جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید مهدی تقوی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید مهدی  تقوی

شهادت افتخاري بس عظيم است كه نصيب هركس نمي‌‌شود و شهيد شاهد و آگاه است و مواظب باشيد كه پشت پا به خون شهدا نزنيد كه خون شهيد همواره مي جوشد و تو را دير يا زود خفه مي كند .

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید مهدی  تقوی
نام پدر :سید خلیل
تاریخ تولد :۱۳۳۰/۰۷/۰۳
محل تولد :روستای قاسم آباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :معاون گردان پیاده
سن :۳۴ سال
خانواده چند شهید :چهار شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۵
محل شهادت :اروندرود
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حاج سید مهدی تقوی فرزند خلیل در تاریخ ۱۳۳۰/۰۷/۰۳  در روستای قاسم آباد،از توابع دامغان متولد شد. او پس از پشت سر گذاشتن دوران کودکی در روستا، به همراه خانواده به قم عزیمت نموده و در آنجا ساکن شدند. سید مهدی درس خود را تا سال ششم ابتدایی ادامه داد، ولی بعد از آن تصمیم گرفت وارد بازار کار شود و به حرفه ای مشغول شود.او شغل مغازه داری را انتخاب نمود و به این حرفه مشغول شد.

بعد از آن به دامغان نقل مکان کرده و در همانجا ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج پنج فرزند دختر به نام های فاطمه سادات ، زهرا سادات ، سمیه سادات ، طاهره سادات و مهدیه سادات یک فرزند پسر به نام سید محمد بود. او در دامغان مغازه پارچه فروشی داشت.

در زمان انقلاب او جزء کسانی بود که فعالیت زیادی داشت که انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و بعد از پیروزی انقلاب نیز باز هم یه فعالیت خود ادامه داد و مسئول کمیته انقلاب اسلامی دامغان بود، و تلاش زیادی در زمینه ریشه کن کردن مواد مخدر، مبارزه با فحشاء و… داشت و در این زمینه ها خدمات ارزنده ای به جامعه ی مذهبی دامغان کرد.

او مدتی هم به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و در آنجا خدمت می کرد ، ولی از آنجا هم استعفاء داد و دوباره به مغازه داری مشغول شد.

شهید در سال هایی که کشورمان درگیر جنگ تحمیلی بود،چندین بار از طریق بسیج به جبهه های نبرد حق علیه باطل، رفت و داوطلبانه و جان بر کف در مقابل دشمن ایستادگی کرد تا باز هم در صحنه ای دیگر خدمات خود را به کشورش کامل کند.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۵ در منطقه عملیاتی والفجر ۸ در اثر اصابت ترکش به سر مجروح و به بیمارستان سینا منتقل شد و در آنجا به مقام والای شهادت نایل شد.

پیکر پاک او در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی اش آرام گرفت.

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

« بنام خداي شهيدان »

« فرازهايي از وصيتنامه سومين شهيد خانواده سردار دلاور اسلام » 1- ما كه پيرو امام حسين(ع) هستيم بايد در عمل هم نشان بدهيم صداقت خودمان را كه فرداي قيامت پهلوي مادر حسين(ع) رو سفيد باشيم.

2- همه بايد بروند به جبهه و خداوند  اين بهانه‌‌هاي واهي و حرف‌‌هاي مفت را قبول نمي‌‌كند كه من مقلد فلان مجتهد هستم و يا بچه‌‌ها تنها هستند و يا چك دارم اين‌‌ها همه بهانه‌‌هاي بني‌‌اسرائيلي مي‌‌شود.

3- شهادت افتخاري بس عظيم است كه نصيب هركس نمي‌‌شود و شهيد شاهد و آگاه است و مواظب باشيد كه پشت پا به خون شهدا نزنيد كه خون شهيد همواره مي جوشد و تو را دير يا زود خفه مي كند.

