جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید ابراهیم الماسی

فرازی از وصیت نامه:
شهید ابراهیم الماسی

از خواهرانم عزیزم می‌خواهم که با حجاب خود مشت محکمی بر دهان امپریالیسم شرق و غرب باشند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :ابراهیم الماسی
نام پدر :نعمت اله
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۰۵/۰۱
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۱
محل شهادت :اروندرود 
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت : 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید ابراهیم الماسی

نبض آسمان تند می‌زد. انگار خورشید به زمین هجرت کرده بود.

نعمت الله بر مرداد و روزهای گرم آن سلام کرد در حالی که آفتاب مقیم خانه‌شان شده بود و دلشان دولت سرای قدوم ابراهیم، ستاره ای از جنس شعله‌های گرم و نورانی خورشید سال چهل‌وهشت شمسی.

ابراهیم ریشه‌های محکم و جاری‌اش در خاک و زادگاهش دامغان با انوار هفت رنگ توکل، توسل و عشق و ایمان، صبر و گذشت و امید شکل گرفت و محکم شد. تحصیلاتش را تا دوم راهنمایی ادامه داد. شبنم وجود او در میان صبح سبز عاشقی رخ گشود. بسیجی عاشقی که راهی میدان نبرد شده بود. قدم هایش مثل نسیم سبک بال بود و چون کوه استوار. هم اویی که تک تیرانداز بود و گاهی بی‌سیم‌چی اما آسمان تنها شاهدی بود برای او و ابرها هم نوای او در لحظه‌های بارانی و خیس ابراهیم. بهمن شصت‌وچهار از راه می رسید اروند می‌خروشید و نخل‌ها در گوش نسیم ذکر وصل می‌خواندند

و در امتداد اروند به یاد غروب‌های سرخ و غریب، سر خم آورده بودند.

عملیات والفجر ۸ بهترین روزهای ابراهیم رقم خورد. او در هنگامه آواز زیباترین ترانه‌های آب و میان دستان سخاوتمند اروندرود به دیدار معبودش شتافت و یازده سال در بهت و حیرانی این وصل و دیدار ماند.

از آن پس در سال هفتاد و پنج اروند کنار پلاک و اندکی از جسم ابراهیم را برای قرار دل بی قرار شهر به آغوش زادگاهش هدیه کرد.

او در غروبی بس سرد و غمگین مهمان یاران و دوستانش در گلزار شهدای شهرش شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا والصدیقین

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئک

هم الفائزون.

آنان که ایمان آورده‌اند و هجرت گزیدند و جهاد کردند در راه خدا به مال‌هایشان و جان‌هایشان درجات‌شان بس عظیم است نزد خدا و آن گروه ایشانند رستگاران و کامیاران.  حمد و سپاس خدایی را که خالق هستی و با درود و سلام بر پیامبر و فرستاده خدا حضرت محمدبن‌عبدالله(ص) و با سلام و درود بر مهدی موعود منجی عالم بشریت و نائب بر حقش امام امت خمینی کبیر و با درود و سلام بر شهدای بر حق انقلاب اسلامی و با درود و سلام بر رزمندگان اسلام و به امید پیروزی و سلامتی این کفر ستیزان و سلحشوران جبهه جنگ و جهاد.

سلام علیکم. پس از تقدیم عرض سلام امیدوارم که حال پدر و مادر عزیزم خوب باشد اگر ان‌شاءالله بنده حقیر خدا، شهید شدم با امید این مرا ببخشید و از برادرانم می‌خواهم که ادامه دهنده راه من باشند و بنده راضی نمی‌شوم که در عزای من گریه کنید.

از خواهرانم عزیزم می‌خواهم که با حجاب خود مشت محکمی بر دهان امپریالیسم شرق و غرب باشند. از همه دوستان و آشنایان می‌خواهم من را ببخشند و در آخر سلام مرا به همگی آشنایان و اقوام برسانید و هرآنچه از نماز نخوانده‌ام وروزه نگرفته‌ام برایم نماز بخوانند و روزه بگیرند. من باز هم راضی نمی‌شوم که در مجلس من گریه کنید به امید پیروزی رزمندگان اسلام و اگر به کسی بدهکار هستم ادای دین کنید.

                 جنگ جنگ تا پیروزی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.