جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید اسماعیل علی آبادیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید اسماعیل علی آبادیان

انقلاب شكوهمند اسلامي ملت مسلمان ايران را كه با خون هزاران شهيد به ثمر رسيده با تمام وجودم تأييد مي‌كنم و آن را صددرصد اسلامي مي‌‌دانم و حضرت امام خميني را مرجع تقليد شيعيان جهان و اين بزرگ مرد تاريخ اسلام و سلاله پيامبر گرامي را رهبر واقعي و نايب بر حق حضرت مهدي مي‌‌دانم و او را كه سلام و درود خداوند بر او باد شايسته رهبري مسلمانان جهان مي‌‌دانم و از كساني كه عرايض حقير را قبول دارند مي‌‌خواهم اين رهبر عزيز را ياري و از دستوراتش پيروي كنند كه رضاي خداوند در آن است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :اسماعیل علی آبادیان
نام پدر :مححدقلی
تاریخ تولد :۱۳۱۹/۰۳/۰۱
محل تولد :روستای علی آباد دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۴۵ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۲/۲۹
محل شهادت :حاج عمران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید اسماعیل علی آبادیان، فرزند محمدقلی در سال ۱۳۱۹/۰۳/۰۱ در روستای علی آباد از توابع شهرستان دامغان متولد شد. او در خانواده ای مذهبی و متدین پرورش یافت و به دلیل مشکلات اقتصادی موفق به امر تحصیل و درس خواندن نشد و سوادش در حد خواندن و نوشتن بود.

او از همان نوجوانی کار می کرد تا بتواند با کار و تلاشش، باری از دوش خانواده بردارد و کمک خرج آنها باشد. زندگی اش به همین صورت سپری می شد تا اینکه زمان رفتن به خدمت سربازیش رسید. او به سربازی رفت و پس از گرفتن کارت پایان خدمت در شرکت راه آهن مشغول به کار شد و به استخدام آنجا درآمد.

بعد از شروع به کار تصمیم گرفت گذشته را جبران کند و درس بخواند.او با جدیت و اراده ی راسخ درس خواند و موفق شد مدرک دیپلم خود را بگیرد. وقتی دیپلم خود را گرفت در شرکت راه آهن شهرستان ازنا مشغول به کار شد. شهید در آن زمان ازدواج کرده و تشکیل خانواده داد و سه فرزند به نام های ابوالفضل، صنوبر و زهرا داشت و عباس و حمید نیز در ازنا متولد شدند. با شروع جنگ تحمیلی و حمله ی ناجوانمردانه ی ارتش مزدور عراق به کشورمان،بسیاری از مردان و جوانان غیور ایرانی به پا خاسته و برای دفاع از این مرز و بوم ،لباس رزم پوشیدند. شهید علی آبادیان نیز با عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ازنا چندین بار به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفته تا او نیز در این حماسه ی غرور آفرین ملت ایران سهمی داشته باشد.

او در منطقه ی عملیاتی حاج عمران خدمت می کرد و در سنگرهای مجاهدت در راه خدا دلاورانه می جنگید تا به وظیفه ی خود در قبال کشورش و ملت شریف آن جامه ی عمل بپوشاند و دین خود را به ملت و کشورش ادا کرده باشد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۲/۲۹ بر اثر اصابت ترکش به بدن ،به درجه ی والای شهادت نایل آمد. پیکر پاک این بسیجی دلاور پس از انتقال به دامغان در گلزار شهدای آنجا به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء والصديقين

به نام خداوند يكتا كه همه چيز در دست اوست. اينجانب اسماعيل علي‌‌آباديان فرزند محمدقلي متولد 1319 به شماره شناسنامه 5 صادره از دامغان در روز دوشنبه مورخ 25 فروردين ماه 1365 ساعت 6 بامداد در كمال صحت و سلامت وصيت نامه خويش را تنظيم مي‌‌نمايم. به نام خداوند و با ستايش بي‌‌كران از محبوبي كه نعمت اسلام را به ما ارزاني داشت و با درود بر رسول گرامي اسلام حضرت محمد(ص) كه با ابلاغ رسالت بشريت را از جهل و گمراهي رها ساخت و با درود بر دوازده اختر تابناك آسمان ولايت از حضرت علي(ع) تا حضرت مهدي(ع) كه با ظهور خويش جهان را مخزن عدالت خواهد ساخت و با درود بر حضرت زهرا(س) كه الگوي زنان مسلمان گرديد و با درود بر شهداي دين خدا از صدر اسلام تا كربلاي حسين(ع) و با درود بر گلگون كفنان و لاله‌‌هاي دشت‌‌هاي گرم و كوه‌‌هاي سر به فلك كشيده ايران اسلامي كه با قطعه قطعه شدن بدنشان و ايثار جان ننگ و ذلت را از دامن ملت مسلمان پاك كردند و با بيرون راندن دشمنان شكست خورده اسلام تاج فتح و پيروزي را بر سر ملت قهرمان و مسلمان خويش نهادند و ننگ شكست را بر دشمنان كافر اسلام چشانيدند و با درود بر اسيراني كه همانند حضرت موسي ابن جعفر(ع) در زندان‌‌هاي بعثيان كافر گرفتارند ولي دشمن زبون را به ستوه آورده‌‌اند.

