جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید یدالله صادقی

فرازی از وصیت نامه:
شهید یدالله صادقی

برادر و خواهر عزیزم از شما انتظار دارم که دنباله رو راه شهدا باشید و نگذارید که خون این همه شهید که تاکنون داده اید پایمال شود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :یدالله صادقی
نام پدر :عباسعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۶/۲۱
محل تولد :روستای کلاته ملا دامغان
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :معاون دسته پیاده
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۵
محل شهادت :اسلام آباد غرب
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :سوختگی در درگيری مستقیم

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :کلاته ملا
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای کلاته ملا

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید یدالله صادقی فرزند عباسعلی در ۱۳۴۵/۰۶/۲۱ در روستای کلاته ملا،از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و مانند بسیاری از مردم کشاورزی می کرد او از این طریق چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد و امرار معاش می کرد. شهید پس از پشت سرگذاشتن دوره ی کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد و پس از اتمام دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شد.

در آن سال ها کشورمان درگیر جنگ تحمیلی عراق بود و روزهای سختی را پشت سر می گذاشت حزب بعث عراق در اقداماتی ناجوانمردانه و وحشیانه به چندین شهر کشور حمله کرده و از زمین و هوا این شهرها را مورد بمباران قرار داده بود. در پی این جنگ ناعادلانه،بسیاری از هموطنانمان از جمله زنان و کودکان به خاک و خون کشیده شده و مانند گل پرپر گشتند. جوانان و مردان غیور ایرانی آرام نگرفتند و برای گرفتن حق هموطنان مظلوم و بی دفاع خویش به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند .

شهید صادقی نیز برای این که به تکلیف شرعی خود عمل کند،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و رهسپار جبهه ی نبرد شد. او فردی مومن و متدین بود و فعالیتهای چشمگیری در بسیج داشت.

در تاریخ ۱۳۶۷/۰۱/۳۰ به جبهه رفت و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ در عملیات مرصاد در درگیری با مزدوران بعثی و منافقین کور دل از جام شهادت نوشیده و بر قله ی افتخار شهادت ایستاد.

پیکر پاک او در زادگاهش روستای کلاته ملا،در جوار دیگر یاران سفر کرده اش به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

« و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون »

هرگز کسانی که در راه خدا کشته می‌‌شوند مرده نپندارید بلکه آنان زنده‌‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌‌خورند.

به نام الله قلم بنویس، بنویس حقایق را نه ریا که اگر برای ریا کار کنی بشکند آن دستی که تو را بلرزه درمیاورد بنویس که در تاریخ ثبت گردد و تو هم ای تاریخ جامی ده در قلب خودت آنچه که حق است و اگر تو نیز حق را انکار کنی به حقانیت حسین علیه‌‌السلام روزی رسوا خواهد شد. با درود و سلام به امام زمان ولی عصر(عج) تعالی فرجه الشریف و با درود بیکران به امام امت حضرت امام خمینی و با درود و سلام به روان پاک شهیدان اسلام و انقلاب اسلامی ایران و شهدای کربلای حسینی تا کربلای خمینی، با درود و سلام به تمام رزمندگان همیشه پیروز جبهه های نور علیه ظلمت. اینجانب برادر حقیر شما یدالله صادقی وصیت‌‌نامه خود را به نام الله آغاز می‌‌کنم خدمت پدر و مادر عزیزم سلام عرض می‌‌کنم.

پدر و مادر عزیزم شما در بوته آزمایش الهی هستید حال نوبت رسیده که چگونه امانت خود را باز می‌‌گردانی آیا از پس دادن فرزندتان به هستی مطلق کراهت به خرج می‌‌دهید یا همچون امانت‌‌دار پاک به عهد خود وفا می‌‌کنید و اخلاص می‌‌ورزید من که خدا را انتخاب کرده‌‌ام و بالاترین سرمایه‌‌ام را برای او فدا می‌‌کنم  ان‌‌شاءالله.

مادرم پدرم، برادرانم و خواهرانم دوستان و آشنایان گرامی شما که در پشت جبهه مشغول به خدمت به اسلام هستید از شما می‌‌خواهم در پشت جبهه مبلغی برای اسلام و دین و انقلاب باشید و در جبهه رزمنده‌‌ای دلیر و سلحشور برای اسلام باشید. برادرانم و خواهرانم شما را  دعوت می‌‌کنم به نماز و تقوی الهی که پایه دین اسلام می باشد از شما می‌‌خواهم در مجالس مذهبی و نمازجمعه و مراکز دینی شرکت نمائید و آنچه که جوانان ما را با آموزششان به جبهه بدرقه می‌‌کنند دعوت می‌‌کنم.

بارالها مرا ببخش که بیش از این جان ندارم که در راه تو فدا کنم بار خدایا تو بخشنده توانایی پس ببخش گناهان ما را. مادر بزرگوارم مادری که با تمام هستی‌‌ات در راه بزرگ کردن فرزندان خود کوشیده‌‌ای مادرجان اگر کشته می‌‌شوم فقط دعا کنید که خدا مرا در زمره شهیدان درگاهش قرار دهد و مرا غسل ندهید و کفن نکنید چون رهبرم حسین علیه‌‌السلام نه کفن داشت و نه غسل. اما به خون شهید بهشتی قسم که تا خون در بدن دارم از پای ننشینم و وقتی شهید شدم ناراحتی به خود راه ندهید زیرا «کل ارض کربلا» و اگر جنازه ام به دستتان رسید دوست ندارم افرادی چه در ظاهر و چه در باطن که با این انقلاب نیستند بر سر مزارم بیایند مادرم و پدرم برای من گریه نکنید برای مظلومیت حسین گریه کنید که چه مظلوم، در صحرای کربلا به شهادت رسیدند.

پدر و مادر و برادر و خواهر، از شما خواهش می‌‌کنم حلالم کنید حلالم کن تا همچون پرنده‌‌ای آزاد در آسمان آرزوهایم پرواز کنم مرا حلال کن تا خدایم مرا ببخشد مرا ببخشید که شما را در این مدت عمر کوتاهم ناراحت کردم و امیدوارم با شهادت من و دیگر عزیزان این کشور و اسلام که با شهادت خود تداوم این انقلاب را ضمانت می‌‌کند دنباله رو راهشان باشید و از امام خود تا آخرین لحظاتی که خون در بدن دارید دفاع کنید و نگذارید که ضدانقلاب‌‌ها به کشور و انقلاب ما ضربه‌‌ای وارد کنند و دیگر این که اصلاً به خود ناراحتی راه ندهید چون امانتی بودم نزد شما و امانت دهنده‌‌اش امانت خود را بدون هیچ قید و شرطی از شما گرفته است صاحب اصلی من همان امانت دهنده است و دیر یا زود باید به پیش او برگردید پس چه بهتر که این راه، راه شهادت باشد.

برادر و خواهر عزیزم از شما انتظار دارم که دنباله رو راه شهدا باشید و نگذارید که خون این همه شهید که تاکنون داده اید پایمال شود. و در آخر پیامی به خانواده‌‌های شهدا و مردم حزب‌‌الله پدران و مادران و خواهر و برادران و همسران و فرزندان برای شما آرزوی صبر از خداوند را دارم و امیدوارم خداوند شما را یاری کند زیرا «و ما النصر الا من عند الله» یاری فقط نزد خداوند است.

و هم‌‌چنین از مردم حزب‌‌الله می‌‌خواهم همیشه در صحنه باشند در جبهه‌‌ها شرکت کنند و نگذارند دشمنان به انقلاب ضربتی وارد کنند و همیشه دنباله رو امام امت باشند و اتحاد خود را حفظ کنند و در آخر سلامتی امام امت را از خداوند متعال خواستارم به امید پیروزی نهایی اسلام.

پدر و مادر عزیزم من دو سال روزه و نماز بدهکارهستم اگر کشته شدم بدهید برایم بگیرند و اگر کشته شدم روی سنگ قبرم بنویسید خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. به امید  پیروزی رزمندگانی که در جبهه های حق علیه کفر جهانی می‌‌جنگند ان‌‌شاءالله.

 

ما در ره عشق نقص پیمان نکنیم                                    گر جان طلبند دریغ از جان نکنیم

دنیا اگر از یزید لبریز شود                                               ما پشت به سالار شهیدان نکنیم

در مسلخ عشق جز نکور انکشند                                      رو به صفتان زشت خو را نکشند

گر عاشق صادقی ز مردم مهراس                                    مرد ار بود هر آنکه او را نکشند

ما جان به خدا دادیم تا زنده شما باشید                            در خاک مزار ما یک دم به دعا باشید

ان‌‌شاءالله و من الله التوفیق

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

66/09/26

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE