جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدابراهیم قربانیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدابراهیم قربانیان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدابراهیم قربانیان
نام پدر :محمدحسن
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۸/۱۰
محل تولد :روستای زردوان دامغان
شغل :عشایر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :راننده لدر
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۲/۱۵
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به قلب

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :زردوان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدابراهیم قربانیان، فرزند محمدحسن، در تاریخ ۱۳۴۷/۰۸/۱۰ در روستای زردوان (دیباج) از توابع دامغان متولد شد.او پس از گذراندن دوره ی کودکی وارد دبستان شد و تا سال پنجم ابتدایی به تحصیل ادامه داد. بعد از مدتی به عضویت جهاد سازندگی دامغان درآمد و در آنجا مشغول شد.او فردی مؤمن و متدین و پایبند به اصول اسلامی و دینی بود و علاقه ی زیادی به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی داشت.

در سالهای سخت و پرالتهاب جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان،بسیاری از مردم عزیز ایران اسلامی،از خانه و کاشانه خود آواره شدند و مورد اصابت بمبارانهای دشمن بعثی قرار گرفتند و بسیاری از آنها به خاک و خون کشیده شدند. به همین دلیل با تشکیل ارتش بیست میلیونی ملت ما متحد و یکپارچه به سوی دشمن بعثی با خشم و نفرت خویش حمله ور شدند و آنها را از کشور بیرون راندند.آنها در سنگرهای حق و حقیقت با اعتقادی راسخ، دلاورانه مقاومت کردند و تا آخرین قطره ی خون خود از پا ننشستند.

شهید قربانیان نیز به عنوان یک جهادگر راهی جبهه شد تا او نیز در این حماسه ی تاریخی نقشی داشته باشد و به تکلیف خود در قبال ملت شریف ایران و کشوری همیشه آزاد و آباد جامه ی عمل بپوشاند. او به منطقه ی شلمچه اعزام گردید و در آنجا در کنار دیگر بسیجیان و جهادگران در برابر دشمن از کشور دفاع و پاسداری کرد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۱۵ بر اثر اصابت ترکش به قلب ،از جام شیرین شهادت سیراب شد. پیکر پاک او در زادگاهش و در کنار دیگر شهدای آنجا به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.