جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامرضا ابراهیم طوسی

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامرضا ابراهیم طوسی

تمامی هستی امانتی است در اختیار بشر و زمانی فرا رسد که این امانت باید باز پس داده شود پس چه زیباست که جان را با شهادت باز پس داد و مال را در اختیار عاشقان حسین (ع) قرار داد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامرضا ابراهیم طوسی
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۲/۰۱
محل تولد :روستای غنی آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷
خانواده چند شهید :تک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۲/۲۴
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :بیت المقدس ۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به صورت

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :غنی آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای غنی آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداء و الصدیقین”

شهید غلامرضا ابراهیم طوسی فرزند علی اصغر در سال ۱۳۴۹/۰۲/۰۱ در روستای غنی آباد، یکی از توابع شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. پدرش انسانی بسیار زحمت کش بود که از طریق کشاورزی و هراز چند گاهی کارگری،چرخ سنگین زندگی را به حرکت وا می داشت. شهید کودکی را در غنی آباد تجربه کرد و پا به عرصه ی تحصیل نهاد.
والدین او به تحصیل فرزندشان اهمیت زیادی می دادند ، و علیرغم مشکلات اقتصادی که بر زندگی ایشان حاکم بود، سعی بر پیشرفت تحصیلی فرزندشان داشتند.
شهید هم با جدیت درس می خواند تا علاوه بر اینکه آینده روشنی را برای خود و جامعه رقم می زند، رضایت خاطر والدین را نیز جلب نماید. او دوره ی ابتدایی و بعد از آن راهنمایی را با موفقیت تمام پشت سر گذاشت. اما دوره ی دبیرستان در شرایط خاصی آغاز شد واین به دلیل اوج گیری حملات وحشیانه ی مزدوران بعثی عراق در پی جنگ علیه کشور عزیزمان ا یران بود.
این نامردان برای این که به مقاصد شوم خود دست پیدا کنند،دست به هر جنایت غیر انسانی و هولناکی می زدند.حمایت همه جانبه ی آمریکا و برخی از دولتهای غربی هم به آتش این جنگ نا برابر و ناعادلانه رقم میزد.
با بروز این شرایط بود که شهید ابراهیم طوسی تصمیم گرفت به هموطنانش دراین وضعیت بحرانی کمک کند.او با همان سن کم، این توفیق را بدست آورد که از طریق سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی دامغان،
چندین مرحله به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شود و در راه پیروزی اسلام و میهن ، تا پای جان ایستادگی نماید.
وی سرانجام در۱۳۶۶/۱۲/۲۴ در منطقه غرب ودر عملیات بیت المقدس سه به شهادت رسید. پیکر پاک این شهید، پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

فَلْیُقَاتِلْ فِی سَبِیلِ اللّهِ الَّذِینَ یَشْرُونَ الْحَیَاةَ الدُّنْیَا بِالآخِرَةِ وَمَن یُقَاتِلْ فِی سَبِیلِ اللّهِ فَیُقْتَلْ أَو

یَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِیهِ أَجْرًا عَظِیمًا (سوره نسا آیه 74)

آن‌‌هایی که زندگی دنیا را به آخرت فروخته‌‌اند باید در راهه خدا پیکار کنند و آن‌‌کس که در راه خدا پیکار کند و کشته‌‌شود یا پیروز گردد پاداش بزرگی به او خواهیم‌‌داد. این وصیت‌‌نامه غلامرضا ابراهیم‌‌طوسی است به امت همیشه بیدار و حسینی ایران.

سفارش و وصیت به شما عزیزان جز تذکر و یادآوری چیز دیگری نمی‌‌تواند باشد چرا که ملت ما نشان‌‌داده‌‌است که چگونه به ندای پیامبرگونه اماک امتمان لبیک گفتند و از جان و مال  و دنیایشان گذشتند چرا که به این حقیقت رسیده‌‌اند که تمامی هستی امانتی‌‌است در اختیار بشر و زمانی فرا رسد که این امانت باید باز پس داده‌‌شود پس چه زیباست که جان را با شهادت باز پس داد و مال را در اختیار عاشقان حسین علیه‌‌السلام قرار داد.

اما به خفتگان بگویم به آنان‌‌که پس از چندین سال انقلابمان، هنوز در خواب غفلت به سر می‌‌برند و پشت به صراط مستقیم و نور بوده‌‌اند. از این غفلت و خواب بیدار شوید که این انقلاب مانند کشتی نجات است و مانند حبل‌‌الله است و باید همگی و تمامی مسلمانان به این حبل و ریسمان الهی چنگ زنیم تا از صراط مستقیم که صراط ائمه نور و حسین علیه‌‌الصلاه و السلام و فرزندان شهیدش می‌‌باشد منحرف نشدیم و باید همان‌‌گونه که در آیه فوق آمده‌‌است زندگی دنیا را به آخرت بفروشیم که این تجارتی‌‌است با ارزش و نیک چون در قبال این تجارت جاودانی بودن در جنت و به لقاءالله رسیدن نصیبمان می‌‌گردد.

وصیتم به پدر و مادرم این‌‌است که هرگز از شهادتم ناراحت نشوید زیرا من راه حسین (ع) را انتخاب کردم. و وصیت دیگر من به برادرانم این است که راه مرا ادامه دهید و سلاح بر زمین افتاد مرا برگیرید و به میدان نبرد بشتابید.

و وصیتم به خواهرانم این است که هرگز از شهادتم ناراحت نشوید و هروقت به یاد شهادتم افتادید به یاد امام مظلوممان حسین (ع) بیفتید و صحنۀ کربلا را به خاطر بیاورید. و وصیت آخرم به امت حزب‌‌الله این است که در دعاهای کمیل و توسل و دیگر ادعیه شرکت نمایید و سنگر مساجد و جمعه‌‌ها و جماعت‌‌ها را خالی نگذارید.

مبلغ ده هزار ریال را به عنوان رد مظالم بپردازید و یک ماه نماز و یک ماه روزه برایم بگیرید و در آخر از مردم غنی‌‌آباد حلالیت می‌‌طلبم و از آن‌‌ها می‌‌خواهم که مرا کنار مزار شهدا همین قریه به خاک بسپارید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

غلامرضا ابراهیم طوسی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE