جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید امرالله بختیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید امرالله  بختیان

مادرجان هر وقتي‌كه براي من دلتنگ شدي يادي از خانواده شهدا و اجداد مكرمه‌ات كن كه چگونه بهترين جوانان خود را فداي اسلام كردند.  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :امرالله  بختیان
نام پدر :حسین
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۱۰/۲۰
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۵/۰۵
محل شهادت :سوسنگرد 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید امرالله بختیان فرزند حسین در تاریخ ۱۳۳۸/۱۰/۲۰ در شهرستان دامغان متولد شد. خانواده او مذهبی و معتقد به اصول دینی بودند. پدر امراله مرد زحمتکش و راننده اداره کشاورزی بود و از این طریق امورات خانواده نسبتاً پرجمعیت خود را می گذراند. شهید تا سن ۱۵ سالگی را با این شرایط و تحت سرپرستی این پدر بزرگوار سپری کرد و در این هنگام بود که متأسفانه سایه پر مهر پدرش را از دست داد.

از این زمان به بعد شرایط زندگی برای او و خانواده خیلی سخت شده بود و شهید با تحمل همه مشکلات و روزگار سخت ,در دامان مادر گرامی اش پرورش یافت و توانست با حمایت دایی خود درس بخواند و تحصیلاتش را تا پایان دوره متوسطه به پایان برساند. او دیپلم خود را از هنرستان فنی دریافت کرد.

شهید جوانی بود که علاوه بر اهمیت به تحصیل ,بسیار مذهبی بود و به گواه دوستان و اطرافیانش اکثر اوقاتش را در جلسات مذهبی , به فراگیری مسایل دینی و احکام اسلامی می پرداخت.

همین باورها و اعتقادات بود که تحمل شورش گستاخانه دشمن به خاک عزیز ایران را از او گرفته و باعث شد برای حضور در جبهه نبرد و جهاد در راه خدا و انقلاب اسلامی داوطلبانه به خدمت مقدس سربازی برود.

او سرباز وظیفه تیپ سه همدان بود و به منطقه طراح سوسنگرد اعزام شد و در تاریخ ۱۳۶۰/۰۵/۰۵ در همین منطقه به شهادت رسید و از شهد شیرین آن سیراب شد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

با درود فراوان به روان پاك‌باز شهداي اسلام و با سپاس از ايزد يكتا كه امت ما را امتي حق جو و ستيزه‌گر با دشمن اسلام و انسانيت آفريد بار پرودگار شكر كه امت ما را امامي بت‌شكن از سلاله پاك رسول‌الله(ص) عطا فرمودي.

و با سلام و درود بر تمامي رزمندگان اسلام كه با پيكار بي‌امان خود اسطوره‌اي از مقاومت و ايثار در مقابل  ملحدين و كفار ساختند و تداوم گر خط سرخ شهادت  مبارزه عليه قابيلان زمان شدند و اينك كه با ياري خدا و با عزمي جزم الهام گرفته از مكتب ايثار و جهاد و شهادت در مبار‌زه‌اي پيگير و بي‌امان روانه جبهه حق عليه باطل شدم ، خدا را شكر گذارم و پيامم را با خون اسلامي شما طليعداي است از انقلاب جهاني حجت خدا مهدي موعود و چنان سدي استوار و آهنين از اراده خلل‌ناپذير خود و اتكاء به مكتب انسان‌ساز خود بسازيد كه دشمن فكر خيانت به اسلام و مسلمين را نكند و با سلام به مادر عزيزم كه مرا در دامان  پاك خود پرورش كه قدم در راه اسلام گذارم ، مادرجان خداوند شما را صبر عطا فرمايد،

مادرجان هر وقتي‌كه براي من دلتنگ شدي يادي از خانواده شهدا و اجداد مكرمه‌ات كن كه چگونه بهترين جوانان خود را فداي اسلام كردند و با پيام و سلام من به برادران و خواهرانم كه تداوم‌گر راه خونين حسين و زينب باشيد اميدوارم بتوانم دين خود را به اسلام و امت اسلامي خود ادا نمائيم.

اسلام و مسلمين مزيد و مستدام باد. امير (امراله) بختيان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.