4- جا دارد كه ما آنقدر شهيد و معلول و اسير بدهيم تا اين اسلام عزيز زنده گردد پرچم پر افتخار الله اكبر و لا اله الا الله در تمامي روي زمين بر افراشته گردد.

5- پدر و مادر بسيار بزرگوارم سلام عليكم ، شما بايد صبر كنيد چرا چون جدمان حسين (ع) 72 قرباني در راه دين داد وليكن شما فقط چهار قرباني داديد.

6- همسر عزيز از شما توقع دارم كه براي بچه هايم  از قرآن و اسلام و امام عزيز و روحانيت مبارز سخن بگوييد كه اين مملكت چه وضعي داشت و اكنون گلستان است.

7- هيچ وقت از روحانيت خط امام جدا نشويد كه جدا شدن همانا و به هلاكت رسيدن همانا و بدانيد دشمن شرق و غرب دير يا زود نقشه دارد كه شما را از روحانيت جدا كند بايد بيدار باشيد.

8- بعد از هر نماز به امام عزيز دعا كنيد و به آمريكا و شوروي و اسرائيل لعن و نفرين كنيد . بچه هاي عزيز اخلاق اسلامي و حجاب اسلامي را پيشه خود سازيد.

- برادرم و خواهرم ما بايد شكرگزار نعمت رهبري باشيم و اينكه در عصري بوديم كه حاكمان از بهترين و سالم‌‌ترين و با تقوي ترين مردم روي زمين هستند اگر قدر نعمت رهبري را ندانيد و شكر گزار نباشيد جان شما فرداي قيامت محاكمه خواهيد شد و به عذاب الهي گرفتار مي شويد.

10- برادر تا فرصت را از دست ندادي توبه كن و بدرگاه الهي ناله كن و دعا كن كه خدا تو را ببخشد. 11- بايد به دو اصل قبولي و تبري توجه بيشتري شود و افرادي كه مي بينيم نه با انقلاب و نه با اسلام كار دارند آنها را طرد كنيم.

12- برادر و خواهر اداري ميزي كه پشت آن نشسته اي خونبهاي شهدا است حواست را جمع كن كه چه مي كني جواب مردم را سريعتر بدهيد و مردم را ناراضي و سرگردان ننمائيد.

13- كسبه و كشاورزان عزيز شما تنها نفع خود را در نظر نگيريد به فكر انقلاب و جامعه باشيد كاري كنيد كه خودكفا و آزاد بشويم . 14- خانم‌ها و خواهران شما با حجاب اسلاميتان مشت محكمي به دهان ياوه گويان شرق و غرب بزنيد .

15- يادم مي آيد كه قبل از انقلاب به فكر اين بودم كه چرا ما در زمان پيامبر و ائمه معصومين نبوديم كه آنها را ياري نماييم فرمانشان را به جان بخريم و ليكن بعد از پيروزي انقلاب اين مسئله براي حقير حل شد كه اگر آنها را نديديم لا اقل ولي فقيه و نايب به حق امام زمان ـ ـ را درك كرده و زيارت نمودم و فرمانش را لبيك گفتم.

16- خانمها و خواهران ارجمند شما كه آرزوي زيارت حسين (ع) را داريد و دست شما به قبر آن بزرگوار نمي رسد شب هر جمعه به زيارت شهدا برويد.

17- آنهايي كه پشت به انقلاب و امام و به حركت شهدا و رزمندگان سرد برخورد مي كنند و قبول ندارند دو چهره هستند در تشييع جنازه ها شركت نكنند و در عزاي ما هم نباشند.

سيد مهدي تقوي 1364/11/15

یک دیدگاه برای “شهید سید مهدی تقوی”

  1. علی گفت:

    ایشون فرزند دیگری هم دارند که زمان شهادتشون هنوز به دنیا نیامده بودن و چند ماه بعد از سهادت آخرین فررندشون به دنیا آمد خانم دکتر مهدیه السادات تقوی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE