جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید الیاس جلالی

فرازی از وصیت نامه:
شهید الیاس  جلالی

اي همشهريان امام و ياران باوفا امام را تنها نگذاريد و جبهه را خالي نكنيد و دانشگاه‌‌ها را از بچه هاي حزب‌‌الله پر كنند كه اگر حزب‌‌الله صحنه‌‌ها را خالي كنند منافقين كرسي دانشگاه‌‌ها را مي‌‌گيرند و بايد زير چتر آن‌‌ها باشند. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :الیاس  جلالی
نام پدر :علی جمعه
تاریخ تولد :۱۳۳۷/۰۵/۱۵
محل تولد :روستای قلعه دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۸ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :قلعه
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید الیاس جلالی، فرزند علی جمعه،در تاریخ ۱۳۳۷/۰۵/۱۵،در دیباج(روستای قلعه) از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کارگر ذوب آهن بود و از این راه امرار معاش می کرد. شهید پس از اینکه دوران شیرین کودکی را در روستا سپری کرد،در همانجا به مدرسه رفت . اما مشکلات زیادی که در سر راه قرار داشت باعث شد بعد از مقطع پنجم ابتدایی تحصیل را کنار بگذارد. وی پس از آن برای اینکه کمک به حال پدر و خانواده اش باشد،به شغل کارگری روی آورد.

او چندین وچند سال را سخت کار کرد و زحمت کشید،تا اینکه به خدمت سربازی رفت.بعد از اتمام این دوره به استخدام شرکت زغال سنگ البرز شرقی درآمد در همین دوران بود که ازدواج کرد و از این وصلت مبارک یک پسر و دو دختر به یادگار مانده اند.

وقتی رژیم خود کامه عراق،جنگ تحمیلی را علیه کشورمان به راه انداخت وطی وحشی گریهای مزدوران و سرسپردگان این رژیم اوضاع بسیار سخت و نامناسبی بر جامعه آن روز حکم فرما شده بود،بنابراین غیور مردان ایران اسلامی تصمیم گرفتند این متجاوزان از خدا بی خبر را از این آب و خاک اهورایی بیرون کنند.

شهید جلالی هم یکی از این غیور مردان بود که به منظور دفاع از میهن اسلامی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد.

او از این طریق چندین مرحله در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت.و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ در منطقه عملیاتی کربلای ۴ (شلمچه) در اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر پاک شهید،پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت.  

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

 به نام الله و به نام رسولان وصيت‌‌نامه خود را آغاز مي‌‌كنم. اينجانب الياس جلالي فرزند علي‌‌جمعه ساكن روستاي قلعه چهارده بنا به وظيفه شرعي و تكليف الهي كه اعلام اعزام به جبهه شده‌‌بود در مورخه 65/06/29 با كاروان از چهارده به مقصد جبهه‌‌هاي نبرد حق عليه باطل به تيپ 12 حضرت قائم اعزام شدم، باشد كه اين‌‌دفعه راه كربلا بازگردد كه بتوانم در راه اسلام و اهداف انقلاب اسلامي و براي باز شدن راه كربلا و بعداً قدس با كافران بعثي بجنگم و اين جنگ كشورگشايي نيست بلكه يك انديشه مي‌‌باشد و كساني كه در اين راه هجرت مي‌‌كنند و شهيد مي‌‌شوند كشته مپنداريد كه مصداق اين آيه شريف  بقره (153) « ولا تقولو لمن يقتل في سبيل الله اموات بل احيا ولا كن لا يشعرون» و آن كسي كه در راه خدا كشته شد مرده مپنداريد بلكه او زنده ابديست وليكن همه شما اين حقيقت را درك نخواهيد داشت .

پدر و مادرم شما بايد افتخار كنيد كه فرزند شما يك رزمنده و آخر به شهادت رسيد اين شهادت راهي مي‌‌باشد كه علما در سن 60 الي 70 آخر هم به آن درجه نهايي نمي‌‌رسند و اگر در اين جنگ شهيد شدم به آن هدف و مقصودي كه داشته‌‌ام رسيده‌‌ام و در سوگ شهيد گريه و زاري نكنيد برادرانم مرا ببخشيد و تفنگم را نگذاريد كه بر زمين بيفتد برداريد و كفاران و منافقين را بر سرجاي خود بنشانيد كه ديگر فكر بلند شدن نكنند خواهرانم شما هم زینب‌‌گونه رفتار كنيد كه دل دشمنان به درد بيايد همسرم با فرزندانم با خوشرويي رفتار كنيد كه دلشان براي بابا تنگ نشود و فرزندانم راه مرا انتخاب كنند و با منافقين و كفاران بجنگيد و از كليه همشهريان عذر مي‌‌خواهم كه اگر در محيط زندگي خداي نكرده بدي يا تندي و رفتار خوبي نداشته‌‌ام من رو سياه را ببخشيد و از همه عفو و بخشش مي‌‌خواهم و در مرگ من گريه و زاري نكنيد چون كه منافقين خوشحال مي‌‌شوند شما با خوشحالي و الحمدلله و شكر گفتنتان عزايي باشد براي منافقان و در مجالس ختم افرادي را دعوت كنيد كه راه اسلام را دارند و حمايت كننده اين جنگ هستند.

اي همشهريان امام و ياران باوفا امام را تنها نگذاريد و جبهه را خالي نكنيد و دانشگاه‌‌ها را از بچه هاي حزب‌‌الله پر كنند كه اگر حزب‌‌الله صحنه‌‌ها را خالي كنند منافقين كرسي دانشگاه‌‌ها را مي‌‌گيرند و بايد زير چتر آن‌‌ها باشند. بچه‌‌هاي حزب‌‌الله طوري بسيج بشويد براي رفتن به دانشگاه‌‌ها و جبهه‌‌ها كه منافقين از بسيج شدن شما حسرت ببرند ديگر عرضي ندارم به اميد پيروزي لشكريان اسلام بر كفر جهاني. خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

الياس جلالي ـ 65/07/07

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.