جستجو در دایره المعارف شهدا

شهیده بتول صفدری

فرازی از وصیت نامه:
شهید بتول صفدری

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :بتول صفدری
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۲۶/۰۴/۰۲
محل تولد :تهران
شغل :خانه دار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :مردمی
سن :۳۵ سال
خانواده چند شهید :چهار شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۳/۲۲
محل شهادت :تهران
نام عملیات :ترور توسط منافقين
موضوع شهادت :پشت جبهه
نحوه شهادت :ترور توسط منافقين

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهیده بتول صفدری در سال ۱۳۲۶ در تهران دیده به جهان گشود. پدرش آقای علی اکبر صفدری مغازه پلاستیک فروشی داشت و از این راه امرار معاش می کرد. او تحصیلاتش را تا ششم ابتدایی ادامه داد و بعد از آن در سن ۲۲ سالگی با آقای عباس علی آبادی ازدواج کرد.

همسرش راننده لوکوموتیو بود و به لطف خدا زندگی خوبی داشتند. او بعد از ازدواج به شاهرود آمد و در آنجا ساکن شدند. البته او در طول زندگی مشترک به واسطه ی شغل همسرش، به شهرهای زنجان، تهران و مشهد نیز رفته و مدتی در این شهرها سکونت داشتند.حاصل زندگی آنان سه فرزند بود. شهیده به همراه خانواده در تاریخ ۱۳۶۱/۰۳/۲۲ به تهران رفتند .

آنها جهت دید و بازدید به منزل برادر خود آقای اسماعیل صفدری رفته و در حالی که در منزل برادر خود نشسته بودند، افرادی مسلح و ناشناس به زور وارد خانه شدند و با شناسایی آقای اسماعیل صفدری ، شروع به تیر اندازی و شلیک پیاپی به طرف اهل خانه کردند. آن ها که جزء گروه منافقین بودند، طی این عمل وحشیانه اسماعیل و بتول صفدری، عباس علی آبادی (همسر بتول صفدری) و فرزند ۱۳ ماهه او را به خاک و خون کشیدن و همچنین در این حادثه همسر برادر او نیز زخمی شد.

دو فرزند او و دو فرزند برادرش در اتاق دیگری بودند و سالم ماندند و بعد از آن نزد مادربزرگ خود در شاهرود زندگی می کردند. منافقین بعد از به شهادت رساندن آن ها خانه را به آتش کشیدند تا عمل وحشیانه خود را کامل کنند. پیکر مطهر این شهیده به همراه برادرش در بهشت زهرا و پیکر فرزند ۱۳ ماهه او و همسرش در شاهرود به خاک سپرده شد.

تو را در هاله ای از نور می خواست                 تو را در برگ گل مستور می خواست

فقط خاکسترت بر دوش ما بود                     خدا شاید تو را این جور می خواست

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.