جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسن خطیرنامنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسن خطیرنامنی

ملت سلحشور ایران در صحنه بودن شما باعث شد که کشورهای خارج یکی بعد از دیگر خود را عوض کردند. ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. برادران شهادت افتخاری بس بزرگ می باشد و ما از کشته شدن باکی نداریم، چون این درس را از مکتب آقا و مولایمان امام حسین(ع) سردار شهیدان اسلام سرمشق گرفتیم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسن خطیرنامنی
نام پدر :کاظم
تاریخ تولد :۱۳۲۸/۰۳/۰۴
محل تولد :روستای نامن گرگان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :معاون گروهان پیاده
سن :۳۷ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسن خطیر نامنی فرزند کاظم در تاریخ ۱۳۲۸/۰۳/۰۴ در روستای نامن از توابع شهرستان گرگان دیده به جهان گشود. او پس از پشت سر گذاشتن دوران کودکی وارد دبستان شد و تا پایان دوره ی ابتدایی به تحصیل ادامه داد. متأسفانه در همین موقع سایه پر مهر و محبت مادرش را از دست داد و شرایط سختی برای او به وجود آمد.

بعد از این اتفاق به همراه برادرش به روستای چهارده دامغان نقل مکان کردند. بعد از مدتی به عضویت شرکت زغال سنگ البرز شرقی در آمده و به روستای طزره دامغان رفتند. شهید در آنجا ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج سه فرزند به نام های محمد، رسول و فاطمه می باشد .وقتی در شهریور ماه ۱۳۵۹ ارتش مزدور عراق اولین حملات خود را به کشورمان آغاز کرد در پی این اقدام وحشیانه بسیاری از هموطنان به خاک وخون کشیده شده و خانه و کاشانه خود را از دست دادند.

بعد از این اقدامات ناجوانمردانه ملت ایران ساکت ننشستند و پیر و جوان با عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند تا به این حملات وحشیانه پاسخ دهند و ارتش متجاوز عراق را از خاک میهن خویش بیرون کنند و شهید نیز جزء همین دسته از افراد بود که از طریق بسیج داوطلبانه لباس رزم به تن کرد و در سنگرهای حق وحقیقت به همراه دیگر رزمندگان بسیجی در مقابل دشمن دلاورانه وجان برکف جنگید.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲  در شلمچه، منطقه عملیاتی کربلای ۵ براثر اصابت ترکش به سر به همراه برادرش شهید حسین خطیر نامنی از جام شیرین شهادت نوشیدند. پیکر پاک دو شهید سپاه اسلام در قطعه ی شهدای روستای طزره دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

"ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون"   (قرآن مجید)

گمان نکنید آنکه در راه خدا کشته شدند بلکه آنان زنده‌‌اند و نزد خدا روزی می‌‌خورند.

سلام به پیشگاه مقدس امام زمان (عج) منجی عالم و نایب بر حقش امام خمینی و رهبر کیبر انقلاب و بنیان‌‌گذار جمهوری اسلامی ایران و با سلام و درود بر شهیدان به خون خفته ایران که با ریختن خون خود مسئولیت مارا سنگین ‌‌تر کردند که راه سرخ حسینی را به ما هدیه دادند.

سروران گرامی ملت حزب‌‌الله و همیشه در صحنه ایران اینک وقت آن رسیده است که به یاری اسلام بشتابید که اسلام در حال خطر این جنایتکاران می‌‌باشد آن‌‌ها از اسلام و مسلمین بی حد ترس داشته و دست به هر جنایتی می‌‌زنند. شما می‌‌دانید که این جنگ تحمیلی را جنایتکاران به وجود آوردند تا انقلاب اسلامی ایران که به دست شما ملت حزب الله. به رهبری مرد قاطع و توانایی به دست آمد. آن را از بین ببرند. پس من به عنوان برادر کوچک شما از شما عاجزانه می‌‌خواهم که امام را تنها نگذارید و جبهه‌‌ها را خالی نگذارید. زیرا این صدام دیوانه عمر آخر خود را به سر می‌‌برد و آخرین سیلی را به گفته رهبر عزیزمان به او وارو آورده که یا خودکشی کند یا فرار.

این پیر جماران را تنها نگذارید.که این از نسل پیامبر و حسین(ع) می باشد. او با سخنان خود و با تقوای خود با قاطعیت خود تمام ابر قدرت‌‌ها را به زانو در آورده. ملت سلحشور ایران در صحنه بودن شما باعث شد که کشورهای خارج یکی بعد از دیگر خود را عوض کردند. ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. برادران شهادت افتخاری بس بزرگ می باشد و ما از کشته شدن باکی نداریم، چون این درس را از مکتب آقا و مولایمان امام حسین(ع) سردار شهیدان اسلام سرمشق گرفتیم.

پیغام به خانواده خودم: به خانواده خودم پیغام می‌‌د‌‌هم، که صبر داشته باشند و به حال من گریه نکنند. بلکه برای زینب(س) گریه کنید که چه ستم‌‌هایی ندیده است. در دشت کربلا و شام و کوفه از آن بانوی اسلام سر مشق بگیر و بچه‌‌های مرا در خط اسلام تربیت کنید. زیرا بچه‌‌های من باید راه مرا ادامه دهند و از فرزند بزرگ‌‌تر محمد می‌‌خواهم که درس‌‌های خود را بخواند و با درس خواندن تو است که می‌‌تواند ادامه را من باشد.

و از خانواده‌‌ام می‌‌خواهم که حجاب را خود داشته باشد و به دخترم بیاموزد. که به فرموده حضرت زهرا(س) ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است، زیبنده‌‌ترین زینت زن حفظ حجاب است. و از پدرم می‌‌خواهم که مرا حلال نماید. گرچه پسر خوبی برایش نبودم و مرا ببخشد. زیرا بخشش با بزرگان است. و از همه خویشان و دوستان می‌‌خواهم که مرا حلال نمایند و از خط اسلام و رهبر کبیر انقلاب اسلامی جدا نشوید که خط واقعی اسلام را رهبر بزرگ اسلام امام خمینی به ما هدیه آورده است. والسلام

قربان همگی شما حقیر حسن خطیر نامنی

1365/07/13

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE