جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید احمد بیناییان

فرازی از وصیت نامه:
شهید احمد بیناییان

روزها از پي هم يكي پس از ديگري مي‌گذرد چهره طبيعت هر روز رنگي تازه دارد و در اين تازگي پيامي جديد را از حلقوم بي‌حنجره‌اش سر مي‌نهد تا كه جامعه انساني بتواند فارغ از همه بندگي‌ها كشنده بر عظمت‌هاي خويش واقف گردد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :احمد بیناییان
نام پدر :رمضان
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۹/۱۲
محل تولد :کلاته
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :نیروی آماد
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید احمد بیناییان، فررند رمضان در تاریخ ۱۳۴۴/۰۹/۱۲ در کلاته ، از توابع شهرستان دامغان، چشم به جهان گشود. پدرش کارگر شرکت ذوب آهن بود و از این راه امرار معاش می کرد. شهید دوره ی کودکی را در صفای صادق روستا تجربه کرد و در همانجا پا به عرصه ی علم و دانش نهاد. او دوره ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت. اما بنا به شرایط موجود و مشکلات اقتصادی، تصمیم به ترک تحصیل گرفت. با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، او که فردی متدین و انقلابی بود، با این نیت که به یاری امام امت (ره) و این انقلاب مقدس بشتابد، به مجموعه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی دامغان پیوست.

با آغاز و شکل گیری جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و از همان روزهای نخستین،همچون بسیاری دیگر از فرزندان غیور ایران اسلامی،پا به جبهه های نبرد حق علیه باطل گذاشت. وی از آن به بعد تقریباً همه فرصت خود را در منطقه سپری می کرد.

او آنقدر راسخ و استوار بود که حتی چندین و چند مرحله مجروحیت شدید هم او را از هدف مقدس خود که همانا آزادی و استقلال این خاک اهورایی بود باز نداشت. او حتی بعد از ازدواج هم نتوانست همسنگرانش را در منطقه تنها بگذارد.

و سر انجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ در منطقه عملیاتی کربلای ۴، مورد اصابت تیر مستقیم دشمن بعثی قرار گرفت و به دیدار معشوق شتافت. پیکر پاک شهید، پس از تشییع ، در زادگاهش خاکسپاری شد.

                                                                                       

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بنام ا... پاسدار حرمت خون شهيدان

روزها از پي هم يكي پس از ديگري مي‌گذرد چهره طبيعت هر روز رنگي تازه دارد و در اين تازگي پيامي جديد را از حلقوم بي‌حنجره‌اش سر مي‌نهد تا كه جامعه انساني بتواند فارغ از همه بندگي‌ها كشنده بر عظمت‌هاي خويش واقف گردد و امروز كه به بركت عاشوراي خونين كربلا به رهبري سرور آزادگان و سمبل بارز كمال معرفت حسين(ع) بزرگ ، رنگي خونين بر طبيعت حاكم است و در ارتفاعات و دشتهاي پهناور اين مرز و بوم نظر را جلب نمي‌كند مگر درياي خروشان خون پاكان و حماسه آفرينان كه عارفانه و عاشقانه جان باختند و رضاي جانان خريدند بر ماست لحظه‌اي بينديشيم و با شناخت وظيفه بر مسئوليت خطير خويش جامه عمل پوشيم چرا كه امروز صحنه كربلا و جان بازي عاشقان تكرار و جاني تازه گرفته است و بر همه آنان كه نواي انسانيت و كمال سر مي‌دهند ندا مي‌دهد خفتن در بسترهاي ذلت ننگ است.

روز، روز حركت است و فرياد بايد با گام‌هاي استوار در راه حفظ اسلام و قرآن كه اينك در خطري بزرگ است پاي را بر زمين كوبيده و در مكتب خونين عاشورا درس ايثار و فداكاري گرفت. خداوندا سپاس تو را به خاطر اين‌كه بر بنده ضعيف و ناتوان خويش منت نهادي و شيريني حركت و مبارزه در جهت خودت را بر كام تلخم چشانيدي بلكه بتوانم جداي از همه متعلقات دنيايي بر عظمت‌هاي فراواني كه به من ارزاني داشته ‌اي بينديشم و براي رسيدن به آن كوشا باشم.

پروردگارا گرچه زيادي معصيت و سركشي از دستوراتت استخوا‌ن‌هاي بدنم را در هم شكسته ولي اميد به رحمت و بخششت بر وجود  بي‌رمقم توانائي تازه بخشيد و توانستم در همراهي و همگامي راهيان قله نور و پرگشايان عالم ملكوت به سويت حركت كنم و توفيق يابم مأمن اصلي خويش را در ميادين نبرد مبارزه كه عزت و شرف مسلمين و حق جويان درآن است پيدا نمايم.

والسلام عليكم و رحمه ا ...

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.