جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدعلی قربعلی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدعلی قربعلی

و پيام من براى امت شهيد پرور اين است كه قدر اين انقلاب را بدانند كه اين نعمت بزرگ است براى ما و شما پيرو خط امام باشيد و هنوز ابتدای كار است كه جنگ با اسرائيل هنوز مانده است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدعلی قربعلی
نام پدر :فتح الله
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۲/۰۳
محل تولد :روستای حسن آباد دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به شکم و پا

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدعلی قربعلی، فرزند فتح الله،در تاریخ  ۱۳۴۹/۰۲/۰۳ در روستای حسن آباد از توابع شهرستان چشمانش را  رو به دنیا گشود.  پدرش انسانی مومن بود و سخت کوش . از کسبۀ محترم دامغان. گاهی نیز به بنائی می پرداخت تا چرخۀ  زندگی را به حرکت درآورد و نیازهای خانواده را فراهم آورد.

محمدعلی دوران کودکی اش را در زادگاهش پشت سر گذاشت و بعد از آن وارد دبستان شد.پس از اتمام دوۀ  ابتدایی و راهنمایی وارد دبیرستان شد و تا سال اول متوسطه به تحصیل ادامه داد و بعد از آن به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد تا در شرایط خاصی که برای کشورش به وجود آمده بود به نوبۀ خود به وظیفه اش عمل کند.

شهید قربعلی از سوی بسیج به منطقۀ جنوب اعزام شد تا او هم در این حماسۀ بزرگ به تکلیف شرعی خود جامۀ  عمل بپوشاند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی مجنون بر اثر اصابت ترکش از ناحیۀ شکم، و پا از جام گوارای شهادت نوشید و به اهالی باغ شهادت سلام گفت ومشتاقانه به دیدار یار شتافت..پیکر پاک این بسیجی دلاور در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد .

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن  الرحيم

و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون .

با سلام فراوان به ساحت پاك و مطهر و مقدس امام زمان(عج) و نايب بر حقش امام خمينى و درود به روان همه شهيدان عصرها و نسل‌‌ها تا كنون و به تمامى خانواده‌‌هاى شهيد پرور ملت قهرمان ايران كه در پشت جبهه ما را يارى مى‌‌كنند.

چون اينجانب محمدعلى قربعلى عازم جبهه نبرد حق بر عليه باطل هستم و وظيفه خود مي‌‌دانم كه حسين زمانم خمينى بت‌‌شكن را يارى نمايم چند جمله وصيت دارم كه بدين وسيله به عرضتان مى‌‌رسانم:

اين كه اگر شهيد شدم در اعلاميه مجلس من شهادت مرا به امام زمان(عج) و امام عزيز خمينى و ملت شهيدپرور دامغان و خانواده‌‌ام فقط تبريك بگوييد.

از همرزمانم مى‌‌خواهم كه به اين گروه‌‌هاى بى‌‌دين به خصوص كمونيست‌‌ها و منافقين و نوكران دست نشانده آمريكا و شوروى مجال ندهند تا آن‌‌ها بر عليه اسلام عزيز توطئه كنند.

وقتى مى خواهيم بگوييم چرا مى‌‌گويند آقا مگر منطق نداريد جواب ما اين است كه شما خداوند را قبول نداريد و آن وقت مى‌‌خواهيد منطق ما را قبول داشته باشيد چون منافقين از بعثت محمد (صلى الله عليه واله ) تا نهضت خمينى بوده‌اند و تا آخر هم خواهند بود پس بايد آن‌‌ها را نابود كرد و همه منافقين دشمنان اسلام بايد بدانند كه اسلام پيروز است و چپ و راست نابود است.

و پيام من براى امت شهيد پرور اين است كه قدر اين انقلاب را بدانند كه اين نعمت بزرگ است براى ما و شما پيرو خط امام باشيد و هنوز ابتدای كار است كه جنگ با اسرائيل هنوز مانده است.

و اما سخنى با خانواده ام پدر و مادر و خواهرم، عزيزان من خودم اين را خيلى خوب مى‌‌دانم كه من نه فرزند خوبى و نه برادر خوبى براى تو بودم به فرد لايقى براى اين جامعه و اين را خيلى دير متوجه شدم موقعى كه بيش از 17 سال از عمرم گذشته بود و جبران اين مدت طولانى مشكل و حتى غير ممكن بود.

مگر فقط به طريق شهادت مى‌‌توانستم گناه بزرگ ابطال 17 سال عمر را جبران و شايد چون خداوند با شهادتم اين گناه را بر من ببخشد كه خداوند بخشنده و مهربان است مخصوصاً به شهدا، چون خود او در قرآنش اين وعده را فرموده و كيست از خداوند با وفاتر به عبد و از شما عزيزانم نيز اميد بخشش دارم.

پدرجان مى‌‌دانم كه شهادت من براى تو خيلى سنگين و ناگوار است ولى همين بس براى تو ارزشمند كه پيش روى حسين(عليه السلام ) سالار شهيدان و سفيدى كه به نظر من بزرگ‌‌ترين سعادت است.

والسلام

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.