و سلام و درود بر خانواده‌‌هاي محترم شهدا، اسرا، مفقودين، و معلولين و مجروحين كه با تحمل درد فراق عزيزانشان دشمنان اسلام را ديوانه كرده‌‌اند و هرگز لب به شكوه و شكايت نگشوده‌‌اند و اما با تمام وجودم به خداوند يكتا ايمان دارم و تا خود را شناخته‌‌ام تنها او را ستايش كرده‌‌ام  و تنها از او ياري جسته‌‌ام و تا ابد نيز چه در دنيا و چه در آخرت اين چنين خواهم بود.

ان‌‌شاءالله به رسالت پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد(ص) و دوازده وصي بر حق آن حضرت كه امامان دوازده‌گانه ما شيعيان مي‌‌باشند و به قرآن كريم كه از طرف خداوند بر پيامبر گرامي اسلام نازل گرديده و بر فرشتگان خداوند به روز رستاخيز و به همه چيزهايي كه خداوند امر فرمود ايمان كامل دارم و به حقانيت آن گواهي مي‌‌دهم و تا سر حد توانم از آن‌‌ها اطاعت كرده‌‌ام و همچنين به پاداش خداوند به نيكوكاران و عذاب الهي به بدكاران ايمان كامل دارم و با تمام وجودم و كمال باور بر اين عقيده‌‌ام كه حضرت مهدي امام زمان(عج) به امر خداوند در غيبت كبري به سر مي‌‌برد و ذخيره خداوند است براي روز موعود كه خود مصلحت بداند.

انقلاب شكوهمند اسلامي ملت مسلمان ايران را كه با خون هزاران شهيد به ثمر رسيده با تمام وجودم تأييد مي‌كنم و آن را صددرصد اسلامي مي‌‌دانم و حضرت امام خميني را مرجع تقليد شيعيان جهان و اين بزرگ مرد تاريخ اسلام و سلاله پيامبر گرامي را رهبر واقعي و نايب بر حق حضرت مهدي مي‌‌دانم و او را كه سلام و درود خداوند بر او باد شايسته رهبري مسلمانان جهان مي‌‌دانم و از كساني كه عرايض حقير را قبول دارند مي‌‌خواهم اين رهبر عزيز را ياري و از دستوراتش پيروي كنند كه رضاي خداوند در آن است،

و اما سخني با تو، با تو كه مي‌‌گويي بچه‌‌ام كوچك است، خانه‌‌ام ناتمام است و گرفتاري‌‌هاي ديگر را بهانه قرار مي‌‌دهي و از رفتن به جبهه خودداري مي‌‌كني آيا اگر همه چيزت كامل بود آيا به جبهه مي‌‌رفتي مگرجنايت‌‌هاي رژيم جنايتكار عراق اين دست نشانده استكبار جهاني را در خرمشهر هويزه بستان سوسنگرد و جاهاي ديگر نشنيدي آيا نمي‌‌داني اگر دشمن خداي نخواسته بر ما غلبه كند خانه نيمه‌‌كاره است را ويران، بچه‌‌هايت را مقتول و اموالت را كه به آن دلبسته‌‌اي به غارت خواهد برد اين بهانه‌‌ها را كنار بگذاريد و بدانيد اين مردانگي نيست كه در سايه ايثار ديگران به خوشي بپردازي، به سوي جبهه حركت كن و به ياري دين خدا بشتاب تا رستگار شوي و اما سخني با بعضي از محتكرين و گرانفروشان، براي چه به اين مردم اين‌‌قدر عرصه را تنگ مي‌‌كنيد آيا مي‌‌دانيد تا فردا زنده خواهيد بود هيچ مي‌‌دانيد امروز موقع گردآوري مال آن هم به قيمت اشك چشم يتيمان نيست پس خدا را رزاق خود بدانيد و از گرانفروشي و احتكار كه خشم خداوند و غضب او را در بر خواهد داشت دست برداريد كه قهر خداوند دامنگيرتان خواهد شد و سخني با كاركنان ادارات نه با آنهايي كه وظيفه خود را انجام مي‌‌دهند بلكه با كساني كه در چنين موقعيتي قصور و كم كاري مي‌‌كنند و ارباب رجوع بيچاره را سرگردان مي‌‌نمايند برادر از اين كار غير انساني دست بردار و گرنه اين مردم تو را نخواهند بخشد.

اما كارهايي كه تاكنون براي رضاي خدا بعد از پيروزي انقلاب اسلامي انجام داده‌‌ام فقط هدفم خدمت به اسلام و رضاي خداوند بوده و هرگز هدف خودنمايي نداشته‌‌ام، اميد است خداي بزرگ بپذيرد، تا آن‌‌جا كه اطلاع دارم نماز و روزه بدهكار نمي‌‌باشم و به كسي هم بدهكار نمي‌‌باشم اما اگر كسي ادعا نمود و ثابت كرد راضيش كنيد.

والسلام

بنده حقير و ذليل خداوند اسماعيل علي‌‌آباديان 1365/01/25

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE