی اسلام را رهبر بزرگ اسلام امام خمینی به ما هدیه آورده است. والسلام

قربان همگی شما حقیر حسن خطیر نامنی

1365/07/13

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.