جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابوالفضل ابراهیمیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابوالفضل  ابراهیمیان

بر سجاده‌‌ای به وسعت زمین با قربتی بر خون شهیدان رنگین، در قبله‌‌ای به عمق هستی در صفوفی به شکوه اقیانوس، با ایمانی راسخ‌تر از کوها، با آیاتی به زیبایی حقیقت به امامت نور خورشید نماز می‌گذاریم، عید و عزایمان یکسان است ومیلادگاهمان یک‌‌جا.  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابوالفضل  ابراهیمیان
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۶/۱۱
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۵
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به شکم و پهلو

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابوالفضل ابراهیمیان، فرزند علی اکبر،در ۱۳۴۲/۰۶/۱۱ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش بازنشسته شهرداری بود و از طریق حقوق بازنشستگی امورات خود و خانواده را تامین می کرد.او دوران کودکی خود را در دامغان گذراند و در سن هفت سالگی وارد دبستان شد. پس از گذراندن دوره ی ابتدایی،وارد مقطع راهنمایی و بعد دبیرستان شد.

وقتی او در سال سوم دبیرستان مشغول به تحصیل بود،چندین سال بود که ارتش مزدور عراق کشور ما را مورد حمله قرار داده بود. ملت شریف ایران در طی آن سال های سخت نشان دادند که غیرت ایرانی اجازه نمی دهد خاک مقدس وطن به دست بیگانگان بیفتد و نا اهلان و نامحرمان کشور را غصب کرده ودر آن حکومت کنند.

ابوالفضل نیز مانند دیگر جوانان،درس ومدرسه را رها کرده و به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت تا او نیز به عنوان یک بسیجی در این حماسه نقشی داشته باشد و به تکلیف شرعی خود در قبال اسلام و قرآن جامه ی عمل بپوشاند. او از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منطقه عملیاتی کربلای پنج اعزام شد.

او به مدت سه سال در جبهه های نبرد حق و حقیقت علیه سیاهی و ظلمت دلاورانه جنگید و از وطنش در برابر دشمنان پاسداری کرد و سر انجام پس از دلاوری ها و رشادتهای زیاد در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۵ بر اثر اصابت ترکش به شکم و پهلو مجروح شده و به بیمارستان شهید رجایی اهواز منتقل گشته ولی چون شدت جراحات زیاد بود به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر پاک این بسیجی دلاور در دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی اش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنو هل ادلکم علی تجاره تنجیکم من عذاب الیم تومنون با لله و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله با موالکم و انفسکم

ای اهل ایمان شما را به تجارتی که شما را از عذاب خدا نجات بخشد دلالت می‌کنم ایمان بیاورید به خدا و رسولش و جهاد کنید در راه خدا با اموال و جان‌‌هایتان. به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان وبه نام نامی جهان، رسول گرامی اسلام و به نام یگانه منجی عالم بشریت حضرت‌‌مهدی (عج) تعالی و به نام امام بت‌‌شکن جماران و به نام امت قهرمان و خانواده شهدا.

بر سجاده‌‌ای به وسعت زمین با قربتی بر خون شهیدان رنگین، در قبله‌‌ای به عمق هستی در صفوفی به شکوه اقیانوس، با ایمانی راسخ‌تر از کوها، با آیاتی به زیبایی حقیقت به امامت نور خورشید نماز می‌گذاریم، عید و عزایمان یکسان است ومیلادگاهمان یک‌‌جا.

از میان همه گل‌ها لاله را برگزیده‌ام و از بین تمامی باغ‌‌ها بهشت را سرود پیروزی‌‌مان نغمه مرگمان الله اکبر هر روزمان مفتاح هر رزم‌‌مان مسجد هیبت قوت‌‌مان، صلابت عزیمان، اخوتمان، عبادتمان نماز امید اکثرمان، دعای هر شجان نور اخترمان موت اطهرمان، مرگ احمدمان، جنگ اکبرمان، جشن عزایمان، یکی است شهادت، کتاب مکتبمان، نور مشعلمان، مقصدمان، یکی است.

قرآن، تفریگاه دنیایمان، کشتگاه آخرتمان، خرمگاه تاریخمان، زیارتگاه ملتمان یکی است. گورستان، از بین تمام رنگ‌ها رنگ سرخ را برگزیده‌ام و از میان انواع مرگ‌ها شهادت را و از تمامی باغ‌ها گورستان را و از تمام گل‌‌ها لاله ها را.

هیچ یک از ما به مرگ طبیعی نمی‌میریم، مرگ طبیعی ما شهادت است عید و عزایمان سرد و خشن است و میعاد چشمانمان قبرستان و زیباترین درختان حیاتمان در گورستان می‌روید و نه گورستان بلکه نورستان از تمامی انبیا محمد و از تمامی رهبران علی و از تمامی مجاهدان حسین (ع) و از تمامی قصدها، قیام حضرت‌‌مهدی (ع) و از تمامی کتاب‌ها قرآن را برگزیده‌ام. پدر و مادر و امت قهرمان:

شهامت، انسانیت، پاکیف راستی، امانت‌‌داری، ایثار، نوع‌‌دوستی، تحمل و صبر و شهادت از خصلت‌‌های زمان انقلاب است و اگر من چند جان می‌داشتم حاضر بودم که همگی را در راه اسلام فدا نمایم و در این راه هم‌‌چون شمع بسوزم و راه را روشن نمایم تا رهروان شهادت راه را به جان بپیمایند.

عزیزانم اینک که در آخرین لحظات عمرم می‌خواهم سخنی کوچک بگویم ولی این کوچکی سخنم همان وصیت من می‌باشد این است. اولا:ً شکر و سپاس خداوند را که به ما نعمت جمهوری اسلامی را عطا فرمود و ما را به راه راست هدایت وتوفیق دادکه بتوانم در جبهه حق علیه باطل حضور یابم و در این دانشگاه الهی به دفاع از اسلام و مکتب انسان سازش باشم.

و این حرکت آگاهانه را با شناخت فقط به خاطر اطاعت از فرمان‌‌برداری از خداوندمان و پیروی از دستورات امام زمان و نائب بر حق او می‌باشد چرا که خداوند می‌‌فرماید: «تا زمانی که فتنه در روی زمین است مقاتله نمایید.»

پدر و مادر و امت شهید پرور، ما گنه‌‌کاران خجالت می‌کشیم که نمی‌توانیم کاری نماییم که مورد خشنودی شما گردد. فقط می‌توانیم با اهدای خون خود که حرکت سازی باشد یاد فرزندانتان وعزیزان رزمنده را در پیش چشم شما برای لحظه‌‌ای مجسم سازیم هنگامی که خبر شهادت ما را می‌شنوید همگی به یادی می‌افتید از خاطرات شهیدانتان و فقط خواهش کوچکی که داریم التماس دعا به جان امام و رزمندگان اسلام می‌باشد امیدوارم که امام و امت و خانواده شهدا در قیامت شفیع ما گردند در پیش سرور آزادگان حسین بن علی (ع) پدر و مادرم و امت حزب‌‌الله من هیچ‌‌وقت نمی‌گویم که قادر نیستم که به شما پیام بدهم چون می‌‌دانم که خداوند متعال مرا کمک می‌نماید همان‌‌طور که در قرآن می‌‌فرماید:

«رب شرح لی صدری و یسر لی امری واحلل عقده من لسانی یفقهوا قولی» و من که موفق گشتم در جبهه شرکت نمایم و ان‌‌شاءالله به لقاءالله بپیوندم و بهتر راحتی را بر سختی و مرگ ترجیح بدهم باید که پیامی هم داشته باشم، اما پیامم با اعترافاتم به گناهان بزرگ و کوچک، می‌باشد تا می‌توانید سعی نماید که گناه نکنید که پشیمانی سودی ندارد و اگر گناهی دارید توبه نمایید که خدا رحمان و رحیم است خدا را فراموش نکنید از اسلام و مسلمین جهان دفاع نمایید حق را پیدا نموده و از باطل دوری کنید.

جوانان و نوجوانان و هم‌‌سالان، بیشترین وقت خود را صرف عبادت و نزدیکی به الله بگذرانید. شیطان درون را بکشید و فرشته را به قلب‌‌های پاک خود جای دهید هم‌‌چون من گنه‌‌کار نباشید که در دم آخر اعتراف می‌نماید و توبه می‌کند و باید استغفار نماید تا خدا به فضل وکرمش او را به سوی خود بخواند، عزیزان اگر در جوانی و نوجوانی گناه نکردی بدان که شیطان درون را می‌توانی در درون خود بکشی در زمان پیری.

عزیزان قدر جوانی‌‌تان را بدانید و روی به خدا آورید شما دارای قلب‌هایی پاک هستید آن را سیاه ننماید بگذارید که پاکی قلب تمام وجودتان را فرا گیرد. خواهران و برادران: حضرت‌‌زینب (س) امام‌‌حسین (ع) و حضرت‌‌ابوالفضل (ع) همه یک راه رفتند و سرور زنان جهان زینب و سرور شهیدان حسین (ع) است و علمدار تمامی علمداران و پرچمداران ابوالفضل (ع) است و شما باید راه آن‌ها را سر مشق بگیرید و مبارزه نمایید با بی حجابی وعوام‌‌گرایی و نوگرایی.

پدر و مادرم من در مدت عمرم به هیچ چیزی از مال دنیا طمع و چشم‌‌داشتی نداشتم ولی در پیش خدا نتوانستم به خدا نزدیک‌تر شوم تا زودتر مرا انتخاب نماید.

اما پدر وم ادر عزیزم در مدت عمرم وصیتی دارم که امیدوارم آن را انجام دهید مدت 2 ماه برایم نماز بخوانید. 5 نوار به مسجد قلعه هدیه نمایید و 1000 ریال به حسینیه حضرت ابوالفضل هدیه دهید در مزارم سوره کوثر بخوانید، چون اگر شهید شدم و نماز هایم که یادم نیست نخوانده‌ام یا خوانده‌ام را بخوانید وده روز روزه بگیرید یا کفاره دهید و مبلغ 1000 تومان به مسجد قلعه بدهید از اموال دنیا یک ساعت دارم که به جبهه هدیه نمایید اگر به دستتان رسید و قرآن مجید را به برادر کوچکم و کتاب‌‌ها را نیمی را به مسجد قائم و نیمی را به حسینیه ابوالفضل هدیه نمایید.

والله که مادرم برای دامادیم نگه داشته اگر مایل بود و راه کربلای حسین باز شد در ضریح حضرت حسین بن علی (ع) بیندازید. پدر و مادرم آخرین سخنم این است که نگذارید خون شهدا پایمال گردد راهم را پیموده تقوای را پیشه خود سازید و اگر در این مدت کو چک‌‌ترین آزاری به شما رسید حلالم نماید، هم شما و هم تمامی فامیل‌ها و دوستان و امت شهید پرور، پدرم اگر جسد من به دستتان نرسید ناراحت نباشید بلکه خوشحال باشید و اگر به دستتان رسید مرا در فردوس‌‌رضا دفن نمایید و صبر را پیشه خود سازید که خداوند با صابرین است.

والسلام

اهواز تیپ 21 امام رضا ع گردان حضرت رسول الله واحد رزمی تاریخ

64/11/16

ابوالفضل ابراهیمیان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

70-486 Study Guide C2150-533 Exam HP0-417 Study Guide 4A0-107 IT Exam E22-189 Dumps CCFP-KR Exam PDF 250-223 PDF HAAD-RN Exam PDF JN0-561 IT Exam 650-303 Exam CWSP-205 Dumps 310-025 Dumps 1Z0-535 PDF E20-097 PDF JN0-322 IT Exam 000-597 VCE 920-197 Exam 1Z1-055 PDF HP2-Q06 Certification C_TSCM62_66 PDF GG0-200 Certification 000-114 PDF PH0-100 Exam C2040-408 Exam HP2-W102 Certification CX-310-302 Exam JN0-730 VCE 050-724 Certification ACSO-IPG-CTT-13-02 IT Exam EE0-065 VCE LOT-980 Exam 050-876-CNI(3000) Study Guide 1Z1-221 Dumps M2040-642 PDF 920-215 Exam ST0-086 Dumps C9550-606 IT Exam 010-010 Exam PDF HP0-603 Exam PDF C2180-371 Dumps PEGACSA71V1 IT Exam C2080-471 Exam 70-981 Exam PDF C2010-653 Dumps HP0-914 IT Exam HP0-500 Exam CT0-101 PDF HHS Exam PDF 650-281 Dumps 000-742 PDF 310-815 Study Guide 270-551 Certification 1Z0-430 Exam COG-385 VCE HP0-J50 Certification ZJN0-643 Exam 1Z1-863 IT Exam 1Z0-041 Exam HP0-538 IT Exam C4040-122 Study Guide 000-365 Exam PDF 310-540 Certification M2180-667 PDF EE0-302 VCE 050-703 Exam PDF HP0-276 VCE 9A0-142 Exam PDF