جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد ربیع زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد ربیع زاده

خداوندا؛ اگر مرا به اين سرزمين شهادت نمي‌‌خواندي و اگر اميد مرا از آمدن به اين وادي عاشقان قطع مي‌‌نمودي و اگر اين سعادت بزرگ را نصيبم نمي‌‌ساختي ديگر چگونه مي‌‌توانستم خود را پيرو حسين و فرزندش امام خميني بدانم؟ آيا مي‌‌توانستم در روز قيامت خود را در صف اهل بيت پيغمبر قرار بدهم؟

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد ربیع زاده
نام پدر :عباس
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۶/۰۹
محل تولد :روستای طاق دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :معاون گردان پیاده
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۱۲/۱۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :خیبر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طاق
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طاق

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد ربیع زاده فرزند عباس در سال ۱۳۴۱/۰۶/۰۹ در روستای طاق، از توابع شهرستان دامغان،دیده به جهان گشود. خانواده او پر جمعیت بود و پدرش به دلیل از کار افتادگی قادر به کار کردن نبود و زندگی را به سختی می گذراندند. ولی با وجود این شرایط سخت ، شهید درس خود را تا مرحله ی اخذ دیپلم ادامه داد. او دوره ی ابتدایی را در روستا گذراند و بعد از آن سه سال در تهران نزد برادرش به درس خواندن ادامه داد و مجدداً به دامغان بازگشت و دیپلم خود را در آنجا گرفت.

و سپس به خدمت مقدس سربازی رفت و بعد از گذراندن دوره ی آموزشی، تمام دوران خدمتش را در جبهه های حق علیه باطل بود و در مقابل دشمن اشغالگر ،که جنگ را به کشورمان تحمیل کرده بود دلاورانه جنگید. پس از اتمام سربازی، او احساس کرد که در این شرایط بحرانی باید باز هم در صحنه حاضر باشد،به همین دلیل اسلحه اش را زمین نگذاشت و به دعوت رهبرش لبیک گفت و به سوی جبهه شتافت تا قلب دشمن را هدف گلوله قرار دهد.

او در قالب نیروهای طرح لبیک یا خمینی، مجدداً راهی عرصه ی جهاد شد تا از کشور و ملت شریف ایران پاسداری کند و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۱۹ در منطقه ی عملیاتی خیبر، بر اثر اصابت ترکش به سرش به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاک او به زادگاهش انتقال داده شد و در مزار عمومی آنجا به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم ا... الرحمن الرحيم

و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل ا... امواتاً بل احياء ولكن لا تشعرون .

و آن كس را كه در راه خدا كشته شد مرده نپنداريد بلكه او زنده ابدي است و ليكن همه شما اين حقيقت را درنخواهيد يافت .

و سلام بر رهبر انقلاب اسلامي ايران امام خميني و درود بر تمام شهيدان راه خدا كه با ايثار جانشان و ريختن خونشان درخت اسلام را آبياري نمودند ، درود بر رزمندگاني كه جان را به كف نهادند و از تمام ماديات و زن و فرزند و خوشي‌‌هاي زود گذر زندگي بريدند و ما بين تمامي الهه‌‌ها (الله) را برگزيدند و به ميدان نبرد آمده و اسلام را زنده كردند، اين‌‌ها همان وارثان حسينند و اين‌‌ها همان كساني هستند كه دعوت امامشان را لبيك گفتند.

خدايا: تو را شكر مي‌‌كنم كه نداي حق را به گوش من رساندي و چشم بصيرت به من دادي تا راهي را انتخاب كنم كه رهبران ما برگزيدند. خداوندا؛ اگر مرا به اين سرزمين شهادت نمي‌‌خواندي و اگر اميد مرا از آمدن به اين وادي عاشقان قطع مي‌‌نمودي و اگر اين سعادت بزرگ را نصيبم نمي‌‌ساختي ديگر چگونه مي‌‌توانستم خود را پيرو حسين و فرزندش امام خميني بدانم؟ آيا مي‌‌توانستم در روز قيامت خود را در صف اهل بيت پيغمبر قرار بدهم؟

اي حسين عزيز، اي فرزند دلبند زهرا ، اگر ما در كربلاي تو نبوديم تا به نداي هل من ناصر ينصرني تو پاسخ بگوييم ، حال مي‌‌خواهيم با هزاران حبيب بن مظاهر ، با هزاران حضرت ابوالفضل با هزاران حضرت علي اكبر با هزاران حضرت قاسم(س) به نداي فرزند به حسين زمان خميني روح الله بشتابيم. بارالها؛ تو را شكر مي‌‌كنم  كه قلبم را مملو از عشق به شهادت نمودي و مرا در اين راه قرار دادي و نيرويي به ما عطا فرمايي كه در راهت جانانه بجنگيم و اگر لياقت داشتيم شهادت را نصيبمان گردان.

و شما پدر و مادر عزيزم، مي‌‌دانم براي بزرگ كردن من چه زحمات زيادي كشيديد و اگر نتوانستم براي شما كاري را انجام دهم مرا ببخشيد و در آخرت هم  بي‌‌نصيب نخواهيد بود. پدر و مادر و خواهر و برادران عزيز و گرامي ام براي شهيد شدن من گريه نكنيد و اين راه شهادت در راه آرمان مقدس اسلامي را خودم انتخاب كردم و راه تمام شهيدان صدر اسلام تاكنون را رفتم هم چون راه بهشتي مظلوم رجایي ، باهنر و خون من بسيار ناقابل است در برابر خون‌‌هاي ريخته شده ديگر شهدا و اگر گريه كنيد براي من روحم ناراحت مي شود و من امانتي بودم كه در دست شما و اكنون اين امانت را باسلام و خدا تحويل داديد و بسيار خوشحال باشيد كه من در اين راه شهيد شدم.

پدر و مادر عزيزم: مقدار پول موجود كه در چمدان و بانك دارم آن را خرج دفن و كفن كنيد چنانچه زياد آمد آن را در راه اسلام بدهيد يا خرج كنيد و كليه وسايل شخصي خودم را به برادر عزيزم علي‌‌اكبر بدهيد و كليه كتب اسلامي مرا به كتابخانه انجمن اسلامي دهيد و مرا در طاق كنار مزار شهيد سيد محمد ميركمالي دفن كنيد و اگر بدي و يا ناراحتي از من ديديد مرا ببخشيد و مرا حلال كنيد.

و از مردم روستاي طاق مي‌‌خواهم كه به انجمن اسلامي بيشتر كمك كنند و فعالانه‌‌تر در دعاي كميل و توسل شركت كنند و براي نشان دادن قدرت اسلام در طرح لبيك يا خميني نام‌‌نويسي كنند چون الان زماني نيست كه در خانه بنشينيم و اسلام ضربه بخورد و بايد همه كوشش كنيد تا اسلام عزيز گسترش يابد و به جهان صادر گردد.

خدايا قلوب همه كساني را كه از من ناراحت هستند راضي بگردان.

خدايا خدايا تا انفلاب مهدي خميني را نگهدار

والسلام، محمد ربيع زاده

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.