جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد حسین امیر احمدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدحسین  امیراحمدی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدحسین  امیراحمدی
نام پدر :محمدعلی
تاریخ تولد :۱۳۲۳/۰۱/۲۵
محل تولد :امیریه
شغل :تکنسین ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :مردمی
سن :۳۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۱۲/۰۶
محل شهادت :تهران 
نام عملیات : 
موضوع شهادت :پشت جبهه 
نحوه شهادت :ترور توسط منافقین 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد حسین امیر احمدی. تاریخ بیست‌‌وپنجم فروردین هزاروسیصدوبیست‌‌وسه گواهی می‌‌دهد که محمدحسین در چنین روزی در حاشیۀ کویر در امیریۀ دامغان چشمانش را باز کرد و سبب شد لبخند بر لب‌‌های آقا محمدعلی و اهلش بنشیند،. کوچه‌‌های امیریه گواه کودکی‌‌اش شده‌‌اند. مدرسۀ روستا تا شش سال شاهد رشد و بلوغ افکارش. تحصیلات او تا پایان ششم ابتدایی ادامه داشت.

محمدحسین پس از آن برای ادامۀ تحصیل و در کنار آن کسب‌‌ و کار به تهران رفت و پس از پایان تحصیلات تا مقطع دیپلم وارد سپاه دانش شد. دوران خدمت نظام را در کسوت سپاه دانش در شهرستان سبزوار گذراند. پس از آن در شرکت ذوب‌‌آهن اصفهان مشغول به کار شد. به دلیل توانایی و استعدادی که داشت از طرف سازمان مخفی اطلاعات و امنیت رژیم طاغوت (ساواک) دعوت به کار شد اما محمدحسین که در سایه‌‌سار قرآن و عترت پاک پیامبر به خوبی رشد کرده‌‌ بود و مشام جانش معطر به عطر آل‌‌الله بود، از ادامۀ کار و فعالیت خود در شرکت ذوب‌‌آهن اصفهان انصراف داده و به شغل آزاد و به فروش لوازم خانگی روی آورد.

او پس از ازدواج در مسیر انقلاب حقیقت و جریان ناب پیروزی قرار گرفت و با جوانان فریاد حقیقت سر دادتا پرچم سرخ رنگ و جاوید پیروزی را بر سرتاسر ایران برافرازند. پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ محمدحسین هم‌‌چنان به مبارزات خود برعلیه منافقون ادامه می‌‌دهد. در ششمین روز اسفندماه سال شصت در حالی‌‌که او در مغازه‌‌اش مشغول کسب‌‌وکار بود، مورد هدف گلوله‌‌های منافقین کوردل قرار گرفت. منافقینی که بارها، از ناحیۀ او زخم خورده بودند، بهانه‌‌ای شدند تا محمدحسین جرعه‌‌جرعه از جام شهادت نوش کند و سعادتمند و سربلند از جام شهادت سرکشد. پیکر پاک این عزیز گرانقدر در زادگاهش، امیریه آرام گرفته است.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.