جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابراهیم الماسی

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابراهیم الماسی

مرگ هرلحظه امکان دارد سراغ ما بیاید پس چه بهتر که آن مرگ در راه خدا باشد از سخنان امام حسین(ع) می باشد که اگر قرار باشد بدن­های ما ساخته شود که آخر بمیرد پس چرا در راه خدا با شمشیر قطعه قطعه نشود؟ 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابراهیم الماسی
نام پدر :اسداله
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۱/۲۳
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۵/۰۸
محل شهادت :کوشک - شرق بصره
نام عملیات :رمضان
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

 شهید ابراهیم الماسی

روی صورت زمین میان آینه ای به وسعت آسمان، کوچه‌های سرشار از بهار شهر در سال چهل‌وچهار رخ می‌نمود. در این میان محله امام سرشار از رویشی تازه بود با نگاه مهربان خداوند بر اهل خانه اسدالله. ابراهیم در بهاری ترین خاطرات روزگار پای در زمین نهاد. در جاده‌ای پر از مهر و ایمان و صبر. ابراهیم بر سفره‌ای به وسعت دستان شکر مادر بر سجاده‌های نیاز و زمزمه‌های شکر و توکل پدر که تا کوچه‌های خدا امتداد داشت؛

کودکی اش مثل باد در مسیر سبز و جاری رود گذشت.

تحصیلاتش را تا اول دبیرستان ادامه داد به هنرستان رفت و در رشته برق تحصیل نمود. ابراهیم نوجوانی که شب های بلند زمستان و سقف پر ستاره آسمانش با فریادهای تکبیر او آشنا بودند و روز ها سنگ فرش خیابان با گام های محکم او. او جوان غیرتمند و آزاده انقلاب بود و آماده جانبازی.

گاه رفتن رسیده بود در مرداد ماه شصت‌ویک و ابراهیم این بار راهی جنوب شد برای عملیات رمضان و قدم‌هایش را محکم تر از همیشه بر می‌داشت.

هنگامه حضور بود و دیدار و ابراهیم قدم در وادی سرخ حیرانی نهاد درحالیکه کبوتری پر زنان از روی شانه اش به آسمان می رفت، ترکش مهمان سر و پیشانی او شد و او سعادتند به دیدار دوست گردید.

پیکر پاکش میهمان دوستان شهیدش نظاره گر غروب‌های سرد و غمگین شهر است در این روزهای سخت انتظار.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب شهدا

یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اصْبِرُ‌وا وَصَابِرُ‌وا وَرَ‌ابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّـهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

ای اهل ایمان در کار دین صبور باشید و یک‌‌دیگر را به صبر و مقاومت سفارش کنید و مهیا و

مراقب کار دشمن بوده و خدا ترس باشید تا پیروز و رستگار گردید. (آل عمران - آیه 200)

وصیت نامه اینجانب ابراهیم الماسی فرزند اسلام و قرآن

  درود و سلام گرم به رهبرم، یاری‌‌دهندۀ مستضعفین که مرا این‌‌چنین شاد و خرم به‌‌سوی شهادت راهنمایی کرد تا بتوانم بعد از گذشت چندین سال در نبرد حق علیه باطل در رکاب امام زمان و نایب بر حقش و برای اسلام و قرآن قدمی بر داشته باشم و این بار گران‌‌بها را از گردن خود بردارم تا شاید جسم و روحم را بشوید و گناهانم را بخشیده و همراه شهدای راهش جایگاهی قرار دهد و مرگ هر لحظه امکان دارد سراغ ما بیایید پس چه بهتر که ان مرگ در راه خدا باشد از سخنان امام‌‌حسین (ع) می‌باشد که اگر قرار باشد بدن‌های ما ساخته‌‌شود که آخر بمیرد پس چرا در راه خدا با شمشیر قطعه قطعه نشود؟

وصیتی دیگر به پدر و مادرم و برادر و خواهرانم و هم‌‌چنین اقوام و دوستان و آشنایان دارم این‌‌که اگر بدی خوبی از من دیدید مرا ببخشید و مرا حلال کنید و ای پدرم وای مادرم اگر من لیاقت و سعادت شهید شدن را داشتم هرگز یک قطره اشک هم برایم نریزید و بلکه برایم جشن بگیرید و شادی کنید چون راه من راه حق بود و هدف من پیشبرد اسلام و قرآن بود و ای خواهرانم راهی را که می‌روید ادامه دهید که حتی راه و هدفتان جز اسلام نباشد و ای برادرم تو هم راه من را ادامه بده که راه و هدف من الله بود و بس.

این بود وصیت‌‌نامه جوان شانزده‌‌ساله ابراهیم الماسی فرزند اسدالله که به صورت خلاصه و کوتاه نوشتم و یک چیز دیگر در پایان وصیت‌‌‌‌نامه که به صورت خلاصه و کوتاهی می‌‌گویم این است که جنازه مرا در کنار قبور شهدا به خاک بسپارید.

به امید پیروزی حق علیه باطل و حتماً راه شهدا را ادامه دهید که راه شهدا را حق است.

ابراهیم الماسی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.