جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین خطیرنامنی

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین خطیرنامنی

هر انسانی خواه ناخواه با این دنیای پر از فریب و نیرنگ وداع خواهد گفت ولی خوشا به حال برادران و خواهرانی که زینب(س)گونه زیستند و حسین(ع)گونه شهید شدند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین خطیرنامنی
نام پدر :کاظم
تاریخ تولد :۱۳۳۵/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای نامن گرگان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده گروهان پياده
سن :۳۰ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین خطیرنامنی فرزند کاظم در تاریخ ۱۳۳۵/۰۱/۰۱ در روستای نامن از توابع شهرستان گرگان دیده به جهان گشود. او دوران کودکی خویش را در زادگاهش سپری کرد و در هفت سالگی وارد دبستان شد و تا سال ششم ابتدایی به تحصیل ادامه داد.

در این ایام متأسفانه سایه پر مهر مادرش را از دست داد و وضعیت سختی برای خانواده بوجود آمده. بعد از حادثه ی ناگوار فوت مادر، به همراه برادرش به روستای طزره دامغان نقل مکان کرده ودر انجا ساکن شدند. او در آنجا در شرکت زغال سنگ البرز شرقی مشغول به کار شد. بعد از چندی که زندگی اش سر و سامان گرفت و اوضاع روبه راه گشت ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد.

در طول زندگی مشترک صاحب سه فرزند به نامه ای احمد، سعید و معصومه شد. در شهریور ماه ۱۳۵۹ ارتش عراق حملات گسترده ای را به چندین شهر مرزی کشورمان آغاز کرد و بسیاری از هموطنان دراین نقاط به خاک وخون کشیده شدند و خانه و کاشانه ی خود را از دست دادند. در این شرایط حساس و بحرانی جوانان و مردان غیور ایرانی گروه گروه به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفته تا این متجاوزان بی شرم را از خاک مقدس ایران بیرون کنند و اجازه ی پیشروی بیشتر دشمن را ندهند.

شهید نیز جزء همین دلاورمردان جان برکف بود که به جبهه رفت تا او نیز در حماسه ی بزرگ سهمی داشته باشد و به تکلیف شرعی خود عمل کند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ در شلمچه منطقه عملیاتی کربلای ۵ بر اثر اصابت ترکش به بدن به درجه رفیع شهادت نایل آمد و از جام گوارای آن سیراب گردید. پیکر پاکش در قطعه شهدای روستای طزره به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرمید.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

ان صلوتی و نسکی و محیای و مماتی لله رب العالمین

همانا نماز و روزه و زندگی و مرگ برای آن پروردگار جهانیان است.

هر انسانی خواه ناخواه با این دنیای پر از فریب و نیرنگ وداع خواهد گفت ولی خوشا به حال برادران و خواهرانی که زینب(س)گونه زیستند و حسین(ع)گونه شهید شدند.

 خداوند را به مناسبت لطف و کرمش و عنایات مخصوصش به بشر ضعیف و انسان نیازمند شکر                  می‌‌کنم. خداوندی که انسان را با یک خلقت بسیار پیچیده اما در میان سختی آفرید تا کمال انسان او در اوج نبرد بین این پیچیدگی و ضعف در یک انسان تکامل یافته عاشق و علاقمند به نبرد برای خدا در دنیا تجلی پیدا کند.

نبرد ضعف انسان و نعمت‌‌های الهی خداوند میدانی است که ما در آن واقع شده‌‌ایم و خداوند متعال در این میدان برای ما پیامبرانی فرستاد که راه راست را به ما نشان دهند و ائمه معصومین(ع) را ادامه خط انبیا زحمت‌‌ها کشیدند شکنجه‌‌ها دیدند و ناراحتی‌‌ها را تحمل نمودند تا خط سرخ اسلام برای اجرای حدود و ارزش‌‌های متعالی این دین مبین محفوظ بماند.

پروردگارا از تو می‌‌خواهیم که ما را در میادین نبرد حق علیه باطل یاری نمایید تا ما به ضعف‌‌هایی که از خودمان ناشی می‌‌شود غلبه بیابیم و پیروزی بزرگی را نصیب لشگریان و امت اسلام ایران گردانیم.

هدف حقیر از آمدن به جبهه فقط و فقط جهت رضای حق تعالی می‌‌باشد. امیدوارم که با عنایات خاصه حق سبحانه راه کربلا بگشاییم و قفل‌‌های حرم مولایمان را باز نماییم و آن را زیارت نماییم.

پدر عزیزم وقتی به چهره چروک خورده و دستنا پینه بسته‌‌ات نگاه می‌‌کنم شرم و خجالت همه وجودم را می‌‌گیرد از این‌‌که نتوانستم فرزند خوبی برای شما باشم در پیشگاه خداوند شرمنده‌‌ام مرا حلال کرده و برایم طلب مغفرت نمایید.

از نایب برحق امام زمان(عج) حمایت کنید او را تنها نگذارید چون او بود که ما را از فساد نجات داد و از خواب بیدارمان کرد. نور و جلوه روشن الهی ما را به راه راست هدایت کرد و با آمدن به خط امام به صراط مستقیمی راه یافتم که هرروز بارها در مناجاتم از خداوند خواستار آن بودم خانواده معظم شاد باشید که حسین‌‌تان حسین‌‌گونه در مقابل کفر سلاح برکشید و مرگ  با عزت را بر زندگی  با ذلت ترجیح داد .

ای خواهر عزیزم که حسین‌‌گونه شدن را به من آموختید راهی را که انتخاب کرده‌‌اید باید هرچه مصمم‌‌تر ادامه دهید و مطمئن باشید که زینب(س) به چنین شاگردانی افتخار می‌‌کند.

اگر سعادت عظمی شهادت نصیبم شد هیچ‌‌کس حق ندارد بر علیه من و خط من صفحه‌‌چینی نماید. خطم و راهم مشخص و معین بوده است.

 در انتها از همه پدران بزرگوار و مادران و برادران و خواهران امت شهیدپرور طلب عفو و بخشش می‌‌نمایم.

والسلام

حسین خطیرنامنی 1365/09/30

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE