جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید یحیی میرزاپور

فرازی از وصیت نامه:
شهید یحیی  میرزاپور

امام عزيز فرياد هل من ناصر ينصرني را بلند كرد و با شنيدن اين فرياد امام نتوانستم طاقت بياورم وكوشيدم تا خودم را به جبهه برسانم و بار اول كه در جبهه غرب بودم و حال در جبهه جنوب در حال خدمت به اسلام و امام و قرآن و ملت شهيد پرور ايران هستم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :یحیی  میرزاپور
نام پدر :اسماعیل
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۱/۲۰
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۴
محل شهادت :عین خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به سینه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید یحیی میرزاپور فرزند اسماعیل در تاریخ ۱۳۴۰/۰۱/۲۰ در دامغان متولد شد. پدرش از راه کشاورزی به سختی امرار معاش می کرد .او پس از دوران کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد و نتوانست این مقطع را پشت سر بگذارد و مدرک دیپلم خود را اخذ بنماید.

شهید جوانی خوب و با ایمان بود وی در زمان انقلاب فعالیت های خوب و شایسته ای در جهت براندازی طاغوت و حکومت و وابسته ی پهلوی انجام داد .بعد از پیروزی انقلاب به گفته اطرافیان و دوستان زندگی شهید رنگ دیگری به خود گرفته بود آنها میگفتند شهید به حالت روحانی دست پیدا کرده بود که در رفتارش وقابل مشاهده بود.

با تشکیل بسیج سپاه به فرمان امام خمینی (ره ) به عضویت این ارگان در آمد و بعد از مدتی بدلیل اینکه نگهبانی نیروگاه برق زیر نظر بسیج سپاه بود به آنجا رفت و به عنوان نگهبان مشغول کار شد. اوج گیری حملات وحشیانه ی رژیم مزدور عراق به خاک کشورمان و شریط بسیار سختی که برای مردم شریف ایران بوجود آمد.

شهید از طرف نیروگاه برق مستضعفین به غرب کشور و منطقه مهاباد اعزام شد او مدتی در آنجا بود و به دامغان بازگشت. و سرانجام برای بار دوم که به جبهه رفت در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۴ در منطقه عین خوش و عملیات محرم بر اثر اصابت تیر به سینه به مقام والای شهادت رسید. پیکر پاک این شهید در کنار دیگر دوستان شهیدش در  فردوس رضای دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

« من المومنين رجال صدقو ما عاهدوالله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا»

با عرض احترام و درود و سلام بر پيشگاه مقدس منجي انسان‌‌ها ولي عصر امام زمان(عج) و درود و سلام به پيشگاه نائب بر حقش كوبنده ستمگران و ياور مستضعفان جهان و يگانه رهبر بزرگ عالي‌‌قدر ملت ايران حضرت نايب الامام روح الله موسوي خميني و درود وسلام خدمت مردم شهيد پرور و شهيدان اسلام از كربلاي حسين(ع) تا كربلاي ايران و بعد از عرض احترام مشخصات خودم كه فرزندي از اسلام هستم به عرض شما مي‌‌رسانم.

اينجانب يحيي ميرزاپور داراي شماره شناسنامه 8423 متولد دامغان در خانواده‌‌ا‌‌ي محروم رشد نموده تا به اين سن  و سال رسيدم و متوجه شدم كه بايد دين خود را نسبت به انقلاب ادا نمايم وتنها راه رفتن به سپاه بود حال كه به اين آرزوي ديرينه خود رسيدم باز خيالم راحت نيست و نمي‌‌توانم روي پاي خود ايستاده و بفهمم كه برادران و پدران من در جبهه مي‌‌جنگند و شهيد مي‌‌شوند و من در اين حال باقي بمانم كه فرصت پيش آمد و قسمت بود كه امام عزيز فرياد هل من ناصر ينصرني را بلند كرد و با شنيدن اين فرياد امام نتوانستم طاقت بياورم وكوشيدم تا خودم را به جبهه برسانم و بار اول كه در جبهه غرب بودم و حال در جبهه جنوب در حال خدمت به اسلام و امام و قرآن و ملت شهيد پرور ايران هستم.

و سخني با مادر عزيز و مهربانم كه اي مادر در اولين سخن با تو بايد بگويم كه مادر مرا حلال كن و از اين فرزند ناخلف خود راضی باش چون مادر قدر تو را ندانستم و تو را مي‌‌سپارم به امام زمان. ناراحت نباش مادر مي‌‌دانم كه تو تمام‌‌وقت گران‌‌قدر خود را براي حفاظت و به ثمر رسيدن من صرف كردي و تمام عمرت را براي فرزندي كه احترام تو را نداشت فدا كردي.

مي‌‌دانم كه ناراحت نمي‌‌شدي و خيلي بردبار و صبور هستي آن‌‌طور كه من فكر مي‌‌كنم و انتظار دارم از تو مادرم كه هيچ ناراحتي بر خودت راه مده كه با ناراحت شدن تو دشمن خوشحال مي‌‌شود چون مادرم راه من راهي است كه براي اسلام و قرآن و براي نگاه داشتن خاك عزيز اسلامي است و از همه مهم‌‌تر آنست كه من به نداي حسين زمان لبيك گفته تا اگر مورد بخشش خداوند قرار گرفتم بتوانم با قطره خون خود كه در بدن دارم بتوانم با ريختن آن راه شهيدان را ادامه داده و درخت قوي اسلام را آبياري كرده باشم.

مادرم درست هست كه مادرم هستي ولي در اصل به گفته اميد امام آيت‌‌الله منتظري كه فرمود پدران و مادران خيال نكنيد كه فرزندان براي شما هستند اين جوانان فرزندان اسلام و قرآنند و پدران و مادران وظيفه‌‌اي كه دارند كه آن‌‌ها را پرورش داده و تحويل اسلام و انقلاب بدهند. سخني با تو اي برادر، اميدوارم همان‌‌طور كه در خط اسلام هستي باشي و براي اين ملت شهيد پرور و مستضعف بكوشيد تا خدا پاداش شما را بدهد.

و اي مادر اميدوارم وقتي كه بخواست خداوند شهيد شدم و افتخار شهادت نصيبم گرديد ناراحت نشوي و خوشحال باشي كه جواني را در راه اسلام و قرآن و ملت شهيدپرور فدا كردي پيامي كه از شهيدان به ارث رسيده به شما ملت هميشه در صحنه مي‌‌گويم ولي من كوچك‌‌تر از آن هستم كه با شما سخن بگويم شهيدان ما گفتند اي ملت عزيز مگذاريد كه جبهه‌‌ها خالي باشد ونداي هل من ناصر ينصرني حسين زمان را لبيك گويد و قدر امام عزيز را بدانيد ودر هر نيمه شب كه بيدار هستيد امام را دعا كنيد و از خداوند بخواهيد كه عمر امام را زياد گرداند و انقلابش را به انقلاب حضرت مهدي امام زمان متصل گرداند و سفارش هميشگي فراموش نشود.

خدايا ،خدايا ترا بجان مهدي خميني را نگهدار

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE