جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حجت اله محمود زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید حجت اله محمود زاده

برادران استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمان‌‌‌ها براي تسكين دردهاست و هميشه به ياد خدا باشيد و در راه او قدم برداريد و مواظب باشيد هرگز دشمنان بين شما تفرقه نياندازند و شما را از روحانيت متعهد جدا نكنند كه اگر چنين كردند روز بدبختي مسلمانان و روز جشن ابركفرهاست.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حجت اله محمود زاده
نام پدر :علی
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۶/۰۹
محل تولد :روستای امام آباد دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۰۲/۲۶
محل شهادت :سردشت
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :امام آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای امام آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حجت اله محمود زاده در تاریخ ۱۳۴۱/۰۶/۰۹ در روستای امام آباد دامغان به دنیا آمد. پدرش مشهدی علی کشاورز بود. با سپری شدن دوران کودکی به مدرسه رفت و دوران ابتدایی را در همان روستا به پایان رساند. چون علاقه چندانی به ادامه تحصیل نشان نمی داد به امر پدر و به همرای برادر برای کار به تهران رفت.در آنجا با راهنمایی های برادر شغل باطری سازی را برگزید.

این شغل را همچنان ادامه داد تا اینکه برای خودش استادی شد. وقتی دوران سربازیش فرا رسید. برای اداء دین به مملکتش، خود را آماده پوشیدن لباس مقدس سربازی کرد حضور در بین جوانانی که برای دفاع از تمامیت جمهوری اسلامی این لباس را برتن کرده بودند فرصت مغتنمی برای او بود. تا علاوه برخودروسازی، اماده مراحل بالاتر زندگی بشود. حضور متجاوزین به میهن اسلامی همه و همه را برای دفع این تجاوز برانگیخت. 

حجت الله مأمور شده بود تا در غرب کشور در کنار دیگر همرزمان این مهم را انجام دهد. بعد از سپری شدن دوران سربازی به عضویت سپاه پاسداران در آمد وبا کسب تجربه دوران سربازی این بار در لباس مقدس پاسداری برای دفاع از حریم مملکت خود به جبهه اعزام شد گویی روح بلند این عاشق خدا در جبهه درکنار انسان های پاک آرام می گرفت. سرانجام حجت الله در تاریخ ۱۳۶۳/۰۲/۲۶ در منطقه سردشت از ناحیه سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید. پیکر پاک این دلاور بعد از تشییع باشکوه در روستای امام آباد به خاک سپرده شد.    

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله و انا اليه راجعون

« ان الذين آمنو والذين هاجرو وجاهدو افي سبيل‌‌‌ا... اولئك يرجعون رحمت‌‌‌ا... و الله غفور رحيم»

به درستي كه آنان كه ايمان آوردند وكساني كه هجرت گزيدند و در راه خدا جهاد كردند به رحمت اميدوارند و خداوند بسيار آمرزنده و مهربان است. سلام بر مهدي موعود آن منجي عالم بشريت و درود و سلام بيكران بر نايب بر حقش آن بت‌‌‌شكن تاريخ و سلام بر شهيدان گلگون كفن از صدر اسلام تا كنون كه با خون‌‌‌هاي خود اسلام را آبياري نمودند و سلام بر شما ملت شهيد پرور جمهوري انقلاب اسلامي ايران ملت قهرمان عزيز چند نصيحت دارم اميدوارم به عنوان پند از من حقير داشته باشيد.

اي جوانان نكند در رختخواب ذلت بميريد كه حسين(ع) در ميدان نبرد شهيد شد. مبادا در غفلت بميريد كه علي(ع) در محراب عبادت شهيد شد. مبادا در حال بي‌‌‌تفاوتي بميريد كه علي‌‌‌اكبر حسين در راه حسين(ع) و با هدف شهيد شد. اي مادران، مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه‌‌‌ها جلوگيري كنيد كه فردا در محضر خدا نمي‌‌‌توانيد جواب زينب(س) را بدهيد همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه‌‌‌هاي نبرد بفرستيد و حتي جسد او را تحويل نگيريد، زيرا كه مادر وهب فرمود سري را كه در راه خدا داده‌‌‌ام پس نمي‌‌‌گيرم.

برادران استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمان‌‌‌ها براي تسكين دردهاست و هميشه به ياد خدا باشيد و در راه او قدم برداريد و مواظب باشيد هرگز دشمنان بين شما تفرقه نياندازند و شما را از روحانيت متعهد جدا نكنند كه اگر چنين كردند روز بدبختي مسلمانان و روز جشن ابركفرهاست. به قول برادر امام جمعه عزيزمان، حضورتان را در جبهه‌‌‌هاي نبرد نور عليه ظلمت ثابت نگه داريد و درباره امام امت عزيزم بيشتر دقيق باشيد و سعي كنيد عظمت او را دريابيد و خود را تسليم او سازيد و صداقت و اخلاص او را دريابيد.

و ديگر اين‌‌‌كه از همه مهم‌‌‌تر رهنمودهاي امام امت از يادتان نرود و اخلاص خود را هم‌‌‌چنان حفظ كنيد اگر فيض شهادت نصيبم گشت آنان‌‌‌كه پيرو خط سرخ امام خميني نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند بر من نگريند و بر جنازه من حاضر نشوند. اما باشد كه دماء شهدا آنان را متحول سازد و به رحمت الهي نزديكشان كند.

سلام مرا به رهبر عزيزم برسانيد و بگوئيد تا آخرين قطره خونم با اين كفار بعثي مي‌‌‌جنگم و سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد تا هنگامي كه همه احكام اسلام در زير پرچم اسلام امام زمان(عج) به اجرا در آيد و سلام مرا به پدر و مادر عزيزم برسانيد و بگوئيد آفرين و صد آفرين بر تو پدر و مادر كه اين‌‌‌طور انسان تحويل جامعه داده‌‌‌اي، مادر جان شيرت را حلالم كن. آفرين اي مادر صدآفرين بر شيرت.

خدايا؛ بار الها؛ معبودا؛ معشوقا؛ مولايم! من ضعيف و ناتوان هستم دوست دارم چشم‌‌‌هايم را دشمن در اوج دردش از حدقه درآورد و دست‌‌‌هايم را در تنگه چزابه قطع كند پاهايم را در خونين شهر از بدن جدا سازد و قلبم را در سوسنگرد آماج رگبارهايش قرار دهد و سرم را از شلمچه از تن جدا نمايد تا در كمال فشار و آزار دشمنان مكتبم ببينند كه گر چه چشم‌‌‌ها دست‌‌‌ها و پاهايم و قلب و سينه و سرم را از من گرفته‌‌‌اند اما يك چيز را نتوانسته‌‌‌اند از من بگيرند و آن ايمان و هدفم است كه عشق به شهادت و عشق به معشوقم و به مطلق جهان هستي و عشق به شهادت و عشق به امام و اسلام است. خدايا جندالله را كه با سوگند به ثارالله در لشگر روح‌‌‌الله براي شكست عدوالله و استقرار حز‌‌‌الله زمينه‌‌‌ساز حكومت جهاني مهدي است حمايت كن.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE