جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابراهیم امیراحمدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابراهیم  امیراحمدی

از برادرانم می‌خواهم که نگذارند سلاح گرم و خون خیس من سرد و خشک گردد سلاح را برگرفته و تا شهادت به جهاد پرداخته. ازخواهرانم می‌خواهم که زینب‌وار وار عمل نموده و این را از من داشته باشند که بهترین و ارزنده‌ترین چیز برای ما مرگ سرخ است و ارزنده ترین زینت شما حجابتان است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابراهیم  امیراحمدی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۳/۰۸
محل تولد :امیریه
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۱۱/۲۰
محل شهادت :فکه
نام عملیات :والفجر مقدماتی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به صورت

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابراهیم امیر احمدی فرزند محمد در تاریخ ۱۳۴۵/۰۳/۰۸ دیده به جهان گشود. او کشاورز زاده بود و پدر امورات خانواده را از این طریق تأمین می کرد. شهید به درس و مدرسه بسیار علاقه مند بود.

بعد از این که دوره ابتدایی و راهنمایی را پشت سر گذاشت در همان روستا وارد دبیرستان شد. او در دبیرستان هم دانش آموز موفقی بود تا این که کشورش هدف هجوم گستاخانه دشمن بعثی قرار می گیرد.

در آن روزها بسیاری از جوانان و نوجوانان هم سن و سال او از این حرکت وقیحانه صدام به خروش آمده و پا به جبهه و جنگ با این مزدوران نهادند.

وقتی حدود یک سال از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران می گذشت او در کلاس سوم دبیرستان مشغول به تحصیل بود , در همان سال با تشدید حملات نظامی عراق به خاک ایران او با وجود سن کم , با اتکا به ایمان و عزمی راسخ تصمیم گرفت به جبهه برود , تا سرزمینش از گزند دشمنان در امان بماند .

پس به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و از این طریق دوبار به جبهه اعزام شد.

و بالاخره وقتی برای بار دوم پا به صحنه نبرد گذاشت , در تاریخ ۱۳۶۱/۱۱/۲۰  طی عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به فیض شهادت نایل گردید. پیکر مطهرش در گلزار شهدای شهر امیریه دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً کانهم بنیانٌ مرصوص

به نام ایزد یکتا و سپاس بی حد معبود بی‌همتا را که از آفرینش، مارا با نور هدایت به صراط مستقیم و خط محمد و آلش و پاکان و خاصان درگاهش رهنمون ساخت و سپاس بی‌حد وی را که افتخار امت صاحب‌الزمان بودن را به ما عطا فرمود. و نعمت جنگ را که چون دانشگاهی امت ما را در آن آبدیده شده و توانست با شیاطین درون و برون به ستیز برخیزد را به ما عطا فرمود و شکر خداوند متعال را که با یاریش و تحت رهبری و ائمه اطهار (ع)توانستیم بر آن‌ها غلبه نموده و به چنین موقعیتی دست پیدا کنیم.

و سلام و درود بیکران بر محمد(ص) و آلش به خصوص سرور شهیدان حسین‌بن‌علی(ع) سیدالشهدا، بزرگ معلم انسان‌ساز تاریخ و حضرت مهدی(عج)فرزند پاک آن شهید بزرگوار که عالمی منتظر قدم مبارک و پربرکت آن حضرت می‌باشندو در پناه حاکمیت آن حضرت است که عدالت مفهوم پیدا کرده و قسط بر پا می‌گردد.

و سلام و درود بر خمینی روح خدا نایب مهدی موعود که زمینه‌ساز ظهور مولا و آقایمان می‌باشد و از خداوند بزرگ طول عمر و صحّت و سلامتی ایشان را مسئلت می‌نمائیم. پروردگارا از عمر ناقابل ما بکاه و بر عمر پربرکتش بیفزا.

اینجانب ابراهیم امیر احمدی با آگاهی کامل شهادت می‌دهم که برای دفاع ازمملکت اسلامی به فرمان بزرگ رهبر مسلمانان جهان و مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی به جبهه حق علیه باطل شتافتم. امید است که خون ما نهال نوپای انقلاب اسلامی را بارور نموده و شهادت ما موجب آگاهی و رشد فکری جامعه جهانی اسلام گردد. از شما ملت قهرمان می‌خواهم که پشتیبان روحانیت مبارز و رد خط امام باشید. وصیت من به پدرم اینست که:

پدرجان: شمابرای من خیلی زحمت کشیدی ولی من برای شما کاری نکردم. مادرم: می‌دانم داغ فرزند برای مادر خیلی مشکل است ولی باید چون لیلی بانوی بزرگوار اسلام باشی و داغ فرزندت را تحمل کنی و تو هم مادرم برای من خیلی زحمت کشیدی تا بزرگم نمودی ولی هرچه فکر کردم نتوانستم از این بهتر به شما خدمت کنم که در راه اسلام و قرآن و مملکتمان جهاد نموده و شهید بشوم.

از برادرانم می‌خواهم که نگذارند سلاح گرم و خون خیس من سرد و خشک گردد سلاح را برگرفته و تا شهادت به جهاد پرداخته و مجد و عظمت را به ارث برای فرزندان خود بگذارند.

ازخواهرانم می‌خواهم که زینب‌وار  وارد عمل نموده و این را از من داشته باشند که بهترین و ارزنده‌ترین چیز برای ما مرگ سرخ است و ارزنده ترین زینت شما حجابتان است. وصیت به تمام قومان و خویشان خودم که بر سر قبر من گریه نکنند زیرا روز عاشورا در کربلا کسی نبود گریه کند و به شما ای دوستان: من اینجا شاهد شهادت کسانی هستم که ما در مقابل آن‌ها پر کاهی هم نیستیم این‌ها با خون خود اسلام را آبیاری می‌کنند پس شما ای دوستان بشتابید که از غافله عقب نمانید. در پایان شعار همیشگی خدایا خدایا تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی(عج)، خمینی را نگه دار.

61/11/17 ابراهیم امیر احمدی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.